Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

:cool:....i kad okreneš ceo krug: obračuni, pravilnici, preporuke itd. itd. sud zaključuje: tržišna cena je ona po kojoj je u trenutku prodaje nešto prodato !! I smatra da je to navedena cena u ugovoru!!!...

...da ne dužim, nisam u sudnici, stvari je zakomplikovala peta kolona koja smatra da činovnički aparat može opstati samo ako prost svet ne razume pravila...

....to ide do te mere da ustavni sud kaže da u jednom pravnom aktu nije ustavno zaračunavati kamatu na kamatu, a poreska uprava kaže, to nas ne interesuje, sud nije razmatrao zakon o zateznim kamatama na poreska dugovanja. Odnosno po njima, Ustavni sud bi trebao da se odrekne logičkog tumačenja u pravu, što je apsolutna besmislica i moguća je samo u para-petokolonaškim društvima i državama....

....sve u svemu...

...ukoliko nećeš probleme, kada kupuješ zemlju, obavezno traži izjave međaša u pisanoj formi, overene bar u MZ....

...ukoliko je komšija prodao i nije ti nudio, deponuj onoliko koliko je naveo u ugovoru i pokreni parnicu, dobijaš...:cool:
 
Sve verovatno zavisi od opstine do opstine koja kako tumaci zakon, npr u kulskoj opstini,u mom slucaju komsija je prodo drugom da ne duzim,ima na predhodnoj strani pisano o tome,danas opet proveravao i opet mi je receno da nemozem nista uraditi jer je napravljen ugovor o poklonu i stavljeno je plodouzivanje.
 
:cool:....ti moraš dati onoliko koliko su oni u ugovoru naveli...lepo sam ti rekao...ako su pisali manje nego je stvarna cena sa jedinim cilljem da eskiviraju porez nek trpe posledice...

...i naravno sve to pod uslovom da ti prodavac nije prethodno nudio ili ti je nudio po nepovoljnijim uslovima nego što je prodao...:cool:
Ti izgleda jos nisi procitao zakon.Evo bane 30 ti je to postavio da se ne mucis.
 
Poslednja izmena:
Šta ste zapeli sa otimanjem zemlje koju neko već kupio, nema drugih površina samo ta njiva do vas.

Inače kod nas trenutno slabo ide trgovima, mada ima više ponude o potražnje.
 
Zasto je druze otimanje ako ja hocu da platim tu zemlju a oni je prodaju? Nisam ja odorao ili krao, ne razumem te...
 
Medjas moze da se pobuni i ponudi cenu NAVEDENU U UGOVORU.Ukoliko uz ugovor ne postoji izjava da se on odrekao prava prece kupovine,komotno moze na ovaj nacin da kupi tu parcelu.Po ceni navedenoj u ugovoru a ne trzisnoj.Znam to jer je jedan poznanik tako prosao.Pitao komsiju hoce li da kupi,ovaj odbio a nije nikakav papir ni izjavu potpisao.Nakon kupovine stavljena je niza cena od prodajne u ugovor zbog manje cene kostanja overe u sudu.Onom komsiji se diglo da ulozi zalbu na ugovor i na sudu je otkupi po ceni navedenoj u ugovoru.Tako moj poznanik ostade kratak za 1200 evra.Ako vec necete komsijama da nudite zemlju,odvalite cenu u ugovoru,platis malo veci porez pa neka komsija prihvati cenu iz ugovora.
Da li je advokat tuzenog uopste osporavao tu cenu koja je deponovana u sud?
 
Zakon je jedan http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_prometu_nepokretnosti.html i mislim da nema veze sa pokrajinama i opstinama al opet nisam ja dovoljno pismen za to pa nek me neko strucan ispravi! I koliko sam shvatio ne prolazi ni ugovor o poklonu a u toj prici moze opasno da nadrlja kupac jer ja kao medjas dajem lovu po trzisnoj ceni tako da to moze biti dosta ispod onoga sto je on platio!

Naravno da je jedan zakon, ali je jedna i Srbija! :) Eto npr u Sapcu u sudu niko ne pita nista za izjave medjasa. Oni su tamo srecni samo da im ne puca veza sa Beogradom i da mogu da zavedu ugovore. Negde pita, negde ne. A zakon jeste jedan, samo je tumacenja sto.
 
Jel bi bio ti ravnodušan da tvoj komšija proda nekom dugom a tebe nije ni pitao

Naravno da ne bih bio ravnodušan. Ali da li zbog toga treba ići sudom? Npr. ja hoću da prodam nekom mom prijatelju, drugu, bratu, kumu njivu a njiva se nalazi pored nekog naročitog pametnjakovića kome neću da prodam jer mi je celog veka odoravao i šta onda treba da idemo sudom zbog toga?
 
anđelka tomić
email.gif
email
Telefon.gif
0642332374 [vidi detalje]
temerin poljoprivredno zemljište 28800m2 druge klase 58000e

dali je ova cena realna???

pozdrav i dobro jutro!
 
Kuku.. 20000 eur/ha. To je mozda realno ako covek veruje u ono - kad udjemo u EU, zemlja ce biti 50000 eur/ha. Moze i to nekom da se isplati, naravno, zavisi sta radi. I zavisi da li hoce da je nekad mozda proda, ali po meni sve je to prenaduvano, a sto je prenaduvano, mora jednom puci.
 
50.000 e nece biti kada udjemo u EU, vec kada budemo kao EU, a to moze biti i nikada. Cena zemlje je ekvivalent ponude i traznje. Moj komsija trazi 11000e, a ja mu dajem 8500e za kj. Ja nisam kupio, on nije prodao. To je to, a cena je gde se nadjemo.
 
Nazad
Vrh