Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Samo se ti hvali kolega kako vam je zemlja i arenda jeftina u selu doce Srbobranci i Nadaljcani i do vaseg atara kad cuju i eto odma 250-300e/kj u napred arende i 7000-10000e/kj na vecito!

Kad imaju novce :osmeh: stric promenuo zakupca umesto 280 dobio od drugog 300E. Mi drzimo za 250 i to zato sto nam je tetka inace nebi ni to dobili u arendu od vecih poljoprivrednika, a druga stavka mislim da je oko 8000E jutro.

A jos sta vise rodjak iz Silbasa dobio 350 a trazio je i 375, dao mu covek iz pivnica.
 
Notar svoje usluge naplacuje po sumi koja je navedena u ugovoru... do 5000 e je 6480, a sve preko je 10800, nisam siguran da li ima i jos neka granica i veca cena za jos ozbiljnije sume..
 
Notar svoje usluge naplacuje po sumi koja je navedena u ugovoru... do 5000 e je 6480, a sve preko je 10800, nisam siguran da li ima i jos neka granica i veca cena za jos ozbiljnije sume..

Јавнобележничка тарифа, седнеш и израчунаш, па ако ти је много мало прештелујеш цифре, али узмеш у обзир и друге ризике.

http://www.overa.rs/nacrt-javnobeleznicke-tarif.html
 
@vlada88
350e po kj zakup:sta: Jel kod vas kukuruz rodi na 2 sprata ili samo na 1 kao kod nas obicnih?
 
Kad imaju novce :osmeh: stric promenuo zakupca umesto 280 dobio od drugog 300E. Mi drzimo za 250 i to zato sto nam je tetka inace nebi ni to dobili u arendu od vecih poljoprivrednika, a druga stavka mislim da je oko 8000E jutro.

A jos sta vise rodjak iz Silbasa dobio 350 a trazio je i 375, dao mu covek iz pivnica.
Nista cudno i kod nas cena 300 ,bilo je kao nesto pala malo ali i dalje 300 do 350.Meni rodjeni stric posto smo rodjaaci trazio 360 i naravno prodao drugom kaze za toliko al na dodjem ti.Ja mu davao 300 odma.
 
Slobo ajd daj racunicu ako nije tajna gde je zarada na toj ceni zemlje. Neverujem da ama bas svi perete pare za nekog. Nauci i nas obicne smrtnike da placamo toliku arendu.
 
Sta da ti kazem prijatelju znam jedno da iz povrtarstva presipam u razarstvo teram modu da se kaze sloba radi 200 300 kj.rqcunice nema ili je mala.na tu cenu zakupa i 4t kukuruza proizvodna cena je 20 din priblizno po kg.lako se moze izracunati koji je gubitak.ali ako imaa dosta svoje zemlje onda je proizvodna cena oko 11din(na svojoj zemlji) i ti sa time vatas prosek kako bi rekli odnosno ja drugacije kazem pogorsavas prosek cinis ga losijim
A sve se to radi iz par razloga prvi je megalomanija,pa moraju zbog kredita jer zu se rasirili vise neg sto mogu,drugi da ne daju drugima po cenu gubitka na proizvodnji i treci Teranje Mode.
 
Slobo prijatelju vidim i ja da to nije to sto vi pricate. Nece to jos moci dugo da se presipa i da se vadi prosek sa svojom zemljom. Koliko je to dosta svoje zemlje moja racunica kaze da mi je zakup od 10 met zita i ostane neka zarada al vec na 15 met sa rodom od 32-34 met ja sam na nuli ova godina se neracuna ona da se upise jer ko zna kada ce zita ponovo vise da rodi nego kukuruza. Mene su ucili u da jedna godina nije merodavna i da ide prosek od 5 godina . Mozda ja neznam ... Naucite i nas i mi bi svi voleli da mozemo da placamo zakup od 300 do 350e .
 
Ja imam 5ha svoje zemlje,sve dajem u zakup,al ne za novac,već uzimam % od zasađenog,zavisi kako se pogoidmo,oni obrađuju mehanizacijom,ja učestvujem za djubrivo i seme po pola,uglavnom dleimo 60-40 u njihovu korist.

Skoroo se prodao hektar na odličnom mestu za 3400€ čovek uleteo u zelenaške dugove i dao je u bescenje,ja kasno saznao kupio je lokalni majstor i posadio neke skrnave voćke,a plac do puta,bunar za vocnjak dusu dao.
 
Nema sta da se cuvam, ja znam koliko ja mogu da platim. Mene ne zanima da li neko placa vise. Prosto sam savrseno svetan sta mogu da zaradim na jednom jutru sta ne. Uopste mi nije bitno da radim xx zemlje, vec radicu ako smatram da ima racunice. Ako radim za dzabe onda cu pre sa drustvom da pijem pivo i jedem rostilj za to vreme koje bi proveo na njivi XY zakupodavca.
 
