Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da, pogledao sam i prvi deo, ne znam da li je interesantniji, ali smešniji jeste. Naročito deo sa dedom jeb..., pardon- bećarem :)
 
Ja ne gledam koliko godina treba da se isplati zemlja, to mi je trgovacko razmisljanje, a mi smo paori. Da su tako moj deda i otac tako razmisljali ostali bi na 17 kj, zato necu ni ja tako da mislim, ako mogu da kupim, kupicu, ako ne mogu, kupicu drugi put, ako moram prodacu, ali gledacu da to bude minimalno. Moja deca kada odrastu neka rade kako budu htela, to ce biti njihova volja, nadam se da necu biti tu da gledam. Znam ljude iz takozvanih "vidjenijih" porodica koji su prodavali po 2-3 jutra, da prave sinovima svadbe, da idu u Grcku na more, da kupe mercedese i sada to vise nema, mercedesi otisli u staro gvozdje, a oni ljuti na ceo svet, kriv im je Milosevic i Amerikanci. Bilo je raznih SLUCAJOVA. Ja razumem kada se proda da se kupi nesto pametno, otisla deca u grad, pa im treba stan ili kada ne daj boze mora zbog bolesti, ali kada se proda iz obvesti i raazmazenosti, e tu popizdim.
 
Poslednja izmena:
Kao dete se secam Gojka on je iz Sakula kao veterinar otisao u Sajkas covek brzo napredovao stvarno bio bogat kako mi cujemo ovde u Sakulama ,napravio i mali zamak vidi se pored puta u Sajkasu imao svoje sluge bio gospodin covek.
Ali malo se vise preracunao Nazalost
Isada neko neka kaze da je bolje ulagati u stanove i neznam kakve druge nekretnine ,a ne u kupovinu zemlje .
ZEMLJA JE NAJSIGURNIJA INVESTICIJA TRENUTNO.
Miki aj malo da te ispravim nije iz Sakula neg iz Bosne,ozenjen iz Banata verovatno iz Sakula sto ti kazes,uglvnom znam da je zena iz Banata,ali nije propo neg jednostavno se covek okreno drugom nacinu zivota ,video da nije sve u parama i zemlji,neg nasao smisao zivota u drugim stvarima,znam i da ima dosta zemlje i par salasa ima , a ovo je samo prica o ,,tamo nekom,,A sad dal se preracuno neverujem pametan je on zna sta radi,,vitlas za parama za zemljom za mehanizacijom, kraja nema,,a zivot brzo prodje,.
 
Znate, bila je pocetkom 2000 tih, velika firma, uvoznicka, radili su raznu kozmetiku, sampone, sapune I te stvari, uvozili I preprodavali, napravili uspesnu firmu, razgranali posao, to je bilo pre delte I nelta I sl. Jednog dan dodje gazda I kaze, ljudi, odo ja u manastir, dosta mi je ovog zivota, pare, sastanci, frustracije, i ode u manastir. Ja u to vreme bio frapiran od cuda, a sada ga razumem.
 
Miki aj malo da te ispravim nije iz Sakula neg iz Bosne,ozenjen iz Banata verovatno iz Sakula sto ti kazes,uglvnom znam da je zena iz Banata,ali nije propo neg jednostavno se covek okreno drugom nacinu zivota ,video da nije sve u parama i zemlji,neg nasao smisao zivota u drugim stvarima,znam i da ima dosta zemlje i par salasa ima , a ovo je samo prica o ,,tamo nekom,,A sad dal se preracuno neverujem pametan je on zna sta radi,,vitlas za parama za zemljom za mehanizacijom, kraja nema,,a zivot brzo prodje,.
Znam rodjeni ja sam samo napisao da je iz sakula otisao u sajkas znam da je iz bosne i ozenjen sa zenom iz sakula Tacnije milosijom bio mislim da vise nije.
Nisam siguran ali tako sam nesto cuo.
 
Jujuju sta se napisalo ovde...ja sam 90ih godina rodjen,a neki kao da su juce rodjeni pa sad pisu pamet ovog sveta kako se zemlja nikad nije prodavala i kako je uvek bila cenjena.
90-ih je kod nas zemlja bila budzasto bukvalno,ima delova atara de su ljudi poklanjali zemlju tadasnjim zadrugama samo da ne bi imali porez na nju jer su bile losije njive,sad su tu kanali i druga je prica.
Ko zna sta ce biti za 20 godina opet neke lude poplave,porezi ili ce dunuti vetrina i odneti dobar sloj plodnog zemljista kao sto je pocelo ove godine a do sad je bila misaona imenica takav vetar.
 
Cena je kako se dvojica dogovore.Danas prodato 2 ha 64 a za 20 000 evra,coveku bile hitne pare.Nudio je meni al nešto nisam pri parama pa sam prepustio prijatelju.
 
Dobri ste nema sta, kod mene za ovakvo parce zemlje skoro je placen 46000 eura. :sta:

:cool:...a ti bi svoje takvo parče, inače, prodao za 64.000 EUR....zar ne??...:haha:


hvala mojim roditeljima sto su kupovali zemlju

...isti taj rezon ima i lekarsko dete koga roditelji zaposle u bolnici u kojoj i sami rade....i učiteljsko....bogme i dete bravara iz TE "N. Tesla" ili Kostolac....

....donedavno su tako rezonovali i sinovi seoskih došnika udbe kojima otac sredi da služe armiju u jedinicama veze na primer....


....hoću da kažem sledeće....mlada i zdrav čovek treba sam da bira svoj put, a ne da ga u tome opterećuje "babin" naum....ili kako to neko ovde prisutan reče....nadam se da neću biti tu kad (naslednici) budu prodavali.... :cool:
 
antrax njiva je solidna lepo radja a kuce su udaljene 200metara ako si cuo za Koricane ...u tom ataru jbg tako se krece cena

- - - - - - - - - -

bitno mi je sa asfalta u njivu da se nelomim...a ima i prikljucak za vodu nisam gledao bas ugovor
 
antrax njiva je solidna lepo radja a kuce su udaljene 200metara ako si cuo za Koricane ...u tom ataru jbg tako se krece cena

- - - - - - - - - -

bitno mi je sa asfalta u njivu da se nelomim...a ima i prikljucak za vodu nisam gledao bas ugovor
Cestitam Mladjo. To je prigradsko naselje, i verotavno ce vise vredeti kroz par godina, obzirom da se grad siri. Po selima oko Kragujevca cena je 30ak evra.
U Vinogradima su placevi skocili i po 5 puta u odnosu na pre 4-5 godina.
 
Lako je praviti se pametan uz Švajcarsku penziju
Radom sam je zaradio dok su tu drugi ladili jaja i sastancili i partijasili ( zbog takvih sam i otisao)Sto je najgore ovde i se i dalje tako radi a onda se jedite i sedirite kad novaca nema.Nisu ni u Svajcarskoj svi imali dobre plate pa samim tim nemaju ni prave penzije.Moja zena je imala sedam puta manju platu od mene pa joj je i penzija manja.Ono sto se u svakoj normalnoj drzavi ceni je rad i znanje i spram toga si i placen.Bilo je dana kad sam radio bukvalno po dve smene i zaradjivao sam toliko da nisam smeo nikome da kazem jer bi mislili da nisam pri zdravom razumu.
 
Nazad
Vrh