Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

A da li se u kupoprodajnom ugovoru navodi broj parcele + broj posedovnog lista ili je samo dovoljan broj parcele ? Pitam iz razloga zato sto prodavac ima resenje o ostavini , a ja bih da overim ugovor ,a da ne cekam da njegov predmet prodje katastar.

Ako vam zatreba, imam ja dva, tri kupoprodajna ugovora kada sam ovih dana kupovao neke parcele, pa vam mogu poslati na mail da vidite kako to izgleda. Postoje neki elementi/delovi ugovora koji su potrebni da bi parcela posle mogla da se knjizi. Tako su mi rekli u katastru, i tako sam i napisao, pa posle ponovo otisao do katastra da proverim da li je sve ok pre overe u sudu.
Takodje, ukoliko zelite da te parcele odmah prebacite na vase ime (ubrzana uknjizba), onda se placa 100% skuplje tj umesto oko 9000 din, placate 18000 din i sve je gotovo za 2-3 dana. Takodje, pre uknjizbe, potrebno je da bivsi vlasnik dodje u katastar (dolazite zajedno) da se potpise da je saglasan na prenos apsolutnih prava tj daje vam i pismeno da uknjizite, bez obzira sto je to vec pisalo na ugovoru o kupoprodaji.
 
Hvala , na nekim ugovorima od ranije sam pisao i br.posedovnog lista ,a sad u ovom slucaju to nemam ,pa sam mislio samo da upisem podatke parcele ,sto ste i potvrdili da moze, dodacu da tacku da je on to nasledio.

Marko,moze ,posalji mi 'blanko' tvoje ugovore ,cisto da pogledam i uporedim.
 
Ok je sve to,ali sad je parcela na jednom posedovnom broju, ostavinon prelazi na novog vlasnika i drugi posedovni broj ,koji jos nije prosao katadtar,a proci ce za 2 meseca,sad da ja ne bih cekao ,pa onda overavao ugovor i opet cekao 2 meseca da predje na mene kroz katastar , upisacu samo br.parcele ,kao sto kolega kaze da je to indentifikacija za parcelu ,hvala
 
@ bojcetic i dr. Danas sam pitao u Katastru, ako se radi o jednoj njivi od više delova (parcela), i ako se ti delovi popišu u Ugovoru što je u obavezi, knjiži se sve zajedno, sa taksom od 8 900, 00 dinara, (znači ne nalaćuje se za svaku parcelu posebno). Faktički knjiži se sve onno što piše u listu nepokretnosti.
 
Dobro, 4. klasa zemlje je širok pojam ovde. Svako zna u svom ataru koliko vredi koji pedalj zemlje. Ja bih dao te pare za potez Ogoarele kod mene u ataru, koji je 5.klasa, zato sam i rekao da si trebao da je kupiš. Kod nas je najgora 7.klasa i to baš ispod šume. E tu ne bih ni ja dao te novce, jer smatram da je peskuša teška, koja ne vredi više od 2000 pa ajd i do 2500e (samo da napomenem da i tu zemlju ispod šume, neki ljudi su jesenas plaćali baš dobro, ne sećam se koje su cene bile ali okvirno oko 4000e/k.j.), ali je ne bih ni tad kupio jer nemam njiva tamo pa bih isto tako gledao da kupim za te pare njivu bliže selu. U svakom slučaju razumeo sam razlog nekupovine.

Divne li koincidencije! Pre par dana sam pisao ovo gore, a juče mi iskočio pedalj zemlje od 1,5 k.j. u potez Ogoarele 5.klasa. Danas sam je kupio za 3500e po k.j.
 
Hvala društvo, možete svratiti na :ppozdrav: taman ko sutra dolazi na licitaciju, da je zalijemo da vrati na jesen :)
Svake godine ako se ukaže, povećam pomalo posed- koliko finansije dozvole, ali i konkurencija. Smatram da je dobra investicija, pogotovo što je cena bila korektna po meni ili bar u granicama normale.
 
Cestitam vam svima na kupovini na sirenju domacinstva, sa srecom da su vam njive puno rodne i plodne .
Samo napred kad god pretekne malo love.
 
Ja sam navodio broj posedovnog lista iako to ne mora. Broj parcele je identifikator te zemlje.

Broj parcele ali obavezno i katastarsku opštinu - ova dva podatka su dovoljna

- - - - - - - - - -

Danas pao dogovor za 3kj. Parcela do moje... :ppozdrav:

Koja klasa, koliko para, koji potes?

- - - - - - - - - -

@ bojcetic i dr. Danas sam pitao u Katastru, ako se radi o jednoj njivi od više delova (parcela), i ako se ti delovi popišu u Ugovoru što je u obavezi, knjiži se sve zajedno, sa taksom od 8 900, 00 dinara, (znači ne nalaćuje se za svaku parcelu posebno). Faktički knjiži se sve onno što piše u listu nepokretnosti.

Ne knjiži se sve što piše u listu nepokretnosti nego sve što je predmet trgovine, u listu nepokretnosti može da piše i kuća i vikendica i sva zemlja koju neko ima, obično se vadi izvod iz lista nepokretnosti samo za zemlju kojom se trguje.
 
Nazad
Vrh