Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

ja nisam zurio i tako ja odem da vidim sta i kako kad ono rece mi ,inace ga znam onako i on mene, da je imao moj predmet i da su poslali na adresu i stice za dan dva a kad sam se kuci vratio donela postarica kuci i nije bilo nikakvih kamata a bilo bi da nisam platio u odredjenom roku pise na resenju od dana dobijanja istog.
 
Trebam da pazarim neku zemlju pa mi treba neku skorašnji ugovor da bi ga iskopiro da ne bi placao notaru ili advokatu u temi iskustva sa notarima ima nekih linkova ali nema ništa na njima ajde pomagajte. a u pitanju je 19ari i27m/2 po ceni 30 e po aru
 
Trebam da pazarim neku zemlju pa mi treba neku skorašnji ugovor da bi ga iskopiro da ne bi placao notaru ili advokatu u temi iskustva sa notarima ima nekih linkova ali nema ništa na njima ajde pomagajte. a u pitanju je 19ari i27m/2 po ceni 30 e po aru

Mislim da notara ne možeš da izbegneš...
 
Možeš sam da sastaviš ugovor i odneseš ga kod notara na solemnizaciju.
Naso nešto na netu pa kombinujem a kako ide sa davanjem na poklon oce i tako kupac da sacinimo ugovor dali je neko tako nešto radio.nasao na sajtu overahttp://www.overa.rs/ugovor-o-kupoprodaji-zemljista.html
 
Prosta.Sačiniš ugovor o poklonu sa poklonodavca na poklonoprimca.Podneseš ППИ-3 obrazac i uplatiš uknjižbu.Nema poreza na promet kod ovakvog vida prenosa.
 
Ugovor o poklonu može samo prvo koleno.Tačnije sa tvog oca na tebe ili sa tebe na tvog sina.

Mislim da uz placanje poreza na nasledje i poklon i placanje poreza apsolutnih prava moze bilo koje punoletno lice da poklanja drugom punoletnom licu pokretnu ili nepokretnu imovinu uz ugovor o poklonu!!! Cak i maloletnom licu koji do punoletstva ne moze biti vlasnik nekretnina!!!

Proletos kad sam kupio 5 kj zemlje hteo sam napraviti ugovor o poklonu misleci da je porez jeftiniji, medjutim isto je bilo da li je kupoprodajni ili ugovor o poklonu pa smo napravili kupoprodajni, a svakako da je bio jeftiniji porez na ugovoru o poklonu napravili bi ga!!!
 
Nazad
Vrh