Gde bi mogao da skinem izgled kupoprodajnog ugovora da nemoram ici kod advokata ili da ga odstampam!?
 
Gde bi mogao da skinem izgled kupoprodajnog ugovora da nemoram ici kod advokata ili da ga odstampam!?
Imaš ovde kolega samo izbaciš ovo na pocetku koji zakljucuju dana to mi rekao jedan advokat prijatelj kad sam mu pokazao ovaj ugovor ti izaberi koja ti opcija odovara to jest verzija
http://www.overa.rs/ugovor-o-kupoprodaji-zemljista.html
 
Jel zna neko koliko otprilike kosta parcelacija gradjevinskog zemljista?
Imam deo jedne parcele koji je davno prodat komsiji ali iz nekih razloga na tom delu nije izvrsena parcelacija. U medjuvremenu komsija je na tom delu sagradio kucu i garazu tako da sada ispada da je to moje po katastru ali u stvari nije posto postoji kupoprodajni ugovor.
Izvinjavam se za off
 
Imaš ovde kolega samo izbaciš ovo na pocetku koji zakljucuju dana to mi rekao jedan advokat prijatelj kad sam mu pokazao ovaj ugovor ti izaberi koja ti opcija odovara to jest verzija
http://www.overa.rs/ugovor-o-kupoprodaji-zemljista.html

Zar ne može bez ugovora kod notara da se ode pa da notar sve pripremi po istoj ceni kao da si doneo ugovor?

- - - - - - - - - -

Nema sta da se cuvam, ja znam koliko ja mogu da platim. Mene ne zanima da li neko placa vise. Prosto sam savrseno svetan sta mogu da zaradim na jednom jutru sta ne. Uopste mi nije bitno da radim xx zemlje, vec radicu ako smatram da ima racunice. Ako radim za dzabe onda cu pre sa drustvom da pijem pivo i jedem rostilj za to vreme koje bi proveo na njivi XY zakupodavca.

Često je pitanje "kada će mi se vratiti cena koju platim?", ovo pitanje nema smisla, zemlja je kapital, kao zlato, kao novac evro ili dolar. Kada će se vratiti 8000 EUR za jutro? A kada će se vratiti ako kupiš 8000 EUR?
Pa vratiće se kada prodaš 8000 EUR i uzmeš dinare, zemlja će se vratiti kada prodaš zemlju. Sa aspekta proizvodnje besmisleno je gledati koliko košta zemlja bitna je cena ZAKUPA - to je cena koja ulazi kao input u proizvodnju. AKo ima neko svoju zemlju - on bi dobio zakup da ništa ne radi, znači opet mora da računa zakup kao trošak, ako hoće da računa a ne da neko računa cenu zemlje.
Cena zemlje ima veze sa cenom kapitala, zemlju je isplativo kupiti, platiš 8.000 EUR jutro i dobiješ godišnje 3,3% zarade a da staviš novac u banku dobiješ 1% zarade, znači bolje u zemlju nego u banku. Ko se bavi biznisom i zna da obrne pare, njemu je bolje da proda zemlju i uzme u zakup parcele ako ima od koga
 
Zar ne može bez ugovora kod notara da se ode pa da notar sve pripremi po istoj ceni kao da si doneo ugovor?

Може, али је тако скупље, ако донесеш готов уговор плаћаш 60% цене, погледај јавнобележничку тарифу.


Često je pitanje "kada će mi se vratiti cena koju platim?", ovo pitanje nema smisla, zemlja je kapital, kao zlato, kao novac evro ili dolar. Kada će se vratiti 8000 EUR za jutro? A kada će se vratiti ako kupiš 8000 EUR?
Pa vratiće se kada prodaš 8000 EUR i uzmeš dinare, zemlja će se vratiti kada prodaš zemlju. Sa aspekta proizvodnje besmisleno je gledati koliko košta zemlja bitna je cena ZAKUPA - to je cena koja ulazi kao input u proizvodnju. AKo ima neko svoju zemlju - on bi dobio zakup da ništa ne radi, znači opet mora da računa zakup kao trošak, ako hoće da računa a ne da neko računa cenu zemlje.
Cena zemlje ima veze sa cenom kapitala, zemlju je isplativo kupiti, platiš 8.000 EUR jutro i dobiješ godišnje 3,3% zarade a da staviš novac u banku dobiješ 1% zarade, znači bolje u zemlju nego u banku. Ko se bavi biznisom i zna da obrne pare, njemu je bolje da proda zemlju i uzme u zakup parcele ako ima od koga

Нема шта да се врати, јер земља није стан или аутобус, не стари, не пропада..
 
Nazad
Vrh