Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Evo ovako stoje stvari danas sam bio u poresko jer mi stiglo za plac koji sam kupio pre neki dan. I za gradjevinski deo placa su mi procenili na 283 din/m2,a drugi deo koji spada pod njivu 163din/m2 e sada ono sto je mene bunilo crnim velikim slovima i neka nerealna procena od 825din/m2!E onda mi je ona gospodja jedna jako stara pred penziju objasnila da je cifra koju sam ja dao za plac mnogo veca od trzisne cene i automatski mi je to podiglo cenu po m2 jer oni onda tu cifru koju sam ja platio uzimaju i po njoj onda racunaju!
 
Moja opstina Ko Ada 1. klasa 150 din/m2

2. klasa 135 din/m2

3. klasa 110din/m2

Cene namerno nisu tacne, ali za orijentaciju sasvim dovoljno primer 1 hektar zemlje 2. klase 33750 din poreza! Aj pozdrav!!!!
 
Pozdrav svima od procenitelja iz Beograda. Vidim da dosta članova ima zamerke na procene koje radi poreska uprava za utvrđivanje poreske osnovice.
Koliko ja znam, mogli biste da se žalite/osporavate njihovi utvrđenu vrednost sa procenom vrednosti izrađenom od strane ovlašćenog sudkog veštaka za poljoprivredu, jer su cene koje ste naveli nebulozne.
Da li neko zna kolika je cena polj. zemljišta na KO Novi Bečej (1-2 klasa, pored kanala)?

Slobodane, kolega, javi se ako treba neka pomoć!
 
objasnila da je cifra koju sam ja dao za plac mnogo veca od trzisne cene i automatski mi je to podiglo cenu po m2 jer oni onda tu cifru koju sam ja platio uzimaju i po njoj onda racunaju!
Ако сам те добро разумео ти си у уговору навео већу цену него што би ПУ проценила !?! Ајд' што си се зајебо него се тај уговор (са још два из тог краја) узимају као парификат за обрачун вредности код следеће купопродаје па си зајебо и друге.

- - - - - - - - - -

Ugovor o poklonu može samo prvo koleno.
Ако си мислио на уговор на који се не плаћа порез онда је то тако. Иначе, можеш земљу да поклониш коме хоћеш (нпр. швалерки, мада је боље обрнуто) али се порез плаћа као код продаје. Овакав поклон се најчешће користи да се заобиђе међаш који има право прече куповине.
Велики је број постова у овој теми па, вероватно, људе хвата страх да читају од почетка (видим да се понављају питања о којима смо писали неколико пута) па би било добро затворити је и кренути наново.
 
Nisam naveo vecu vec onu po kojoj sam ja stvarno platio taj plac e sada sto je ona veca od trzisne cene sta ja tu da radim platicu koju crvenu vise porez ali jbg prodavac iako mi je rodjak nije hteo bas da muti sa cenom u ugovoru,a iskreno ni ja nisam hteo bas iz razloga sto smo rodjaci"cist racun duga ljubav"!
 
Danas sam cuo od jednog ozbiljnog poljoprovrednika u NovomMilosevu da je cena zemlje drasticno pala. Isao da mi potpise saglasnost posto je on komsija. Njiva je 1-2 klase u pitanju je 1,2jutra, ukupna cena 3900 eura ( jutro koko 3200). Njemu je to bilo skupo. Pre 2 nedlje sam takođe kupio zemlje 1-2 klase za 3500 po jutru. E sad , do sada je bilo da ispod 4,5-5 ne mozes kupiti dobrih njiva pa sam mislio da je ovo sto sam ja kupio jeftino. Chovek mi kaze da se trgovalo sa pvom klasom i po 2500 eura po jutru, i to nisu simbolicne povrsine u pitanju.
Ponuda zemlje nikad veca, bukvaln sam procle nedelje imao 1-2 poziva dnevno. Inace nisam neki ozbiljan kupac, kupimo 2 jutra godišnje, al ova ponuda nikad nije postojala od kako ja znam.
 
I kod nas pojeftinila zemlja, ima dosta ponude zemlje navek ali slabo kupaca, tj nista se ne proda, jako malo.
 
Nije valjda zemlja pojeftinila. Gde su oni koji su placali 10k pa i vise jedno jutro ili hektar ? Nestalo novca ili su se finansijeri povukli u neke druge tokove ? Zbilja gde se dadose ti sto su dizali cenu zemlje a pre imali zemlju samo u saksiji?
 
