Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Uglavnom sva sela Pećinačke opštine koja imaju atar pored i uz auto put su lepo prošla.
 
O cemu vi pisete.:sta: Kakva industrijska zona?Jel to realna cena za poljoprivredno zemljiste? Ajd sad,znam coveka,na cijoj zemlji je sagradjena Beogradjanka.:osmeh: Dobio je jos vece pare.:haha:
Bezanija,Altina i slicni delovi Beograda imaju astronomske cene,al ne zbog isplativosti gajenja kukuruza,vec sirenja grada.:haha:
 
Dobro tamo ali ljudi su imali atraktivnih njiva gde je ar išao za 5 tauzenki eura pa ti vidi šta bog stvara.
 
Nije lose napisati nekad i neke paritete ceni zemji,pa da se vidi dal je cene zemlje naduvana ili ne,neznam sto se svi vezuju za evro.Mnogi si brzo zaboravili prebacivanje marke u evro,i da se menjalo 2 prema 1, a za nepunu godinu cena svega se svela na 1 prema 1.,Dune li Nemackoj da opet uvede marku sta onda.Dok mi ne ukapiramo sta se desava proso voz,.
 
To su isto mislili i pre ll svetskog rata al' dodje neko ko nije mislio tako, kojim putem ide ovo nase drustvo nista nas ne sme iznenaditi......

Ne moze me nista iznenaditi ali se ja moje zemlje ne odricem ni po koju cenu tako nam je u genima ni moj deda nije hteo u zadrugu ni po cenu oduzimanja .Nisu mi vratili nista al sam ja opat nakupovao zemlju za razliku od zadrugara koji su bili i ostali slepci.Dakle ko ne popusta i ko radi taj uvek pobedjuje kad tad.
 
Koliko su realne cene, jer meni se cini da nisu bas! I na osnovu cega i ko to popunjuje jer ako po ugovorima onda nije uvek ista cena izplacena koja je navedena na ugovoru, zbog poreza na prenos apsolutnih prava.....bar kako ja znam!
 
Ja sto sam pogledao u mojoj kat. opstini samo jedna parcela sto je uzeta za vocnjak je navedena tacna cena.
 
Ajd pitacu ovde.Jel moze neko da mi pojasni sta znaci u katastarskom listu "Vrsta Prava":Drzalac,a sta znaci Svojina?
 
sta znaci u katastarskom listu "Vrsta Prava":Drzalac,a sta znaci Svojina?
Не знам са правног аспекта ал' ти могу рећи из личног искуства. Држалац има право коришћења и одлучивања о начину коришћења а нема право продаје. С' друге стране има све обавезе као да је његова својина.
 
Nazad
Vrh