Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@markokg1982

Ja na tvom mestu ne bi porušio sve međe.

Svakako bi ih držao pod kontrolom, a verovatno i nije pogrešno da bi ih ostavio svakih 2-3 sadašnje parcele.
Sigurno nije racionalno da ih ostaviš previše, a moraš imat u obziru i eroziju vetra.
 
Poslednja izmena:
Ja pazario 2 manje njive tj 18 ari i 24 ara :ppozdrav:. Bas su se granicili sa mojim njivama. Placeno ovih 42 ara (ili 0.72 kj) 1120e. Zemlja je bas jeftina zato sto kupaca nema.
Tu su jos i overa kupoprodajnog ugovora oko 3500 din, pa porez na promet isto 3500 din, i 8680 din za katastar, da prebace njive na moje gazdinstvo, i nov posedovni list oko 1500-2000 din.

Evo slike spojenih njiva. Sada imam puno posla da iskrcim sve ove medje tj da secem, pa onda da bager povadi sve panjeve, pa da izorem ovo i pretvorim u oranicu.

Evo skice. Plave su kupljene, a ove crvene su vec moje. Zute su od zene koja ima preko 80 godina, i dve cerke udate u gradu, tako da su i te livade uskoro na prodaju. Opet, treba i 1000e odvojiti kada obradjujes svega 10kj, pa nije lako ni ovako jeftinu zemlju kupovati..


image hosting 30 mb
Puno srece i cestitke za kupovinu.
 
Po jutru verovatno.
Kod nas ima ponuda po 7-9k evra ali nista se ne trguje. Barem nisam cuo u poslednje vreme da se nesto trgovalo.
 
:cool:...ako je Plandište u pitanju pre će biti za celu površinu..i to je poviše...:cool:
 
Ukupno za 3 kj. sam dao 5000.Zemlja srednjeg kvaliteta.

- - - - - - - - - -


Ne lupetaj molim te.

:cool:...prošlog proleća, dok sam tražio da kupim imanje...u Plandištu prodavao čovek 7ha u dve parcele na oko 1,5 km rastojanja....tražio 12.000 Eur i bio spreman da platim na dve rate...niko od komšija nije hteo da mu da taj novac...:cool:
 
Nazad
Vrh