Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Za cepanje razumem, al zasto bi pripajao svojoj parceli? Uvek sam mislio da se prilikom cepanja parcele, dobiju razliciti brojevi parcela i to je to?
Da li je jeftinije ako se ne dodeli novi broj toj parceli nego da se pripoji susednoj?

Mogu se cepati parcele i tom prilikom dodaju brojeve npr 0000/1 , 0000/2 i tako na kolko se dela cepa a ostane i broj barcele osnovne pored komšije na koju stranu idu naniže brojevi.
 
Takve akrobacije kostaju oko 1000e. Hteo sam to da radim kada sam postao suvlasnik na jednoj parceli, medjutim odustao sam jer sam posle skontao da drugi deo ne moze da se proda a da se meni ne ponudi :ideja:

Bojcetic se ponovio sa 1.9kj zemlje. Njiva pored mene, sada na tom mestu Bojcetici (ostali + ja) imamo 27kj u komadu.
 
Ne radim svih 27kj. Radimo nas 3 i svi smo rodbina bliza. Daleko smo od tajkuna. Tajkun postajes privatizacijom i drzavnom zemljom zakupom sa politickim vezama, ali ovako se bolje osecam, jer sve je posteno i meni licno pruza satisfakciju napretka. :ppozdrav:
 
Što se tiče parloga, mislim da po zakonu ni jedna obradiva površina ne sme da bude u parlogu... Kod nas je pre neku godinu išla inspekcija i koja je bila u parlogu tražili da je rade ili da je izdaju u zakup...
 
Što se tiče parloga, mislim da po zakonu ni jedna obradiva površina ne sme da bude u parlogu... Kod nas je pre neku godinu išla inspekcija i koja je bila u parlogu tražili da je rade ili da je izdaju u zakup...

Мени то нелогично, тј. репресивно. Шта кога брига шта ћу ја да радим са својом земљом, ако ми се не исплати да је радим, тј. ако створе такве услове да је скупља дара него мера, наравно да је нећу радити. Нити ће неко други да ради за џабе или да би био у минусу.
И сад ће још да кажњавају за то.
 
Sto se tice prava preceg izgubljen sud tako da ko oce u takvo sta da se upusta neka dobro razmisli a presudu cu skenirati kad se dobije i okacicu da se vidi .
 
I to je zalba znaci drugi sud a gos. kobila kao mozete da se zalite visem sudu a ni god nije proslo kako je pokrenut sud mislim od kupoprodaje te zemlje ma srbija ovo je strasno ali sad znam na sta mogu da se pozovem ako mene neko tako tuzi od komsija .
 
I to je zalba znaci drugi sud a gos. kobila kao mozete da se zalite visem sudu a ni god nije proslo kako je pokrenut sud mislim od kupoprodaje te zemlje ma srbija ovo je strasno ali sad znam na sta mogu da se pozovem ako mene neko tako tuzi od komsija .

Ја колико знам рок је две године од датума купопродаје, уосталом има у закону о промету непокретности, мрзи ме сад да тражим.
 
Jel kod Vas notari traze izjave komsija da nisu zainteresovani za kupovinu zemlje sa kojom se granice a ponudjena je na prodaju?
 
Kod nas trazi, al ako nemas on overi, a konstatuje da nemas sve papire....bas imam slučaj gde sam prvi komsija, a nisu me pitali za potpis. Besan....
 
Mi za zemlju u suvlasnistvu nije nam ponudjena i zato smo pokrenuli sud.
Покуцај на врата Претседника суда и кажи да хоћеш да пријавиш тог и тог судију који ради мимо закона и вероватно је корумпиран. То ти је брже и јефтиније него да идеш на следећу инстанцу (а има негде и ови за "борбу против корупције" - окрени телефон и изрази сумњу а кошта те само цена позива).
 
Nazad
Vrh