Zemlju smo prestali kupovati cim je presla 3500 po kj. Mada sam nudio i 4500 al su se trazile mnogo vece pare. Jos jedna ovakva godina u mom kraju kao sto je ova i eto zemlje kolko oces i posto hoces.trenutno je u ponudi vise na vecito nego na godinu prodaja.
 
Nije valjda zemlja pojeftinila. Gde su oni koji su placali 10k pa i vise jedno jutro ili hektar ? Nestalo novca ili su se finansijeri povukli u neke druge tokove ? Zbilja gde se dadose ti sto su dizali cenu zemlje a pre imali zemlju samo u saksiji?

Платио сам 5300€ за КЈ, у Бачкој, не мислим да сам лоше прошао јер је пре тога туда ишло и по 7500€ за КЈ. Шта ће бити даље видећемо, ако буде још падала куповаћу још, јер аренда није лоша, а ти циклуси раста и пада цена су шпекулативни, јер земље има колико је има, за разлику од станова које увек могу да граде...
 
Kod poklona nekome ko je prvo koleno, zar ne ide 1% poreza umesto 2,5%? Izvinjavam se ako je dezinformacija.


Ако сам те добро разумео ти си у уговору навео већу цену него што би ПУ проценила !?! Ајд' што си се зајебо него се тај уговор (са још два из тог краја) узимају као парификат за обрачун вредности код следеће купопродаје па си зајебо и друге.

- - - - - - - - - -


Ако си мислио на уговор на који се не плаћа порез онда је то тако. Иначе, можеш земљу да поклониш коме хоћеш (нпр. швалерки, мада је боље обрнуто) али се порез плаћа као код продаје. Овакав поклон се најчешће користи да се заобиђе међаш који има право прече куповине.
Велики је број постова у овој теми па, вероватно, људе хвата страх да читају од почетка (видим да се понављају питања о којима смо писали неколико пута) па би било добро затворити је и кренути наново.

- - - - - - - - - -

Платио сам 5300€ за КЈ, у Бачкој, не мислим да сам лоше прошао јер је пре тога туда ишло и по 7500€ за КЈ. Шта ће бити даље видећемо, ако буде још падала куповаћу још, јер аренда није лоша, а ти циклуси раста и пада цена су шпекулативни, јер земље има колико је има, за разлику од станова које увек могу да граде...

Molim te, gde u Bačkoj - Bačka je širok pojam. pozdrav
 
Imam da kupim pola hektara do moje njive,nije skupo jer kod nas zemlja i nema neku cenu.Zemlja je u katasteru 1/1 svojina bez tereta,medjutim taj covek koji prodaje je vlasnik ali je tu njivu dobio na poklon od oca,ima ugovor o poklonu i tako je pre 10 godina njivu preveo na svoje ime,otac mu je umro u medjuvremenu.Sad je prodaje meni.On se raspitivao za prevod i javni beleznik mu rece da treba da prilozi i taj ugovor o poklonu.Zasto,neznam.
Ako je neko upucen u ovo molio bih da kaze koju rec,nebih voleo da sutra deca kojoj ostaje zemlja imaju nekih problema.Jel treba da se placaju neki nahnadni porezi i slicno,nemam iskustvo.
 
Imam da kupim pola hektara do moje njive,nije skupo jer kod nas zemlja i nema neku cenu.Zemlja je u katasteru 1/1 svojina bez tereta,medjutim taj covek koji prodaje je vlasnik ali je tu njivu dobio na poklon od oca,ima ugovor o poklonu i tako je pre 10 godina njivu preveo na svoje ime,otac mu je umro u medjuvremenu.Sad je prodaje meni.On se raspitivao za prevod i javni beleznik mu rece da treba da prilozi i taj ugovor o poklonu.Zasto,neznam.
Ako je neko upucen u ovo molio bih da kaze koju rec,nebih voleo da sutra deca kojoj ostaje zemlja imaju nekih problema.Jel treba da se placaju neki nahnadni porezi i slicno,nemam iskustvo.
Radi se o porezu na kapitalnu dobit.Ukoliko je prodaje za vremenski period manji od 10 godina,od kako je uknjizen kao vlasnik,mora platiti zesci porez.To placa prodavac.Ti placas porez na promet i troskove uknjizbe.Ukoliko je proslo 10 godina,porez na kapitalnu dobit se ne placa.
Zato ti trazi ugovor,da se vidi kad je prodavac zemlju kupio ili dobio.
 
Nazad
Vrh