Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

(ako je potrebna pisana izjava onda verovatno treba da odu svi u sud..) - mnogo mi komplikovano sve zvuci....
Ау, што не волите да читате. Закон је врло кратак а линк приложен.
"Ponuda i izjava o prihvatanju ponude iz st. 1. i 3. ovog člana mora se učiniti preporučenim pismom."
Ако у року од 15 дана не одговори онда се рачуна да није заинтересован а ти чуваш потврду из поште о препорученом писму.
Не треба торшити новац на таксе за оверу.
 
Koliko notari naplacuju?Meni je danas za overu ugovora o kupoprodajo zemlje naplatio 10800din.Ugovor sam ja sam pisao.
 
Komsija naplatio ti je regularnu cenu.Mozda vas je bilo za overu jos jedan potpisnik. Lopovi deru li deru. Nikad mi nije zalije novca nego kada njima moram da platim ajd da placam drzavi nego njima trpam u djepove a oni trpaju onima koji su ih postavili na to mesto. Mnogo mi zao tih para kada im placam....
 
Kolega da te taj notar nije malo više odrao po pitanju overe ugovora meni naplatio 6.480,00 dinara i to po stavkama :br.bodova 36 ,vrednost boda je 150 i to iznosi 5,400,00 din i na to pdv 20% 1,080,00 din za solemnizaviju ugovora sam isto sastavio ugovor to jest prepisao sa interneta :osmeh: valjda svuda je ista tarifa i vrednost njihovog rada ili je kod vas nešto drugacije da se niste odcepili od ostatka države malo :off_topic:
 
E da smo se ocepili dao bih pola svega,sem dva sina,sto imam.
I meni se ucinilo mnogo pa zato i pitam.Posle sam pitao drugara a on kaze da zavisi od visine sume iz ugovora Ajd sad budi pametan.Kupilo se pa se mora prevesti.
 
E da smo se ocepili dao bih pola svega,sem dva sina,sto imam.
I meni se ucinilo mnogo pa zato i pitam.Posle sam pitao drugara a on kaze da zavisi od visine sume iz ugovora Ajd sad budi pametan.Kupilo se pa se mora prevesti.
Da si ponudio neku komšinicu neudatu ili nešto da se privede pa da i prihvatim :osmeh: a ovo neka hvala cuvaj trebace ti zemlja ima fala bogu ko da radi ako se odluce da se zlopate sa ovakmim nacinom ophođenja države prema nama koji obrađuju zemlju . nema on nikakve veze sa napisanom cenom zemlje to ima kod poreznika(deri kožama )oni gledaju kolika je suma . ma ja sad isto prenosio pa tako da znam sume dao racun notar. koliko onda kod vas naplacuje prenos katastar da te upise kao vlasnika kad ovo kod notara ovoliko košta to meni nešto mnogo naplatio
 
I meni su notari proletos isto naplatili za ugovore taksu od 10.800 din. po ugovoru. Zemlja se sastavila od dve parcele i vodila se na dva clana tog domacinstva pa morao sam napraviti dva kupoprodajna ugovora i posto je jedan clan bio nepokretan, izasli na teren i naplacivali jos nekih 4000 din. Ne secam se tacno koliko sam platio prenos u katastru ali eto pre neki dan platio sam finansiju na tih 5 kj 40.800 din. Deru i ne mare!!!
 
Ja sam platio 13200din overu ugovora kod notara i isto su bila dva vlasnika na jednoj parceli ali jedan smo ugovor pravili!
 
I meni su notari proletos isto naplatili za ugovore taksu od 10.800 din. po ugovoru. Zemlja se sastavila od dve parcele i vodila se na dva clana tog domacinstva pa morao sam napraviti dva kupoprodajna ugovora i posto je jedan clan bio nepokretan, izasli na teren i naplacivali jos nekih 4000 din. Ne secam se tacno koliko sam platio prenos u katastru ali eto pre neki dan platio sam finansiju na tih 5 kj 40.800 din. Deru i ne mare!!!
To i donekle i u redu kolega za dva ugovora i cena za izlazak to pije vodu ali za jedan i to svoje rucno pisan mnogo , vama gore u vojvodini baš deru kožu za sve oko zemle em vam je cena paprena po jutru(aru)i ovo kad se sve pogleda što je mnogo mnogo je
 
Pa Zorane ako radis u Botosu kupi ovde kod mene.Nije ti daleko da ides.Ako neces das meni u zakup....ili ako radis a treba negde da prenoce masine mozes kod mene na plac.Imao juce ponudu za 62 ara IV klase za 2500eura.Cista zemlja...nisam hteo.
 
62ara bi u botosu kostalo 7hiljada . zena mi prodala u krajsniku prema jasi na asvaltnom putu pre par godina dva lanca ovde kupila jedan.za te pare kupuj rodice i na cetvrtoj klasi
 
Istrosio se budzet...koliko treba da mi radja i koliko godina da bih isplatio zemlju.Nesto sam se racunao...za 6000eura sam mogao uzeti najmanje 30 lanaca u zakup.Vec na jesen bi imao dobru lovu....ma nije covek pametan.
 
Pa Zorane ako radis u Botosu kupi ovde kod mene.Nije ti daleko da ides.Ako neces das meni u zakup....ili ako radis a treba negde da prenoce masine mozes kod mene na plac.Imao juce ponudu za 62 ara IV klase za 2500eura.Cista zemlja...nisam hteo.
Samo se ti hvali kolega kako vam je zemlja i arenda jeftina u selu doce Srbobranci i Nadaljcani i do vaseg atara kad cuju i eto odma 250-300e/kj u napred arende i 7000-10000e/kj na vecito!
 
Ne boj se nece kada vide koliko rodi odmah ce da se vrate kuci... Zna komsija sta prica ono sto vredi to se proda brzo. Svako od nas koji radimo zemlju zna svoj atar najbolje i zna gde sta radja. Sto se tice notara mislim da i kod njih ide koliko je vrednost u ugovoru da imaju neku skalu proporcionalno
 
Imaju i drzavne zemlje koliko o ce po te novce .... Samo da li ce imati da pokriju troskove kada skinu usev.... Livada je livada , pasnjak je pasnjak nije to od juce nego jako dugo a ovi iz opstine skoro sve stavili pod oranice ....
 
Nazad
Vrh