Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

ja sam pre neki dan kupio 104ara za 5000e,treca klasa zemljista.
Samo napred i neka je sa srecom tebi i svima koji se odluce za kupovinu zemlje,
Kupujte ljudi zemlju kogod ima viska para ,to je najsigurnija investicija.
Nemojte nikad da racunate kada ce da se isplati, uvecali ste kapital a mislite malo i na buduce generacije pa ako nista njima ce se isplatiti.
 
:cool:....a ybg, to je lupetanje...nekada je neko dukatima i životom plaćao neke njive koje su potomci prodavali budzašto...potomci će brinuti o sebi...kupuj ili prodaji koliko tebi treba da živiš u skladu sa svojim potrebama i pusti buduće generacije da same sebi život po meri kroje...

...generalno gledano...i sveto pismo kaže:ne brini se za sutra, dosta je danu današnjem zla njegova...

...mislili su i oni po crnoj gori i hrvatskoj da će pokupovane nekretnine prodavati po višestruko većim cenama, pa prccc...posao je posao, a biznis je biznis...

...moji stari su govorili za cenu zemlje: treba da živiš na njoj i za devet godina da ti se isplati....

...i taaakooo....:cool:
 
:cool:....a ybg, to je lupetanje...nekada je neko dukatima i životom plaćao neke njive koje su potomci prodavali budzašto...potomci će brinuti o sebi...kupuj ili prodaji koliko tebi treba da živiš u skladu sa svojim potrebama i pusti buduće generacije da same sebi život po meri kroje...

...generalno gledano...i sveto pismo kaže:ne brini se za sutra, dosta je danu današnjem zla njegova...

...mislili su i oni po crnoj gori i hrvatskoj da će pokupovane nekretnine prodavati po višestruko većim cenama, pa prccc...posao je posao, a biznis je biznis...

...moji stari su govorili za cenu zemlje: treba da živiš na njoj i za devet godina da ti se isplati....

...i taaakooo....:cool:
Prvo nije nikakvo lupetanje nije lepo reci tako kolegi sa kojim ne delis misljenje.
Drugo ja sam pisao o trenutnoj situaciji ,gde je najsigurnije uloziti novac.
Trece covek koji iza sebe neostavi nista u amanet svojim potomcima kao i da nije postojao.
Cetvrto tvoji stari su u pravu ali se ta granica danas malo pomerila nazalost.
 
:cool:...."lupetanje" nije namenjeno tebi kao pojedincu već opštem mišljenju, prilično zastupljenom ovde...:cvetic:....:cool:
 
Privodimo kraju kupovinu 60ari vocnjaka sa oko 160 stabala, pretezno sljive, starosti od 10 do 15 godina za 5000e u okolini kraljeva i u sred sela.
 
Privodimo kraju kupovinu 60ari vocnjaka sa oko 160 stabala, pretezno sljive, starosti od 10 do 15 godina za 5000e u okolini kraljeva i u sred sela.

Cestitam! To je bas jeftino, kad uporedim recimo sa cenama po Sremu. Maltene vocnjak gratis. Posebno ako je parcela jos i lako pristupacna.
 
Mi smo i kupovali i prodavali zemlju. Kada nam je sta trebalo u zivotu tako smo radili. Stoga kontatacija ko proda zemlju da je raspikuca, je za mene nebuloza.
 
Normalno 100% opravdano ,blago receno kalkulisali ste kako ste mogli.
Ljudi prodaju naprimer 1kj na nekom mestu da bi uzeli 2 na drugom losije zemlje ili bolje, nebitno to je kalkulacija nikakvo rasipanje ili propadanje.
Skoro sam citao u oglasu kp covek prodaje mislim 4kj ili menja za kombajn, isto kalkulise opravdano ako ima dosta zemlje sto da placa usluge drugom za konbajniranje svake godine ce mu ostati makar 0,5kj po sezoni.Svaka proracunata kalkulacija opravdava sretstva.
 
Kao dete se secam Gojka on je iz Sakula kao veterinar otisao u Sajkas covek brzo napredovao stvarno bio bogat kako mi cujemo ovde u Sakulama ,napravio i mali zamak vidi se pored puta u Sajkasu imao svoje sluge bio gospodin covek.
Ali malo se vise preracunao Nazalost
Isada neko neka kaze da je bolje ulagati u stanove i neznam kakve druge nekretnine ,a ne u kupovinu zemlje .
ZEMLJA JE NAJSIGURNIJA INVESTICIJA TRENUTNO.
 
Jedina nekretnina koja donosi dobit,a zub vremena joj ne umanjuje vrednost.Njena vrednost vise zavisi od ponude i potraznje.Ostale nekretnine uz uslov ponude i potraznje imaju kao minus i godinu proizvodnje.:osmeh:
 
Nije najsigurnija investicija, jer ova nasa vlast ide ka priblizavanje EU, a u dosta drzava je to donelo glavobolju poljoprivredenicima i kao sto vidimo cena zemlje im je niza nego kod nas (Rumunija, Madjarska). Ne postoji sigurna investicija. ::novac::
 
Ok upravu si ali mi cemo u jevropu uci kada se ona raspadne.
Cena u Rumuniji I madjarskoj je bila niska i pre ulaska u eu a kad je usla nije ni poskupila a ni opala.
A kad sam napisao da je sigurna investicija mislim da me razumes nasta ciljam sigurnija je od kupovine stanova,auta itd,
a i nemoze ti je niko poderati, pocepati slupati.
 
Nisam napisao da je sigurna investicija.Ima li je :osmeh: Ja sam samo napisao da je jedina koja vremenom ne propada.To potpisujem.Ne moze joj nista ni rat,ni zemljotres,daleko bilo.:osmeh:,a i donosi nekad manju,nekad vecu dobit,koja uzgred najmanje zavisi od onog ko je obradjuje.:haha:
 
Čoveče...
Jako zanimljiva priča, baš je ostavila utisak na mene, kao i ovaj čovek. Celi uspon i pad pretočen u 30 minuta. Hvala za video :cao:
 
Nazad
Vrh