Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@SteveO cijena je negdje nekakva, ja znam da jedan lik iz naše okolice kupovo hektar po 10 000€, sigurno znaš i tko je i šta je i taj što je kupio, nebi kupio da nema tako da se ne treba sekirat puno oko toga, on ima svoju neku racunicu, kao i svi mi drugi :)
 
komsije hrvati hajde preporucite neku vinsku turneju,pripremam se sa nekim drugarima da malo dodjemo u obilazak po vašim vinogradima ::vino::::prica::
 
Pa ne znam baš da će biti sigurniji kada pukne taj balon i cijena dođe na 3-4000 Eura za kj kao što je kod nas. Isto bi dobivao i u banci a da ne radi apsolutno nista. Ovako se mora svake godine iznova zajebavat da bi mu ostalo nesta ili nista od nje. Za čisto ratarstvo dati tolike novce po kj po meni mogu luđaci i ljudi slabije inteligencije koji ne znaju te novce pametnije oplodit a doslovno sve je pametnije od kupovanja zemlje koja sebe ne moze zaradit 20-25 godina. Od svih nekretnina uloziti u poljoprivredno zemljiste sa prenapuhanom cijenom u vrijeme kada hrana postaje sve jeftinija, ne u placeve, kuću ili stan koji je isto nekretnina i vrijedit ce vise u buducnosti a moze se i rentat nego u zemlju, presmješno.

I onda dođu nasljednici za 10-15 godina i neće se bavit time i prodaju za upola cijene samo da dobiju pare na hrpi za kuću ili bilo šta što neće donet ni kune.
Taj koji kupuje za te pare ne mari za iste taj ima jos za 50 kj sigurno jer se pare nakupile a ne zna gdi da ih trosi (ko sto mi rece jedan iz Srbobrana 8000 nije pumo za kj)
 
Zemlja je investicija, pri kupovini zemlje ne treba gledati za kolko godina ce se isplatiti jer ce se jednog dana isplatiti sigurno i zemlja se kupuje da bi nasa deca i sinovi imali kolko tolko pristojniji zivot od naseg.. Cinjenica je da zemlje nema a broj stanovnika na planeti stalno raste tako da hrana nece sigurno biti jeftinija moze kroz par decenija samo da skoci...
 
Ljudi kako predvidjate da ce se kretati cena zemlje ove godine? Imamo mozda neku opciju da kupimo, ali ko zna mozda ces jos cena da padne...
 
Kad trenutno kurta i murta kupuju zemlju, od doktora do mesara nije ni cudo kakvo je stanje ... Trenutni scenario dosta lici na scenario iz HR od pre 5,6 godina - sto je spominjao kolega od tamo a sad videcemo sta ce biti do kraja.
 
@ratarhr: ne znam ko bi bio oko nas da bi toliko plaćao, ja još nisam čuo da je itko platio preko 5000/kj, nisu to neke perspektivne grane biznisa pa da ce se na zemlji ikada okretati nekakav novac, to i dalje rade oni koji ne znaju nesto bolje raditi i zgrtati masne pare na tome kao na izgradnji stanova i apartmana nekada itd, ukljucujuc i mene ali u 2 min vidim na papiru da nesta nema smisla ulagati, sigurnije su sigurno u banci na kamati nego u zemlji gdje svakih par godina iz nekog razloga ostanes duzan ili zaklopis nulu.

Broj stanovnika na selima se definitivno ne povećava, svi bježe u grad, ostaju samo oni veći poljoprivrednici koji kupe sve od staraca ali svakako sam mišljenja da takva cijena kod nas nema uporista u zdravom razumu. Naravno da neko istresa sto ima viška i ne gleda kada ce mu se to vratit i dali će uopće al to je meni neshvatljivo, uzimajući u obzir da se ipak bavi nekim biznisom i trebao bi razmisljati na takav nacin.

@Goran: ne znam sta bi ti preporučio za degustacije, to bi prije mogli znat oni iz Baranje ili se uputi u Kopački rit, tamo je predivno a imas i lokacija dobrih za pojest/popit :)

- - - - - - - - - -

Kad trenutno kurta i murta kupuju zemlju, od doktora do mesara nije ni cudo kakvo je stanje ... Trenutni scenario dosta lici na scenario iz HR od pre 5,6 godina - sto je spominjao kolega od tamo a sad videcemo sta ce biti do kraja.

