Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Pa da je normalna drzava lepo bi to vratila u svoje vlasnistvo a ko ce ga znati mozda i bude tako. Mozda zazale sto su "kupovali" zemlju nju ne mogu da odnesu na Kipar, hehe
Pa ono sto su vec preprodali strancima tako sto su lukavo prodali udeo svoje kompanije recimo EBRD a zna se ko je to kupio pola vojvodine a nigde se ne spominje ovih dana, to tesko da cemo ikad orati jedino kao robovi
 
Ako je jutro zemlje u dvorištu kuće onda nema veze koliko košta zemlja u ataru, to se ne može porediti. Ne znam za Petrovac, ali razmislite i o Nadalju, blizu je Novog Sada, skupa je zemlja ali kuće sa velikim dvorištem su dosta jeftine...

da, u međuvremenu smo ponovo išli da vidimo, i stvarno je ovo super stvar što je zemlja odmah uz kuću! To se baš retko nalazi i vredi i da se plati, pogotovo što mi nameravamo da tu imamo povrće, idealno za baštu, blizu, da možemo kao početnici da ga nadgledamo stalno:)

Nadalj nam je malo dalje, do BP ravan put, nema sela sem Rumenke... Hvala na predlogu svakako:)

pozdrav svima!
 
Nadalj ,je ipak,gegrafski,centar centar Vojvodine ,sto mnogi zaboravljaju,ali ipak, u Nadalju se kuce dosta brzo prodaju ,a zemlja i danas ima cenu i prodaje se po 8000 hiljada ,
 
Nadalj ,je ipak,gegrafski,centar centar Vojvodine ,sto mnogi zaboravljaju,ali ipak, u Nadalju se kuce dosta brzo prodaju ,a zemlja i danas ima cenu i prodaje se po 8000 hiljada ,

Ono što je čudno je da je arenda ostala skoro ista kao kada je zemlja koštala 4.000 EUR/kj. 1.200 kg pšenice po kj ili 250 EUR/kj.

Ako se izdaje u EUR da li je tako, da li je i dalje cena 250 EUR/kj? Ako je tako više se isplati uzeti u arendu nego kupiti
 
Prošle nedelje trgovano 1Ha 55a prve klase za 11.500 evropskih. Trgovano je još 60-tak ari druge klase za 4.000 evropskih.
U ponudi je još par parcela treća-četvrta klasa, ali nema kupaca. Cena ipak polako klizi na dole.
 
Nude nam 1 kj (5755m2) za 9000e, mi smo im ponudili 8000e, pola sada pola na jesen, videcemo sta ce odluciti, meni se nesto i ne kupuje.
 
Meni nude 3kj za 4000e za kj,3.klasa,puno mi je.
Ja se uvek setim da sam 2011 platio 7kj 5250e isto 3.klasu.
 
Nude nam 1 kj (5755m2) za 9000e, mi smo im ponudili 8000e, pola sada pola na jesen, videcemo sta ce odluciti, meni se nesto i ne kupuje.
Mnogo je Dusane,i to mu je puna kapa 8.000,ja mislim da je realna vrednost trenutno oko 7-7.500 hiljada maksimalno i da je I klasa...Pa za 9.000 eura treba ti minimum 20 dobrih godina,i sto se tice prinosa i sto se tice cena...Neka ti je cista zarada svake godine 350-400 eura po k.j cisto,pa to je 25 godina,samo da je otplatis!To je jaka cena trenutno,mozda na jesen i ne bude ali spram cena proizvoda trenutno i prethodne godine...
 
Au pa to je baš ekstra povoljno. Tek sad vidim da je kod mene precenjena zemlja, ali smo svi nešto alavi i niko nepopušta...
 
Nazad
Vrh