Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@DusanA
Sto nisam komsija. :haha: Kontam da za vrednost tog placa izmedju vase dve kuce moce kupiti vise jutara zemlje (5+kj):osmeh:
 
@DusanA
Sto nisam komsija. :haha: Kontam da za vrednost tog placa izmedju vase dve kuce moce kupiti vise jutara zemlje (5+kj):osmeh:
Ne verujem da ce vredeti bas toliko, meni je ta basta iza kuce interesantna, kada bih sastavio sve tri imao bih sigurno vise od 3000m2, mogao bih da je I iznajmim na jedno 20 god, taman za neki vocnjak ili slicno,a kuca po Crepaji ima da se bira za cenu od 10 - 18000e., hajde posto je ova njihova nesto posebno, dobice 20000.:svinja:

- - - - - - - - - -

nece!!! ni u jednoj drzavi u okruzenju nije skocila cena prilikom ulaska u EU
Pa vi ste usli tek pre pola godine, cekaj da se zaletite....:haha:
 
U hr nece rasti cena zemlje. Tamo na nekim mestima postoji i tendencija rasta. Tetak ima ponudu za 3300 po kj da kupi 5-6 jutara, i ima pare. Ali necka se. Zemlja se prodaje i po godinu dana. To je ono sto ja znam. Neuskacu ljudi jedni drugima u stomak kao kod nas
 
Al će se ljudi razočarat kada udju u EU a cijene ostanu iste, a zemlju nece otplatit 25 godina. Ne mogu vjerovat da su cijene preko 10 000 Eura za jutro, gdje je tu smisao kad radis preko 20 godina da samo vratis ulozene pare.
 
Al će se ljudi razočarat kada udju u EU a cijene ostanu iste, a zemlju nece otplatit 25 godina. Ne mogu vjerovat da su cijene preko 10 000 Eura za jutro, gdje je tu smisao kad radis preko 20 godina da samo vratis ulozene pare.
Ljudi nije to masina koja ce se amortizovati za 20 godina.:osmeh: To je nekretnina koja ce za tih 20 godina verovatno vise vredeti,a za to vreme donositi dobit.Ima li nekretnine koja donosi dobit,a da joj cena raste.:sta:Na kugli zemaljskoj se moze proizvesti auto,napraviti kuca ili stan.Njihova cena vremenom,tj starenjem opada,sto sa zemljom nije slucaj.Pravi seljak nece ni razmisljati o prodaji,a ako uspe od zarade svoje da kupi i prosiri svoje imanje taj se smatra uspesnim seljakom.Taj pravi nece ni racunati za koliko ce mu se zemlja isplatiti.
 
kod mene sad skoro prodali 4+ jutara po ceni 10200/jutro, kod nas se cena krece po kvadratu od 420-630eura/kvadrat....jutro ima 16 kvadrata
 
Pravi seljak nece ni razmisljati o prodaji,a ako uspe od zarade svoje da kupi i prosiri svoje imanje taj se smatra uspesnim seljakom.Taj pravi nece ni racunati za koliko ce mu se zemlja isplatiti.

Osim mozda ako seljak pored njega saceka 5 godina i kupi 3x vise zemlje za iste pare. Ili ako se mozda taj sto kupuje precenjenu zemlju prenapregne da bi to kupio pa sutra upadne u probleme pa se uhvati za kredite jer kesha nema. Ili nedajboze krene da prodaje zemlju ali po realnijim cenama. Ja cenim sve one koji ulazu i sire se, ali uvek ima i + i -.
Kad bi postojao 100% siguran posao i ulaganje - pa svi bi radili samo to.
 
Dragi prijatelji,

pozdrav svima! Iz Novog Sada sam, i muž i ja planiramo da kupimo kuću sa nešto zemlje u okolini grada. Nemamo selo, povremeno se ubacimo:) nekome ko ima nešto u prirodi blizu NSa, sada smo rešili da to trajno rešimo.
Dopada nam se Bački Petrovac, našli smo na periferiji jednu stariju, švapsku kuću sa jutrom zemlje u nastavku dvorišta.
Zanima me da li neko zna kako se kreće cena obradive zemlje u Petrovcu?
Hvala unapred na odgovoru!
 
Osim mozda ako seljak pored njega saceka 5 godina i kupi 3x vise zemlje za iste pare. Ili ako se mozda taj sto kupuje precenjenu zemlju prenapregne da bi to kupio pa sutra upadne u probleme pa se uhvati za kredite jer kesha nema. Ili nedajboze krene da prodaje zemlju ali po realnijim cenama. Ja cenim sve one koji ulazu i sire se, ali uvek ima i + i -.

Svakako stoji i tvoje.

A ipak da se čeka na sigurno i gotovo, ne bi se nikad ništa kupilo.

Imanje mora da raste. I kao u prirodi neki se rađaju, neki rastu i neki umiru.

Kupac nije više spreman da plati kukuruz sa 15 jutara u iznosu, da familija živi godinu dana, kupi repromaterijal za novu sezonu i možda svako toliko neki 539.
Ne ide, makar se živi standard vremena, kad se to moglo. A tek današnje 'potrebe'.
 
Pa naravno, kupi se preduzece, drzavna zemlja se proda nekome na 99 godina.Pravno gledano nije zakon povredjen , nije prodata zauvek, novom vlasniku niko nista ne moze.
 
Dragi prijatelji,

pozdrav svima! Iz Novog Sada sam, i muž i ja planiramo da kupimo kuću sa nešto zemlje u okolini grada. Nemamo selo, povremeno se ubacimo:) nekome ko ima nešto u prirodi blizu NSa, sada smo rešili da to trajno rešimo.
Dopada nam se Bački Petrovac, našli smo na periferiji jednu stariju, švapsku kuću sa jutrom zemlje u nastavku dvorišta.
Zanima me da li neko zna kako se kreće cena obradive zemlje u Petrovcu?
Hvala unapred na odgovoru!

Ako je jutro zemlje u dvorištu kuće onda nema veze koliko košta zemlja u ataru, to se ne može porediti. Ne znam za Petrovac, ali razmislite i o Nadalju, blizu je Novog Sada, skupa je zemlja ali kuće sa velikim dvorištem su dosta jeftine...
 
Nazad
Vrh