Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Tako je kad se prodaje a kad ide kao poklon onda verovatno netreba saglasnost komšije.
 
Tako je kad se prodaje a kad ide kao poklon onda verovatno netreba saglasnost komšije.
Ali koliko sam upucen, poklon moze samo familija da uradi tj tako da ti proda njivu na ugovor o poklonu. Ja sam imao problem kad nam je covek prodao a radili smo ugovor o poklonu, komsija je podneo tuzbu i mi smo padali na sudu. Zato smo se nagodili, ja dobio pare natrag on zemlju, a prodavac platio sud.
 
Ali koliko sam upucen, poklon moze samo familija da uradi tj tako da ti proda njivu na ugovor o poklonu. Ja sam imao problem kad nam je covek prodao a radili smo ugovor o poklonu, komsija je podneo tuzbu i mi smo padali na sudu. Zato smo se nagodili, ja dobio pare natrag on zemlju, a prodavac platio sud.

Kolko bi trebalo vremena da prodje,da bi izbegao tuzbu od komsije zbog ugovora o poklonu.
 
2 godine. Napisite u ugovoru nerealno veliku cenu, ako necete da komsiju pitate. Nisam ovo radio, ali znam slucajeve, gde su hteli da tuze, pa odustali jer je cena bila 10.000e po kj. P.S. Ovo vam nisam rekao javno.:osmeh:
 
Mislio sam u slučaju tužbe ako komšija nije ponuđen, znači on uplaćuje po tablici a ne ceni iz ugovora koja je navedena

Ni to nije tacno. U mom selu je bio slucaj da nisu pitali komsiju a naveli neku malu cifru u ugovor da bi manje platili porez i covek ih ladno dobio na sudu i uzeo njivu za tu mizernu sumu iz ugovora.
 
Zar vam nije naj lakse samo reci da ste zemlju uzeli u zakup, dok komsija provali da ste kupili prodje par godina i moze da se slika.
 
Kako je ovo regulisano sa komsijom? Mora da se dobije pismena izjave od svakog da nije zainteresovan za kupovinu po toj ceni (ako je potrebna pisana izjava onda verovatno treba da odu svi u sud..) - mnogo mi komplikovano sve zvuci....

Ne bi se ja zezao sa pisanjem vece cene - onda verovatno i prodavac moze u odredjenom momentu da kaze da kupac nije isplatio celu sumu...
 
Napravis dve izjave, overis, komsija potpise i to je to. Kod nas kad se kupuje zemlja kupac i prodavac urade primopredaju novca ispred notara u sudu, ako je veca cena napisana u ugovoru izbojis mu te para i kuci ti on vrati.
 
Kako je ovo regulisano sa komsijom? Mora da se dobije pismena izjave od svakog da nije zainteresovan za kupovinu po toj ceni (ako je potrebna pisana izjava onda verovatno treba da odu svi u sud..) - mnogo mi komplikovano sve zvuci....

Ne bi se ja zezao sa pisanjem vece cene - onda verovatno i prodavac moze u odredjenom momentu da kaze da kupac nije isplatio celu sumu...

Kod nas dodju komsije kod sekretara mesne kancelarije i potpisu obrazac izjave da nisu zainteresovani i to je to.
 
Nazad
Vrh