Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Sa kamatama od 1,7% na štednju zemlja je i pri ceni od 10.000 evra po kj odlična investicija. Na 100.000 evra sa takvoma kamatom za 10 godina imate 118.000. Ako kupite 10 jutara na čeneju za te pare, od arende imate 25 do 30.000 evra za tih deset godina, plus zemlju. Ako radite zemlju otplatićete za tih 10 godina oko 3/4 uloga. Ako u tu računicu ubacite i inflaciju od novca u banci realno imate manje od 100.000 evra. Sa druge strane imate kapital, koji i dalje daje odličan prihod. Zbog toga ja dajem veliki plus kupovini zemlje. Istina mislim da je pad neminovan, i da će cena još ići na dole nakon restitucije. Moja procena Čenej iduće godine 7-8.000 evra KJ, pri ovim cenama proizvoda. Mi smo se ponovili juče, po malo jačoj ceni, i kaparisali drugi deo. Kada završimo sve za pola godine, javljam rezultat, da se ne ureknemo.
 
Kod nas se trenutno tesko prodaje za vise od 4000 evra /kj.Jesenas je ponuda bila veca od potraznje.Ceka se dosta povracaja tako da mislim da ce cena naglo dole.Tako je bilo prilikom svakog povrata do sad.
 
I kod nas je veca ponuda od traznje, sto je retko kada bilo. Nesto mi se vise ni kupovina zemlje ne svidja, dodju okupatori I u najboljem slucaju nas oteraju sa ove plodne zemlje, da ne kazem nesto drugo, vidite kako se kuva situacija u svetu, bolje je trenutno naoruzavati se nego investirati. To sto imamo jednu od najplodnijih zemlaja u Evropi moze da bude I opasna stvar, a mi slabi....
 
Kod nas 2 ha 5 000 evra i neće je niko,jest da se nemože porediti kvalitet sa vašom ali je bagatela.Ja sam uzeo 2 ha ove godine i dao dio i za druga 2 ha.Toliko ide slabo da može i na rate.
 
Scenario podseca kao na stanove oko 2007-2008. Ocekujem jos drasticniji pad cene, ali o tome krajem 2015. kad cene zitarica jos padnu i ljudima se jos ohlade glave od zarade u poljoprivredi:ppozdrav:

Neko je spomenuo Afriku. Ja se slazem, pogledajte malo dokumentarce i videcete da Afrika ulaze jako mnogo i da postizu rezultate u proizvodnji hrane. Imaju sunca vise od nas, a rade na navodnjavanju. Postizu 2 zetve i za 10-20 godina ce jako uznapredovati i prosiriti povrsine.
Za 10-20 godina broj ljudi u svetu ce porasti minimum za jos jednu milijardu tako da hrane ce opet biti manje.
 
Sa kamatama od 1,7% na štednju zemlja je i pri ceni od 10.000 evra po kj odlična investicija. Na 100.000 evra sa takvoma kamatom za 10 godina imate 118.000. Ako kupite 10 jutara na čeneju za te pare, od arende imate 25 do 30.000 evra za tih deset godina, plus zemlju. Ako radite zemlju otplatićete za tih 10 godina oko 3/4 uloga. Ako u tu računicu ubacite i inflaciju od novca u banci realno imate manje od 100.000 evra. Sa druge strane imate kapital, koji i dalje daje odličan prihod. Zbog toga ja dajem veliki plus kupovini zemlje. Istina mislim da je pad neminovan, i da će cena još ići na dole nakon restitucije. Moja procena Čenej iduće godine 7-8.000 evra KJ, pri ovim cenama proizvoda. Mi smo se ponovili juče, po malo jačoj ceni, i kaparisali drugi deo. Kada završimo sve za pola godine, javljam rezultat, da se ne ureknemo.

Gdje su tako jadne kamate na štednju ? Kod nas nema ispod 3-4% u bankama a u raznim zadrugama/štedionicama i do 6-8% su kamate na stednju. Isto tako, arenda 300 Eura po jutru ?? Kod nas je arenda 200 Eura po hektaru.

Šta ti to siješ na njivu kad mozes skinit 750 Eura čistih novaca sa jutra, nakon placanja repromaterijala, amortizacije i poreza na kraju godine ?
 
Gdje su tako jadne kamate na štednju ? Kod nas nema ispod 3-4% u bankama a u raznim zadrugama/štedionicama i do 6-8% su kamate na stednju. Isto tako, arenda 300 Eura po jutru ?? Kod nas je arenda 200 Eura po hektaru.

Šta ti to siješ na njivu kad mozes skinit 750 Eura čistih novaca sa jutra, nakon placanja repromaterijala, amortizacije i poreza na kraju godine ?

Credit agricole banka u Srbiji daje kamatu 1,7% sa oročenjem od godinu dana. Možda je preko kod vas bolje, kod nas je katastrofa, kako sa kamatama na štednju, tako i sa kamatama kad uzimate kredit.
 
