Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ukoliko dodje do prodaje drzavne zemlje gazdinstvima koju cenu bi ocekivali? Bio sam kod rodjaka pa tako pricali i on navodi kako rata nebi bila veca od arende (250-300evra na 20godina po jutru, znaci 5000 - 6000 jutro).
 
Da samo kad banka daje kredit,vracaju se duple pare.Ti nisi uracunao kamatu na 20 godina,koja nije bas mala.:osmeh: Iskreno mislim da bi rata bila tolika,ali zemlja jeftinija i to je opet isto.
 
U petaK mi stgne od poreske preporučeno, zapisnik o proceni tržišne vrednosti nepokretnosti bez izlaska na teren. Elem njivu koju sam platio 5000 evra oni proceniše na 21500 evra i da je obračunat porez na prenos apsolutnih prava 64000 din. Kad je pisao solmenizaciju notar je naveo vrednost njive 660000 din. Inače je u putanju njiva od 1h. Prvo sam popizdeo a posle sam se smejao od muke, neverujući da sam tako jeftino prošao, skoro džabe sam kupio. Ostavljen mi je rok od 5 dana da se izjasnim imam li primedbi na procenu vrednosti. E sad, da hoće da je oni kupe po toj ceni dao bi im i u pola njihove procenjene vrednosti, al šta će ljudi oni ne rade poljoprivredu, oni mastiljaju....ne treba im njiva treba da otmu para što više može.
Da li je neko imao slučajno sličnu ili istu situaciju i da li vredi žaliti se?

Mali update
Nakon žalbe, cena smanjena za trećinu, toliko bilo i rešenje koje sam platio ovih dana.
 
Ono što mene interesuje nije baš direktno vezano za temu, ali ima ovde ljudi koji poznaju zakon pa sam siguran da će mi neko odgovoriti...
Evo o čemu se radi. Pored moje parcele nalazi se jedan manji zapušten voćnjak. Godinama niko tu nije ni zavirio a kamoli da je nešto radjeno. Vidi se iz slika kako to izgleda. Širi se šiblje i korov, prelazi na moju stranu, o senci i da ne govorim. Moje pitanje je šta se u ovakvim situacijama radi? Vlasnik da misli to da radi ne bi ni dozvolio da bude ovako, a da tražim da to kupim verovatno bi zacenio (a ja se posle ubio od posla)
mJVhWh.jpg
[/URL][/IMG]
A0GLrW.jpg
[/URL][/IMG]
mUkC7b.jpg
[/URL][/IMG]
 
Širi se šiblje i korov, prelazi na moju stranu, o senci i da ne govorim. , a da tražim da to kupim verovatno bi zacenio
Ипак питај. Можда продају јефтино.
Ја сам питао, кажу није наше. Кад сам им доказао да је њихово, неће да продају. Е, ја онда моторку (багреми и до 7м) па после тример и решио проблем (још се и огреј'о).
 
Pa vidi, ne pada mi na pamet da ja resavam problem na tudjem. Eventualno ako bi prodao jeftino. A ako zaceni, onda ponudim ja njemu ovo moje pa se resim muke :)
Ako nece da proda, onda u neku inspekciju, pa nek' on resava. Taj deo me interesuje, ko je nadlezan, koja je procedura...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nema tu nikakve procedure! Njegova je parcela i on ima pravo da je ostavi parlog (bar za sad)! Ako ne zeli da je proda i nece da je obradi ne vidim resenje sta bi mu radio!
 
Druze, ovo nije parlog. Ovo je sikara i smetliste. Ali mozda si i u pravu... Srbija...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa vidi, ne pada mi na pamet da ja resavam problem na tudjem. Ako nece da proda, onda u neku inspekciju, pa nek' on resava. Taj deo me interesuje, ko je nadlezan, koja je procedura...
Мало си контрадикторан. Ако теби смета онда је проблем твој. Што се тиче инспекције одмах заборави да не би узалуд трошио време и живце. Баш сам јуче истраживао надлежност за сличну ситуацију. Летос чистили канале и оставили ми ђубре дуж њиве и направили брану. Пријавио Мес. зај. и Секретаријату за пољопивреду ал' џабе. Спремим се да мејлирам некој инспекцији дописе и фотке кад нико није надлежан. Ни пољопривредна, ни грађевинска, ни еколошка... У се и у своје кљусе (новчачник).
 
