Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Уговор о поклону може да се опозове само због грубе незахвалности поклонопримца или због великог осиромашења поклонодавца, у оба случаја поступак је веома дуг и неизвестан.

Порез на пренос апсолутних права с ене плаћа једино ако је поклонопримац први наследни ред поклонодавца, у свим осталим случајевима порез је исти као код куповине.
 
Ako neko zeli da mi pokloni zemlju,nek se javi.:osmeh: Ja cu platiti porez.:haha:Na zalost bilo je i bilo bi mnogo mucke.Svi bi pisali poklon,da se isti ne oporezuje.Ovo za prvi red nasledstva je sasvim OK i na mestu.
 
U petaK mi stgne od poreske preporučeno, zapisnik o proceni tržišne vrednosti nepokretnosti bez izlaska na teren. Elem njivu koju sam platio 5000 evra oni proceniše na 21500 evra i da je obračunat porez na prenos apsolutnih prava 64000 din. Kad je pisao solmenizaciju notar je naveo vrednost njive 660000 din. Inače je u putanju njiva od 1h. Prvo sam popizdeo a posle sam se smejao od muke, neverujući da sam tako jeftino prošao, skoro džabe sam kupio. Ostavljen mi je rok od 5 dana da se izjasnim imam li primedbi na procenu vrednosti. E sad, da hoće da je oni kupe po toj ceni dao bi im i u pola njihove procenjene vrednosti, al šta će ljudi oni ne rade poljoprivredu, oni mastiljaju....ne treba im njiva treba da otmu para što više može.
Da li je neko imao slučajno sličnu ili istu situaciju i da li vredi žaliti se?
čitajući ovo jasam jako dobro prošo meni je na sličnu cenu stigo tačno duplo manji porez
 
Pozdrav svima od procenitelja iz Beograda. Vidim da dosta članova ima zamerke na procene koje radi poreska uprava za utvrđivanje poreske osnovice.
Koliko ja znam, mogli biste da se žalite/osporavate njihovi utvrđenu vrednost sa procenom vrednosti izrađenom od strane ovlašćenog sudkog veštaka za poljoprivredu, jer su cene koje ste naveli nebulozne.
Da li neko zna kolika je cena polj. zemljišta na KO Novi Bečej (1-2 klasa, pored kanala)?
 
Ajde ti kao procenitelj nam bar priblizno iznesi u % kolika je realna procena p 1ha ili kj na primer 1klase zemljista da bi mi mogli znati priblizno sta nas ceka od poreske uprave?

- - - - - - - - - -

Ili primer kako vi to izracunavate koliko treba platiti i po kojoj formuli to radite?
 
Pozdrav svima od procenitelja iz Beograda. Vidim da dosta članova ima zamerke na procene koje radi poreska uprava za utvrđivanje poreske osnovice.
Koliko ja znam, mogli biste da se žalite/osporavate njihovi utvrđenu vrednost sa procenom vrednosti izrađenom od strane ovlašćenog sudkog veštaka za poljoprivredu, jer su cene koje ste naveli nebulozne.
Da li neko zna kolika je cena polj. zemljišta na KO Novi Bečej (1-2 klasa, pored kanala)?

Dali moze retroaktivno da stigne porez na prodatu zemlju 2008 ili 2003 god?
 
Meni su u poreskoj upravi rekli da oni izvlace prosecnu cenu zemlje koja se trguje u odredjenoj K.O. i to oporezuju sa 2.5%. Uglanom to bude vise nego iznos koji bi platio na osnovu ugovora. Naravno rekli su mi da cesto ljudi prave ugovore iznad realnih vrednosti kako bi podigli vrednost parcela tj kapitala jer to im pomaze kod podizanja kredita kod banaka. E sada istina je tamo negde.

Sent from Mtz 892 :)
 
Što se tiče procena poreske uprave, one nemaju mnogo veze sa stvarnošću (ne znam za polj.zemlju, ali znam da za stanove i poslovni prostor uzmu neku prosečnu-najveću cenu, pa sve cene toliko bez obzira na mikrolokaciju, stanje nekretnine, sprat itd.). Dosta firmi se nama javljalo da im radimo procene vrednosti kod žalbi na procenjenu vrednost poreske uprave. Ne znam da li je to moguće i za individualne vlasnike.
Što se tiče procena-metodologije, nema tu neke filozofije, jurimo informacije o transakcijama koje su se desile, ili ponudama koje postoje. Dalje imaju neki modeli za korekcije vrednosti prilikom poređenje.
Uglavnom, procena treba da bude u skladu sa realnim cenama.
Zato sam i pitao ovde koliko može u N.Bečeju da bude cena zemlje.

Ajde ti kao procenitelj nam bar priblizno iznesi u % kolika je realna procena p 1ha ili kj na primer 1klase zemljista da bi mi mogli znati priblizno sta nas ceka od poreske uprave?

- - - - - - - - - -

Ili primer kako vi to izracunavate koliko treba platiti i po kojoj formuli to radite?
 
Nazad
Vrh