Nisu se kod nas nikada davale tako bijesne pare za zemlju kao kod vas, jeste raslo neko vrijeme kada su sanjali da ce nam EU poduplat cijene a na kraju se dogodio pomak od cca 0% nakon ulaska u EU sto se tice cijene zemlje. Ne moze netko kupovati po tim cijenama dok Todoriću daju u koncesije 30 000 hektara po 70 Eura hektar. Kod nas ne mogu dobit 10 000 Eura ni za hektar.
 
Scenario podseca kao na stanove oko 2007-2008. Ocekujem jos drasticniji pad cene, ali o tome krajem 2015. kad cene zitarica jos padnu i ljudima se jos ohlade glave od zarade u poljoprivredi:ppozdrav:

Neko je spomenuo Afriku. Ja se slazem, pogledajte malo dokumentarce i videcete da Afrika ulaze jako mnogo i da postizu rezultate u proizvodnji hrane. Imaju sunca vise od nas, a rade na navodnjavanju. Postizu 2 zetve i za 10-20 godina ce jako uznapredovati i prosiriti povrsine.
 
Чињеница је да и други народи нису више дудуци, да не могу да обрађују земљу, тамо где је пре коју годину било незаимсливо радити. Поготово што се наводњавањем чуда чине у пустињама, Израел је један од доказа...

Наводњавање је будућност и ту ће нас згазити богате државе, а потом и ови наши тајфуни...
 
Sto bude vise ljudi ovakvog razmisljanja cena ne ide dole, danas 10 sutra im 15 nece biti puno. I ako se tako nastavi mali ce nestati, ili ce ostati na istom nivou sto mu dodje na isto. Al neka, sto kazu nicija nije do zore gorela.
 
Navodnjavanje cini cuda, slazem se, ali i kosta. Zamislite tek koliko kosta navodnjavanje u Izraelu ili u Emiratima, oni moraju prvo da prerade morsku vodu, pa da navodnjavaju, nece to sigurno srozati cene proizvodnje.
Inace meni su komsije ponudile bastu na izlazu iz sela, pored moje, ja sam im rekao koliko sam spreman da platim I da nemam nista protiv da prodaju drugome, inace radi se o 1150m2, tako da cu mozda ipak I nesto da se ponovim za NG.
 
Zalivanje nije kod njih toliko skupo, jer vecina drzava koja ulaze u zalivanje ima i poneku busotinu nafte.
 
Navodnjavanje cini cuda, slazem se, ali i kosta. Zamislite tek koliko kosta navodnjavanje u Izraelu ili u Emiratima, oni moraju prvo da prerade morsku vodu, pa da navodnjavaju, nece to sigurno srozati cene proizvodnje.
Inace meni su komsije ponudile bastu na izlazu iz sela, pored moje, ja sam im rekao koliko sam spreman da platim I da nemam nista protiv da prodaju drugome, inace radi se o 1150m2, tako da cu mozda ipak I nesto da se ponovim za NG.
Toliko je verujem bilo jeftino,da nisi ni cifru smeo napisati.
 
Zemlja je investicija, pri kupovini zemlje ne treba gledati za kolko godina ce se isplatiti jer ce se jednog dana isplatiti sigurno i zemlja se kupuje da bi nasa deca i sinovi imali kolko tolko pristojniji zivot od naseg.. Cinjenica je da zemlje nema a broj stanovnika na planeti stalno raste tako da hrana nece sigurno biti jeftinija moze kroz par decenija samo da skoci...
Slazem se sa tobom da je zemlja investicija a narocito ako imas zeta koji zivi u gradu i koji je zemlju video na balkonu u saksiji. To sto navodis kao cinjenicu da zemlje nema, pa imaje koliko je i bilo toliko ce je i u buduce biti. Sto se broja stanovnistva tice ljudi se radjaju i umiru. Sto se hrane tice neverujem da ce ikada biti skupa jer bi to znacilo rat. <a href="https://www.youtube.com/watch?v=fGdB-WMo0o8" target="_blank">
 
Pre neki dan sam ja pazario po 6.000 za jedno jutro-57,55ari
dok je prosle godine isla i oko 9.000 po jutru da napomenem da je rec o prvoj klasi
 
I kod nas je cena otprilike tu, ali još uvek se poneko zaj... pa da više, jer se plaši da će mu neko preoteti.
 
Ma da jedna budala izleti koja ne zna sta ce sa parama,a pritom mu
zemljoradnja nije osnovno zanimanje i ode cena
 
Nazad
Vrh