Zasto sam kontradiktoran? Treba mesec dana da radim tudji posao a ne stizem ni svoj da uradim. Jos treba posle da me tuzi da sam mu posekao vocnjak :)
A sto se tice tog smeca iz kanala.. I mi smo imali slican problem. Ocistili kanale i sve bacili na put pored njiva. I kolega otisao i rekao da ako to ne sklone da cemo mi lepo to sve vratiti u kanal. Izasli sutradan, videli o cemu se radi i poslali ult i kamion i ocistili. Istina, samo jedan potez pored nasih njiva, ali jbg, izgleda se drugi nisu zalili :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Iz iskustva (ne ličnog, komšijinog)...
Do svog vinograda je imao problem sa komšijom koji ima zapuštenu parcelu. Ogroman deo vinograda je počeo da propada. Obratio se komšiji, ovoga ne interesuje, oterao ga iz dvorišta. Čovek uzme motorku, poseče sve (razno šiblje, bagrem, nešto lipe...) do 1 metar u dubinu komšijine parcele. Još se dodatno zayebe i jednu prikolicu drva donese sebi (kao, ona drva za koja je sumnjao da su prešla u njegov plac).
Ovaj ga tuži, uzme dobrog advokata, advokat napiše tužbu k'o da je predsednika ubio (krađa, vrednost drveta puta 30 godina, kisele kiše, pitaj Boga šta sve ne). Jedva je robiju izbegao, a koštalo ga je da je mogao 2 svoje parcele sa sve vinogradom da kupi. Eto, živa istina iz prve ruke, tako da Nešo - ne pipaj to!
A znam i primere kako drugi ljudi rešavaju parcele lenjih komšija. Redovno, svake druge, treće godine pomognu tom komšiji tako što mu folijarno prihrane biljni svet do 1m u dubinu, duž međe. Srbija.
 
Jel zna neko,koliko kosta cepanje parcele i pripajanje dela parcele svojoj.Radi se o delu baste,pa me interesuje koliko to moze kostati.
 
Za cepanje razumem, al zasto bi pripajao svojoj parceli? Uvek sam mislio da se prilikom cepanja parcele, dobiju razliciti brojevi parcela i to je to?
Da li je jeftinije ako se ne dodeli novi broj toj parceli nego da se pripoji susednoj?
 
Mislim da se parcele manje od 1ha ne mogu cepati

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Zato sam i naglasio pripajanje.Npr,ne moze se od komsije kupiti 2a od njegove parcele,al se cepanjem njegove,moja moze uvecati za tih 2a.E sad pitanje je koliko to kosta?
 
Zato sam i naglasio pripajanje.Npr,ne moze se od komsije kupiti 2a od njegove parcele,al se cepanjem njegove,moja moze uvecati za tih 2a.E sad pitanje je koliko to kosta?

Ukoliko ti dozvole cepanje parcele to bi kostalo oko 1000e a samo spajanje (pripajanje) te kosta oko 5000 dinara (taksa).Cepanje parcele je skup sport cak i ako dozvole u katastru
 
Zato sam i naglasio pripajanje.Npr,ne moze se od komsije kupiti 2a od njegove parcele,al se cepanjem njegove,moja moze uvecati za tih 2a.E sad pitanje je koliko to kosta?
Evo na ovoj adresi imaš cene usluga r.g.z pa vidi koliko šta kosšta .
demo.paragraf.rs/combined/Old/t/t2014_01/t01_0458.htm
 
Nazad
Vrh