Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@ivanz
Jutro je 5754.64m^2. Ako racunas kada ce se isplatiti, bolje nemoj da racunas. Cena kukuruza od 27din je povukla ovu cenu i sad niko ne da ispod 6k jutro, ali i kupci ne drese kesu za 7 i vise k. Tako je kod nas. Inace poslednja trgovina kod nas 6.5kj po 6.5k/kj na asfaltu ka Backom Brestovcu. Vrhunska zemlja 1. klase. Cena zemlje u padu. Pik je bio u jesen 2012. kada je islo po 8500e/kj lagano.
 
kod nas je išlo za 3000-3500 sada traže oko 4000-4500, al nitko neproda po toj cjeni, uvijek se još nešto spusti, a netko nabrzinu proda i po 2500, ako mu je hitno........iako ima kod nas u Hrvatskoj zemlje što je bila 1000€, sada su kao podigli cjenu na 1100-1200€, nije 1. klasa, al rodi na njoj kukuruz, žito, soja.........

ja kako da računam ulog, i neki maksimum u najboljoj i rekordnoj godini, za 8000€ treba 25 godina, pod uvjetom da imaš svu svoju mehanizaciju, znači, da nikome neplačaš usluge.......
 
mi se plasimo evrope i stranaca koji ce kupovati a u okruzenju cena manja nego kod nas..sami sebi smo najveci problem, pa niko nije blesav da dodje u srbiju i kupuje po ovim cenama a svuda je jeftinije a subvencije vece:sta: takve price su prodavali i ostalima u okruzenju pa je situacija manje vise ostala ista.. da imamo uredjenu, pravnu drzavu,sa jakim zakonom, bez lovnjenja u mutnom, izbegavanjem poreza nekontrolisanjem toka novca i kapitala, drugim slicnim i mnogo gorim stvarima, ne bi ni kod nas bila ova cena.. upravo takvi su poceli da peru novac kroz klupovinu zemlje, a obicni poljoprivrednici su morali taj trend da prate ako zele da prosire posed, odricali se drugi stvari i na raznorazne nacine stedeli
 
Ljudi ako nama se desi jos jedna ovakva god.bice zemlje na koliko hoces.jos ljudi nisu svesni sta se desava.
Baš tako Bore,ovo proleće najavljuje ‚‚kataklizme" širih razmera,kod nas mnogi ne mogu da poseju pa su počeli da nude tako uzorano na godine ili večito,zemlju prodaje ko nikada nije prodavao,zadruge su dosta nepovoljne što se tiče zaduženja pa kad dođe jesen a onda ‚‚gaće dole",ko se razduži pričaće,ako mu išta i ostane...
 
@amos, nije skuplja jeftinija je i ima dosta zaparlozene i neobradjene, sada se naprimer prodaje Vikendica na putu za Sarengrad dosta jevtino, mozes naci jutro po 3000 i maksimum 4000€ jutro.

Cudno da je jos i jeftinija uz asfalt. Doduse ne izgleda bas svaka da je jako kvalitetna, vidim da ima razlicitih. A pitam jer vidim kad prolazim tamo, uz put bas puno sredjenih vinograda i vocnjaka, pa sam se pitao koliko li kosta zemlja u EU. ;) Kad ono ispade skuplje u sremskim selima, i to 1km od asfalta.
 
Sobzirom na sve, subvencije, cene repromaterijala, cene goriva, nesigurnost plasmana itd ovde je najskuplja zemlja na svetu...
 
Mi smo prodali 2 kj za 18000, zatim kupili 1kj za 9000e, koje je pored nase druge njive. I jos smo uzeli 2 kj u blizini za 16000e, sve u svemu pojacali smo se za 1kj i to nas kosta 7000e. A dogovor je da tih 7000e isplatimo do kraja godine.
 
Nabili mi cenu neki sto su hteli tu da prave otkupno mesto za zitarice,asfaltni put a siroko..............
Nema veze ,značiće ti puno.I ja kada sam kupio plac do moga pričali su mi da sam lud što sam dao tolike pare.a moglo se naći za pola cene takav plac.Meni je bila realna cena niti precenjena niti potcenjena,mislim da smo iz trgovine i ja i bivši vlasnik izašli na obostrano zadovoljstvo nisam se pokajao ni jedan sekund,Sada kada sam pravio ulaze-izlaze na 3 strane imanja i kada imam mesta da radiš kako hoćeš tek sada mi je srce puno.
 
A zamislite mene imamo dedinu kucu, pa kumsiju, pa kucu od mojih roditelja, zamisljam vec koliko ce da traze kada budu prodavali, a kako stoje stvari prodavace u narednih nekoliko godina...
cr.jpg
 
Nazad
Vrh