Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam prodao nekih 800 komada ~12kg po 180, a svercer prodaje po 240 , otislo jos 300 bala sena 13/14kg po 120, i imam jos ~ 1300 bala sena, bilo bi mnogo vise deteline ali su padavine ucinile svoje...
 
Ja sam prodao nekih 800 komada ~12kg po 180, a svercer prodaje po 240 , otislo jos 300 bala sena 13/14kg po 120, i imam jos ~ 1300 bala sena, bilo bi mnogo vise deteline ali su padavine ucinile svoje...
Veruj nista nije izmisljeno nemam razloga za to,pokislo jedno 150bala ostalo kao barut zato je i otislo sve.
Svi kazu da je vreme ucinilo svoje ima deteline ali slabo koja nije kisla.
 
Onih sušnih godina kaj je Crna Gora kupovala sijeno ja sam suve role prodavao po 38e a ni jedna nije bila teža od 200kg a sirove po 55.Male bale su te godine u Trebinju i federaciji bile 3,50e težine 12 do 14 kg.To je bilo tad i nikad više i da Bog da i nebilo više nikad.jebeš pare ako narod propada.Ja sam prošao dobro a kako je tek firma koja je kupovala i preprrodavala mogu zamislit,a možda i ne mogu.
 
Pisem ti otprilike 15kg jer ni jednu nisam merio veruj mi.
A i nije tema detelina.
Kod nas su placali sa njive 2 evra,nemas utovar istovar,tako da cena zemlje koja je kod nas plafon 4 hiljade,moze da se isplati za 4 godine ,ako imas srece da je pokosis i izbaliras na vreme.A sad je postala neka nova trgovina,prodas detelinu,a on je kosi i balira i placa ti 150 dinara po bali.Ranije je je bilo prodas na godinu dana pa sta bude.
 
Mindjusar jednog dana kad se na forum uloguju neki novi klinci pa kazu vidi onda je za 3000 bala deteline moglo da se kupi jutro zemlje ili od prvog otkosa da se otplati arenda. :osmeh:
 
Mindjusar jednog dana kad se na forum uloguju neki novi klinci pa kazu vidi onda je za 3000 bala deteline moglo da se kupi jutro zemlje ili od prvog otkosa da se otplati arenda. :osmeh:
Mozda bude da si upravu,zato treba kupovati da nam deca ne zavrcu usi posle kad bude zemlja 100000€/ha:haha:
 
Poslednja izmena:
Ovo je ovde Balkan, zemlja iz sna.
Izmedju mocnih sila, dobra i zla.
Tu svako moze biti, dusman i brat.
Svakih 50 leta izbije rat.

Paznja na poslednju recenicu. :osmeh:
a za 100.000e/ha ???????????????
 
Ima ko je dobio toliko pre nekoliko godina kada je industrijska zona bila aktuelna.Okolno selo je doživelo ekonomski procvat zbog toga.
 
Nazad
Vrh