Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Cudno ja overavao oktobra jedan ugovor nista nisu pomenuli. U tom slucaju bi mi trebala saglasnost trojice jer se granici sa 3 parcele.
Mada mi nemamo notara, jos uvek se overava u sudu.
 
Jel kod Vas notari traze izjave komsija da nisu zainteresovani za kupovinu zemlje sa kojom se granice a ponudjena je na prodaju?
Traze,ali moze i bez saglasnosti samo se u ugovoru stavi naznaka da nema saglasnost komsije.Inace ovakav ugovor moze komsija da pobije-ponisti dve godine od dana overe ugovora i da isplati sumu za zemlju koja je napisana u ugovoru.Zato ko kupuje a nema saglasnost komsije stavite realnu cenu zemlje u ugovor da bi vam se vratio novac ako komsija pobije ugovor.:cao:
 
Interesantno. Ima vise njih za koje znam da su od stupanja zakona overavali ugovore o kupoprodaji u sudu i znam da su im advokati pisali ugovore. Bas cu ih pitati da li su im pominjali nesto u vezi toga. Ali s obzirom da je to novost siguran sam da bi pomenuli nesto u vezi toga.
 
Meni nije notar tražio saglasnost komšija samo me pitao dali se ja granicim sa tom njivom nit je to napisao negde na papiru da treba i da nemama saglasnost od ostalih koji se granice .i meni kad komšija kupovao plac i deo koji se vodi kao vocnjak svaka parcela ima svoj broj nije tražio saglasnost za kupovinu tako da izgledami može se sve samo ako se hoce.
 
Tu nesto smrdi. To je moralo da padne na sudu

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Izvinjavam se sto ovde pisem ovo. Nebojsa, pun Vam je inbox pa ne mogu da Vam odgovorim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zvao juce notara.Ne treba saglasnost komsija ali treba da prodavac donese potvrdu sticanja .Bilo kakav dokument kako je dosao do te zemlje.To treba bez obzira sto je on vlasnik 1/1.
 
Zvao juce notara.Ne treba saglasnost komsija ali treba da prodavac donese potvrdu sticanja .
Не могу да разумем људе као што си ти. Или не знаш сва слова или више верујеш нотару него себи. На врху стране сам поставио линк.
Закон (који је задњи пут ревидиран 6/2015.) у члану 6. став 1 каже: "Vlasnik koji namerava da proda poljoprivredno zemljište, dužan je da ga prethodno ponudi vlasniku susednog poljoprivrednog zemljišta."
Нотару, наравно, не треба сагласност него теби. Он ће лепо у извештају да наведе да сагласност није достављена и чист је а ти после разбијај главу ако буде проблема са међашима.
А потврду стицања тражи јер га условљава држава (да види да ли је у претходној продаји плаћен пораз па ако није прво да се плати тај па онда нови за нову продају).
 
Kod nas svako tumaci zakon kako hoce. 2010 sam kupio zemlju u K.O. Backi Brestovac, sto pripada opstini Odzaci. MORAO sam imati pismenu izjavu komsija da nisu zainteresovani po xx ceni da kupe parcelu yy. Iste godine sam u K.O. Stapar kupio drugu parcelu posle 10 dana i nije trebalo nista od komsija. Pritom su i u prvom i u drugom slucaju prvo komsije pitane i nisu bili zainteresovani.
 
Nazad
Vrh