Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod nas je tražnja stala skoro 100%, ponude ima prilično.
 
Kakve to veze ima sa EU ??? pa mi smo vec u EU, ali zemlja ne prelazi3000€ po kj??? Pa Madjarska i Rumunija su vec odavno u EU ali isto cena nije veca od 3000€ sta je to sa zemljom juznobackog okruga? Zasto je tako skupa? :sta:

pozdrav Caplja!
 
Mi imamo jace paore od njih finansijski i zato smo sami nabili te cene. Medjutim vidim iz price da vise niko nije spreman platiti 8-9k po jutru jer ocekivati je da nas sledecih godina sve vise budu pritiskali porezima. Prosto u ovoj drzavi nista ne radi sem poljoprivrede. Zato i sam uopste vise ne razmisljam o kupovini zemlje (jedino pored mene ili nesto bas sto je povoljno).
 
Kakve to veze ima sa EU ??? pa mi smo vec u EU, ali zemlja ne prelazi3000€ po kj??? Pa Madjarska i Rumunija su vec odavno u EU ali isto cena nije veca od 3000€ sta je to sa zemljom juznobackog okruga? Zasto je tako skupa? :sta:

U pravu si. Skupa je jer oni koji prodaju vole da uzmu maksimum novaca za svoju zemlju (sto je i normalno), a sa druge strane - ima ih puno sa zivim keshom koji izgleda ne znaju gde da ga stave pa im ne smeta da plate preterane cene. U svakom slucaju - nema zemlje toliko malo koliko se puno trazi, ili bar se trazila. Tako se bar meni cini. Izgleda da se ovde dovoljno ljudi nakralo dovoljno novaca i sad hoce da "umire" te novce, a sta je bolje nego zatrpati ih u zemlju.
Nadam se da ce se stvari promeniti kad se pocne masovnije vracati ona zemlja koju je drzava svojevremeno uzela.

Nego Caplja, jel to oko Iloka KJ ne prelazi 3000eur? Sta npr sa onom zemljom oko puta Ilok-Sarengrad-Sotin, je l mnogo skuplje ako je pored puta?
 
@amos, nije skuplja jeftinija je i ima dosta zaparlozene i neobradjene, sada se naprimer prodaje Vikendica na putu za Sarengrad dosta jevtino, mozes naci jutro po 3000 i maksimum 4000€ jutro.
 
I mog dedeu hoće jedan novopečeni devizni penzioner da tuži što smo kupili parcelu od 1 kj pored njegovog kj.To je bilo pre 5-6 godina ,čovek prodavao i mi kupili nikakvu izjavu od međaša tj njega nismo tražili.Sada mu palo na pamet malo da se tužaka.Deda došao sav uzrujan kao da je ukrao zemlju a ne kupio. Lepo sam objasnio dedi da smo zemlju kupili a ne ukrali i da ću ja kada ga sretnem dati sebi za pravo malo da mu očitam bukvicu da bi se smirio. Da napomen samo ja sam međaš sa druge strane i sa 2 kj.
Sada vidite kakvih budala ima.E ako jednog dana reši da proda to svoje kj nekom drugom ja ću terati mak na konac!!!!
 
Nudi ni covek 8kj pored mojih 7kj.105.000eura.a ja mu nudim 6000 po kj.kaze malo je kad udjemo u eu vredece 20.000eura lanac.
 
I mog dedeu hoće jedan novopečeni devizni penzioner da tuži što smo kupili parcelu od 1 kj pored njegovog kj.To je bilo pre 5-6 godina ,čovek prodavao i mi kupili nikakvu izjavu od međaša tj njega nismo tražili.Sada mu palo na pamet malo da se tužaka.Deda došao sav uzrujan kao da je ukrao zemlju a ne kupio. Lepo sam objasnio dedi da smo zemlju kupili a ne ukrali i da ću ja kada ga sretnem dati sebi za pravo malo da mu očitam bukvicu da bi se smirio. Da napomen samo ja sam međaš sa druge strane i sa 2 kj.
Sada vidite kakvih budala ima.E ako jednog dana reši da proda to svoje kj nekom drugom ja ću terati mak na konac!!!!
Tužbu je moguće podneti najkasnije dve godine posle zaključenja ugovora o prodaji. Navedeni novopečeni devizni penzioner verovatno je tek sada u mogućnosti da nešto kupi pa rešio da tera glavom kroz zid. Reci dedi da mirno spava.
 
Dobijao je taj lik 8.000e po jutru tačinje 64.000e za svih osam,i nije pristao,da je ponudio kad je kukuruz bio 27 a suncokret 55 verovatno bi prodao ali mu tada zinulo **greška,e sad kada je sve u k...u nema više taj voz da mu dođe...mada i ove ponude su astronomske.
 
Ma nacicete se vi na nekih 7500 - 8500, zamisli samo kada spojis sve to, nece biti vise njiva, nego tabla.

hm......ja kod nas imam ponudu za duplo manje, i nekako se žalim da mi je puno i računam kada to otplatiti........ovo su pretjerane cjene.......neznam kakva je kod vas računica, al volio bi da mi netko objasni, kada i kako, kroz koje vrijeme planira zaraditi taj novac na jutru zemlje......i kada će početi zarađivati na toj zemlji.......jer ja nekako teško dolazim do neke računice, pogotovo ako je jutro 8000€.......i ako računamo da je jutro površine 5870m2
 
Ima ljudi koji rade dosta zemlje i naravno imaju zalihe novca i razmisljaju da im je bolje da kupe zemlju, ostace njima, deci, unucima, nego da uloze u nesto drugo ili prodaju. E sada, za ove sto nemaju zalihe, za njih ne znam koja im je racunica :osmeh:.
 
Nazad
Vrh