Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja se kupovini drzavne zemlje i ne nadam previse.Na 10 godina je mali rok otplate.
Ako uzmem racunici 10ha×8000eura=80000eura.Cenu od 8000 sam racunao po trenutnoj opstinskoj po kojoj placamo porez.Izadje da na 10 godina dodje godisnja rata 8000eura.To je oko 1000000 rsd.To ispadne kao da placam zakup na 1ha 100000rsd.Da ne govorim o kupovini 20ha.
Te price 2-3ha kupiti su glupost.Sa tom povrsinom nema vise leba.
kad vise nebudes uspeo da dobijes jeftinu drzavnu zemlju onda ces ukapirati da je bilo bolje kupovati zemlju a ne aute,traktore ili uredjivati kucu :ppozdrav:
 
Samo cu reci dva useva koji tamo ekstra uspevaju:soja i repa.Koliko se oni gaje u ta dva regiona?
 
Voleo bih da vidim ko kupuje od 8-10.000 u radicevicu. Prodao bih ja moje pa kupio po 7000 :osmeh: . Poslednjih par trgovina je bilo po 7-7500/kj. Zemlja prve i druge klase. Mislim daj je u ovom momentu sve preko 7000 mnogo.
 
kad vise nebudes uspeo da dobijes jeftinu drzavnu zemlju onda ces ukapirati da je bilo bolje kupovati zemlju a ne aute,traktore ili uredjivati kucu :ppozdrav:

Kako za koga.Ja ne placam zakup drzavne zemlje jeftino.Ustvari meni to nije jeftino,a u krajnjem slucaju bar je placam za razliku od mnogih.
Meni nije nikakav problem da prodam svoju zemlju,traktore,kombajn,kucu.....i da odem kod brata u New York ili kod sestre u Albertu.Imam dozvolu i kamion sam vozio godinama.Taj posao tamo me uvek ceka.
E sad dali je to ispravno i dali treba tako je veliko pitanje.
I danas tvrdim da je bolje zakup nego kupovina za iste novce.
 
Jos ako je za dj.ili skoro za dj. nema boljeg zakupa.Takav vid razmisljanja je od danas do sutra,nemoj da se ljutis ali tako je.Ko god gleda dugorocno ne razmislja tako.
 
Gde ti zivis?Ajde javi da se i ja tamo doselim.Srbija...dugorocno.Ti mora da se salis?
Sto se tice tog radjenja za dj ili dz vec sam Vam rekao.
Ne budite samo sajberkurajberi pa stalno ovde to pisete.Lepo prijavite u poljo inspekciju,opstinu,policiju ko to radi i gde.Resite to kad Vas vec toliko muci.Ako nemate muda onda ih i ovde ne prosipajte upravo za to isto DZ koje spominjete.
 
Ja za to imam muda,i kod nas na lokalu smo odradili.Čak sam i ovde javno pisao ko je to u nekoj od tema.
 
Kako za koga.Ja ne placam zakup drzavne zemlje jeftino.Ustvari meni to nije jeftino,a u krajnjem slucaju bar je placam za razliku od mnogih.
Meni nije nikakav problem da prodam svoju zemlju,traktore,kombajn,kucu.....i da odem kod brata u New York ili kod sestre u Albertu.Imam dozvolu i kamion sam vozio godinama.Taj posao tamo me uvek ceka.
E sad dali je to ispravno i dali treba tako je veliko pitanje.
I danas tvrdim da je bolje zakup nego kupovina za iste novce.
Za jedno kj vrednosti 6000-7000 evra na vecito,moze da se kupi 35 jutara arende,koja ce sigurno dati visetruko vise profita nego li jedno kj na vecito,to jeste bolja opcija,kada ima da se nadje zemlje u zakup...
 
eeej ajd malo smanjite tu ribu!!!!
Do prosle godine sam i ja prodavao prvu klasu u NBeceju pa ni u snu nisam dobio toliko ni za Ha a ne za jutro
ovde u Subotici prodaja ide od 4-6000 po kj zavisno od kvliteta...ima optimista koji traze ali nema trgovine jer ta cena nema veze sa realnoscu
samo se hvalite pa kad to vidi drzava pa kad oni podebljaju cifru za drzavnu zemlju.....češaćemo se samo tako.....
Pre par dana komsija prodao za 8000e i to zato sto mu je hitno,2kj-16000e,raspitaj se koja je zemlja najbolja u Vojvodini,tu nespada N.Becej to je banat.
 
Bolje i jedno jutro za godinu dana kupiti vecito,nego raditi 100 kj arende a ne kupiti ni jedno jutro vecito.
Ali svakako je bolje raditi u arendu 100 kj i ne kupiti ni jedno jutro ,nego raditi i 100 kj u arendu i kupovati po 10000 evra kj na KREDIT.Nadam se da ste me razumeli u pitanju je MERA STVARI
 
Voleo bih da vidim ko kupuje od 8-10.000 u radicevicu. Prodao bih ja moje pa kupio po 7000 :osmeh: . Poslednjih par trgovina je bilo po 7-7500/kj. Zemlja prve i druge klase. Mislim daj je u ovom momentu sve preko 7000 mnogo.
To je tacno i tuzno sto uvek ima neko u nevolji da proda i neko ko ima para da kupi,zato je 7000e ja ti nebi dao ni za 10000e sem nedaj boze da moram.
 
Niko nije bio u nevolji nego su ljudi odlucili da prodaju pa kupili sebi stan u novom sadu. Ja moju nebih prodao ni za 15.000. Ne prodaju ljudi zemlju samo zato sto su u nevolji nego neki prelaze na drugi posao da se bave. Ili jednostavno nemaju racuna ili ne zele to da rade. Neki su pre par godina kupili po 4.500 danas prodaju po 7-8000.
 
Niko nije bio u nevolji nego su ljudi odlucili da prodaju pa kupili sebi stan u novom sadu. Ja moju nebih prodao ni za 15.000. Ne prodaju ljudi zemlju samo zato sto su u nevolji nego neki prelaze na drugi posao da se bave. Ili jednostavno nemaju racuna ili ne zele to da rade. Neki su pre par godina kupili po 4.500 danas prodaju po 7-8000.

Znam da je ovo :off_topic: ali molim da se toleriše, jer je bitno da se zna!
Oprezno sa tom prodajom zemlje i kupovinom stanova u NS! Jedan poznanik je ostao i bez zemlje i bez stana! Nije ni znao da banka ima hipoteku nad stanom. Grdno je prevaren!
Oprostite još jednom!
 
Nije ni znao da banka ima hipoteku nad stanom.
Исто може да буде и са земљом. А има и гора варијанта. Ово са хипотеком може да се види у катастру ал' не можеш да видиш ако је земља продата а нови власник се није укњиживо (ако је продаја старија од 5 година).
 
Исто може да буде и са земљом. А има и гора варијанта. Ово са хипотеком може да се види у катастру ал' не можеш да видиш ако је земља продата а нови власник се није укњиживо (ако је продаја старија од 5 година).
I sta ako naidjes na takav slucaj?Naravno da stigne do suda,a tada?
 
Logicno je da je onaj sto je prvi kupio i kupio_Ostali au prevareni i pravdu moraju traziti na sudu.Znam za takav slucaj duple prodaje kod nas.
 
Nazad
Vrh