Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

:cool:....@bojčetić..
.
..drago mi je da si ti reagovao, razuman čovek...

...da postoje i ovde norme krvi i tla...ali ne tako isključive kao tamo...

...lepo si rekao, familija, pa komšija...i nema veze da li je komšija Mađar, Slovak, Srbin ili koji već...

..međutim tamo je to malo oštrije...da vidim toga koji će ponuditi komšiju muslimana npr....

...u tom smislu sam mislio kada sam odgovarao šapčanima i mačvanima i uopšte seljacima iz centralne Srbije...

...ovde je populacija relaxiranija po pitanju nekih momenata "susedstva"...:cool:
 
Poslednja izmena:
Ako se ja granicim sa prodavcem a neko drugi sa njim ima put ucrtan izmedju njiva smatra li se i on medjasem ili ne?
 
:cool:...parcele između kojih je put se ne graniče, tj. sused nije međaš (alear)...logično zar ne???....:cool:
 
Nudi se vocnjak kod mene u selu (okolina Kraljeva) za 5000 e. Povrsina je 60tak ari, nije gusta sadnja u pitanju ali ne znam koliko tacno ima vocki. Razno voce je posadjeno i drveta su 10tak godina stara. 100 m od tvrdog puta, solidan prilaz, okruzen bagremovom sumom, 1km od moje kuce prilicno uredan i ne zapusten.
Sta velite?
Kupuj i sasrecom da je, nezali ako imas love.
 
Inace su povezani u sistemu sa katastrom i znaju za svaku uknjizbu nista nemoze da im promakne,jako brzo reaguju.

Toliko su dobro povezani da kod overe ugovora u sudu moras otici u katastar, dati 1200 din za posedovni list (na ime prodavca) i ostaviti im u sudu. Grr$#%&&!
A da ne pominjem kako sudu svakih par dana "padne veza sa Beogradom" pa onda mozes da se vratis kuci nakon cekanja.

Inace, to je jos jedna stvar koja treba kod overe ugovora - posedovni list. Tj bar je meni trebalo u Sapcu, ne znam kako je drugde.
 
Ako necete medjasu prodati zemlju onda treba umesto kupoprodajnog ugovora napraviti ugovor da ste dali njivu na poklon,i tu vam ne moze niko nista(mislim na medjase).Meni jedan advokat rekao da treba samo u kupopr.ugovor da se upise da je njiva ponudena medjasima bez njihovih potpisa znaci to je samo formalnost a ne protiv zakonito.
 
:cool:....ti moraš dati onoliko koliko su oni u ugovoru naveli...lepo sam ti rekao...ako su pisali manje nego je stvarna cena sa jedinim cilljem da eskiviraju porez nek trpe posledice...

...i naravno sve to pod uslovom da ti prodavac nije prethodno nudio ili ti je nudio po nepovoljnijim uslovima nego što je prodao...:cool:
 
Cena igra ulogu samo kod overe kup.prod.ugovora,u poreskoj imaju tabelu kolko vredi kvadratni metar njive 1,2,3,4itd...klasa zemlje i oni lepo izracunaju porez to je kod mene provereno 100%posto sam resavam sve kupovine od a do z.
 
:cool:...da odnedavno...zato je i smešno što dileje još uvek pišu kojekakve gluposti po ugovorima i rizikuju štetnu pojavu prava prečeg otkupa...:cool:
 
Medjas moze da se pobuni i ponudi cenu NAVEDENU U UGOVORU.Ukoliko uz ugovor ne postoji izjava da se on odrekao prava prece kupovine,komotno moze na ovaj nacin da kupi tu parcelu.Po ceni navedenoj u ugovoru a ne trzisnoj.Znam to jer je jedan poznanik tako prosao.Pitao komsiju hoce li da kupi,ovaj odbio a nije nikakav papir ni izjavu potpisao.Nakon kupovine stavljena je niza cena od prodajne u ugovor zbog manje cene kostanja overe u sudu.Onom komsiji se diglo da ulozi zalbu na ugovor i na sudu je otkupi po ceni navedenoj u ugovoru.Tako moj poznanik ostade kratak za 1200 evra.Ako vec necete komsijama da nudite zemlju,odvalite cenu u ugovoru,platis malo veci porez pa neka komsija prihvati cenu iz ugovora.
 
:cool:...a šta ako je on prodao po ceni većoj od "tržišne" ???....i šta je uopšte "tržišna" cena ??? da li je neki zakonski akt predvideo formulu kojom se dolazi do nje ??? (kažem zakonski akt, ne pravilnik i sl.)....:cool:
 
Trzisna cena je ona koju obracunava poreska uprava. U zavisnosti od sela, dela atara, klase itd postoje cene u njihovom registru.
 
Nazad
Vrh