Ljudi moji SteveO ima pravo. Zapravo, sve, sve sto je rekao je itekako tacno i itekako ima smisla, a razmisljanje o africi/aziji je... potencijalno tacno ali bih rekao da je to tesko zbog povećanja populacije
 
Zivko ako imas viska para daj ih meni na obrtanje,znamo se godinama tako da je rec jaca od papira,vracam sa kamatom 5%. :osmeh:

Inace je kod nas mrtvo trziste,mesecima nisam cuo da je bilo nekog pazara i jos se vrtimo na psiholoskoj granici od 5 000e/kj.
 
Dacu mali primer kupio 4,5 lanca ,3 godina posejana detelina ove godine nasao oko 2500 bala.
Saberi oduzmi 2500x200rsd=500000RSD=4132€PODELJENO sa 4,5 jutra izadje 918€ po jutru.
Moja presa moje sve samo radna snaga i gorivo rashod.
Moj druze SteveO VEROVAO ILI NE 918€ po jutru.
Da zaboravih da napisem 4,5 lanaca placeno u sretan dan 17000€ 4i5 klasa.
 
Gdje su tako jadne kamate na štednju ? Kod nas nema ispod 3-4% u bankama a u raznim zadrugama/štedionicama i do 6-8% su kamate na stednju. Isto tako, arenda 300 Eura po jutru ?? Kod nas je arenda 200 Eura po hektaru.

Šta ti to siješ na njivu kad mozes skinit 750 Eura čistih novaca sa jutra, nakon placanja repromaterijala, amortizacije i poreza na kraju godine ?
sa ove strane Dunava se bolje zaradjuje na obradi zemlje:ppozdrav:
a nismo u EU. kad udjemo tamo sigurno će nam biti bolje :haha:
 
Zemlja je jedina sigurna investicija koja ne moze da propadne sve ostalo je prolazno i sklono propadanju.Nekad ima zarade nekad nema ali je uvek tu gde jeste dakle ostaje ako ne tebi onda tvojim naslednicima.Novac propadne banke ga pokradu izgubi vrednost a zemlja je vecna.
To su isto mislili i pre ll svetskog rata al' dodje neko ko nije mislio tako, kojim putem ide ovo nase drustvo nista nas ne sme iznenaditi......
 
Dacu mali primer kupio 4,5 lanca ,3 godina posejana detelina ove godine nasao oko 2500 bala.
Saberi oduzmi 2500x200rsd=500000RSD=4132€PODELJENO sa 4,5 jutra izadje 918€ po jutru.
Moja presa moje sve samo radna snaga i gorivo rashod.
Moj druze SteveO VEROVAO ILI NE 918€ po jutru.
Da zaboravih da napisem 4,5 lanaca placeno u sretan dan 17000€ 4i5 klasa.

Kome prodaješ djetelinu da ti toliko para ostane, uzmi u obzir da je ovo ekstremna godina sa bolesnim padalina ? Ne znam sta se ljudi onda kod vas trpaju i siju repu kad isto para dobiju od djeteline koju samo posiju ? Ne kužim se u računicu na djetelini ali još nisam čuo da je iko prodao u mojoj blizoj i daljoj okolici presanu djetelinu, pogotovo ne vece kolicine odjednom !? To kod nas svako ima za sebe. Moze malo detaljnije kome to prodaješ ? U svakom slučaju je računica sa povrćem puno bolja ali tu se treba naraditi kao rob, pogotovo jos ako te i na otkupu ogule kao sto to Todorić sa Agrofructusom radi kod nas.

EDIT: sad samo brzinski pregledao kod nas cijene bala djeteline, kod nas je to 1-1,3 Euro komad tako da me tvoj otkup i računica iskreno zanima kako funkcionira.
 
Kome prodaješ djetelinu da ti toliko para ostane, uzmi u obzir da je ovo ekstremna godina sa bolesnim padalina ? Ne znam sta se ljudi onda kod vas trpaju i siju repu kad isto para dobiju od djeteline koju samo posiju ? Ne kužim se u računicu na djetelini ali još nisam čuo da je iko prodao u mojoj blizoj i daljoj okolici presanu djetelinu, pogotovo ne vece kolicine odjednom !? To kod nas svako ima za sebe. Moze malo detaljnije kome to prodaješ ? U svakom slučaju je računica sa povrćem puno bolja ali tu se treba naraditi kao rob, pogotovo jos ako te i na otkupu ogule kao sto to Todorić sa Agrofructusom radi kod nas.

EDIT: sad samo brzinski pregledao kod nas cijene bala djeteline, kod nas je to 1-1,3 Euro komad tako da me tvoj otkup i računica iskreno zanima kako funkcionira.
Prodao sve bale i jos da imam prodao bih toliko veruj mi,1000 komada sam prodao coveku koji dalje prodaje po 270dinara.
Nebih voleo ovde da ti ja mudrujem jasnu matematiku sam ti napisao ,jedno je moguce da ti drugacije dolazis do nje pa se zato razlikujemo druze moj.
 
Nazad
Vrh