Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

:cool:...mislim da ti nisi u pravu....dati ocenu nije uvreda nego je ocena....budali reći da je budala nije uvreda nego dijagnoza...:cool:
 
To je za mene pljostara,jer u kisnim godina na po' duzi stoji voda.
Budala je taj koji je dao tolike novce,za tu zemlju.
Ne svidjati se moje razmisljanje,ok,zaobidji postove.
Bez ljutnje imam prava na komentar,iz predhodnih postova si pokazao malu zainteresovanost
u pitanju ti je bila 3 klasa pa si kao bio zainteresovan samo ti bilo malo puno ,a kad je zemlja prodana onda je 4 klasa i pljostara.
Izvini molim te bez ljutnje, ali takvih kao ti ima puno prvo hoce da kupe zemlju ponude neku cenu gazda ne prihvati, dodje drugi badja kupi tu zemlju.
E onda se onaj koji je izgubio na kupovini kao bojagi preracunao ili je potez toliko los pa je odustao pa kudi.
Nista licno izvini opet bez ljutnje ja to gledam tako.
 
Gazda je jedno tvrdio,katastar je rekao nesto drugo.
A to je naknadno saznato.
Da sam se ja preracunao nisam,nego sam sve dobro odmerio pa rekao da je to za mene jako skupo za takvu zemlju.
 
Gazda je jedno tvrdio,katastar je rekao nesto drugo.
A to je naknadno saznato.
Da sam se ja preracunao nisam,nego sam sve dobro odmerio pa rekao da je to za mene jako skupo za takvu zemlju.
Ok mislim da si me razumeo sta sam hteo da ti kazem ,bez ljutnje i nisam hteo da te vredjam ili prozivam ali me neki put zagolica nepravda.
 
Dobro, 4. klasa zemlje je širok pojam ovde. Svako zna u svom ataru koliko vredi koji pedalj zemlje. Ja bih dao te pare za potez Ogoarele kod mene u ataru, koji je 5.klasa, zato sam i rekao da si trebao da je kupiš. Kod nas je najgora 7.klasa i to baš ispod šume. E tu ne bih ni ja dao te novce, jer smatram da je peskuša teška, koja ne vredi više od 2000 pa ajd i do 2500e (samo da napomenem da i tu zemlju ispod šume, neki ljudi su jesenas plaćali baš dobro, ne sećam se koje su cene bile ali okvirno oko 4000e/k.j.), ali je ne bih ni tad kupio jer nemam njiva tamo pa bih isto tako gledao da kupim za te pare njivu bliže selu. U svakom slučaju razumeo sam razlog nekupovine.
 
Mozda covek nije mogao da izdvoji veci novac za 1i2 klasu nije mogao sa vecim gazdama da se bori oko cene,pa se odlucio na losiji potez uzeo 4 klasu, rodice isto malo manje ali sve zavisi od vremenskih uslova neki put dodju te njive do izrazaja, kad se covek nenada da bolji rod nego na 1 klasi.
 
Poslednja izmena:
A kada nije kisna godina desi se da popravi prosek ostalim potezima.
Pogotovo zadnjih godina kada je bilo malo padavina a i ova godina je ????
 
Maticu ja sve sumnjam u kisne godine,u nekoj buducnosti,kako je zemla popila ovi 30 litri za nepoverovati .
 
Možda negde popravi prosek u sušnim godinama ali kod mene 2012 nije bilo ništa na zemlji te klase tako da je prosek zerou.Stevo i ja sumnjam po pitanju kišnih godina ali videćemo još šta nam se sprema.
 
Da li se njiva knjiži na osnovu lista nepokretnsti ili na osnovu parcela iz koje se sastoji, da li se paće samo jedna taksa ili za sve parcele iz kojih se sastoji njiva?
 
Poslednja izmena:
@Pajoni
Nisam siguran da razumem sta pitate. Uglavnom svaki parcelni broj je parcela za sebe. Ako ste vlasnik 2 parcele (2 parcelna broja) i kojim slucajem se te njive nalaze jedna pored druge to i dalje su 2 parcele iako vi to radite i obradjujete kao jednu. Dakle, ako ste trgovali parvcelu 1001 i 1002 platicete 2.5% procenjene vrednosti prve + druge. Ako u posednovnom listu ima jos 25 parcela koje nisu bile predmet trgovine, to ne utice nista.
 
A da li se u kupoprodajnom ugovoru navodi broj parcele + broj posedovnog lista ili je samo dovoljan broj parcele ? Pitam iz razloga zato sto prodavac ima resenje o ostavini , a ja bih da overim ugovor ,a da ne cekam da njegov predmet prodje katastar.
 
A da li se u kupoprodajnom ugovoru navodi broj parcele + broj posedovnog lista ili je samo dovoljan broj parcele ? Pitam iz razloga zato sto prodavac ima resenje o ostavini , a ja bih da overim ugovor ,a da ne cekam da njegov predmet prodje katastar.

Navodi se samo podaci za parcelu (broj,potes,klasa,povrsina).U vasem slucaju je neophodno navesti u u govoru o kupoprodaji osnov sticanja prodavca
( resenje o nasledjivanju) i mocice se overiti u sudu.Mada se svasta overava u nasem sudu ......:zli:
 
Nazad
Vrh