Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja pazario 2 manje njive tj 18 ari i 24 ara :ppozdrav:. Bas su se granicili sa mojim njivama. Placeno ovih 42 ara (ili 0.72 kj) 1120e. Zemlja je bas jeftina zato sto kupaca nema.
Tu su jos i overa kupoprodajnog ugovora oko 3500 din, pa porez na promet isto 3500 din, i 8680 din za katastar, da prebace njive na moje gazdinstvo, i nov posedovni list oko 1500-2000 din.

Evo slike spojenih njiva. Sada imam puno posla da iskrcim sve ove medje tj da secem, pa onda da bager povadi sve panjeve, pa da izorem ovo i pretvorim u oranicu.

Evo skice. Plave su kupljene, a ove crvene su vec moje. Zute su od zene koja ima preko 80 godina, i dve cerke udate u gradu, tako da su i te livade uskoro na prodaju. Opet, treba i 1000e odvojiti kada obradjujes svega 10kj, pa nije lako ni ovako jeftinu zemlju kupovati..


image hosting 30 mb
 
@marko kg
Nek ti je korisna zemlja. Cestitam na kupovini!:ppozdrav:

p.s. Ja sam 44 ara i 12 m^2 platio 4000e 2011 u jesen. Prosao si 4x jeftinije :osmeh:
 
markokg1982.... Kako su kod vas usitnjene parcele, pa nepravilnog oblika, a tek te medje sa zivom ogradom oko koje nemoze nista da rodi sigurno po 2 metra sa svake strane strasno. Inace cestitam ti na dobrom pazaru.
 
@marko kg
Nek ti je korisna zemlja. Cestitam na kupovini!:ppozdrav:

p.s. Ja sam 44 ara i 12 m^2 platio 4000e 2011 u jesen. Prosao si 4x jeftinije :osmeh:
Hvala :)
Moze se reci da sam "malo" jeftinije prosao od tebe :)

markokg1982.... Kako su kod vas usitnjene parcele, pa nepravilnog oblika, a tek te medje sa zivom ogradom oko koje nemoze nista da rodi sigurno po 2 metra sa svake strane strasno. Inace cestitam ti na dobrom pazaru.
Druze, znam sve. Mnogo vremena provodim unistavajuci medje, takodje i mnogo para trosim na bager. Nece ljudi da se ujedinjuju, iako je to njima u korist. Nema koga nisam pitao sa kime god da se granicim, da menjamo, spajamo itd, ali ne vredi.
Jedan kaze kako mu je to zavet od dede (pa ne teram ga ja da prodaje i propije, nego da menja zemlju za zemlju), drugi mi kaze kako je lepo djubrio pa zbog toga ne moze, a poslednji put, pita mene jedan deda:" ako ja spojim sve da mi bude na jednom mestu, i prodje oblak, udari grad i sve mi unisti, kako cu stoku da prehranim? Ovako, ako ubije jednu njivu, tu mi je druga."
Tako da je spajanje na misice.

Evo cele skice da se vidi kako su parcele usitnjene, a ovo sto sam zaokruzio, to su iste njive sa gornje skice, pa sam sada kupio njivu pored (plava na skici). Vidi se iza bagera ta sto sam je kupio, a i na poslednje dve slike. Isti me posao ceka kao ovde na slikama, samo mnogo vise, ali bice to lepa oranica.
Izorao sam, istanjirao, podrljao i posejao grahoricu i ovas, da razradim njivu.
Opet, iako je tezak posao, puno mi je srce kada vidim kako sam napravio lepu oranicu od jednog rugla :ppozdrav:


image ru








 
Zanimljivo je da niko od tih komsija sa kojima ti se granice njive sa slike ne obradjuju to?:sta:
 
markokg1982...Tako nesto ne mogu ni da zamislim. Tek posle slika mi je jasno. Ko zna koliko ima takvih povrsina tamo kod vas. Tezak, tezak posao.
 
Zanimljivo je da niko od tih komsija sa kojima ti se granice njive sa slike ne obradjuju to?:sta:
Kragujevac je bio industrijski grad (ovo moje selo je na 15km od Kragujevca), zastava je radila punom parom, pa otisli mladi iz sela u grad, u potrazi za boljim zivotom. Pa posle 20-30 godina, niko nece da se vrati. Moje njive ne bi ovako izgledale da mi i sam otac nije otisao u tu zastavu, pa sad krecem od nule. Imam puno ovakvih slika, i za druge njive, ali nije ovo to tema, pa ne bih da dobijem opomenu.
Uglavnom, oko mene ima i obradjenih njiva, ali niko nema volju da zaista unisti medju.
Evo kupljenih njiva. To vec jeste tema :osmeh:

Ovo je ova mala do mene odmah tj ova uska sto se vidi u pozadini na gornjim slikama, i to strana do mene,


image upload no compression
Pa druga strana. Vidite koliko je to uslo u njivu Boze moj...

screenshot program

Ovo je ova druga kupljena preko puta. Ulazio bagrem, a nije se reagovalo.


image upload
image upload


p.s. Klasa je prva i druga. Bio nekada vocnjak, a sve gde je vocnjak, to se nekada belezilo kao prva klasa. Ove ostale su druga klasa. Ni sam ne znam kako, ali tako je.
 
Samo ti to privedi kulturi. Nisi skupo platio, ako te posluzi sreca isplatice se za 2-3 godine.:ppozdrav:
 
Daleko je to od prve klase. Nemoze se racunati sever I Sumadija. Velika je razlika u svemu.
 
Kragujevac je bio industrijski grad (ovo moje selo je na 15km od Kragujevca), zastava je radila punom parom, pa otisli mladi iz sela u grad, u potrazi za boljim zivotom. Pa posle 20-30 godina, niko nece da se vrati. Moje njive ne bi ovako izgledale da mi i sam otac nije otisao u tu zastavu, pa sad krecem od nule. Imam puno ovakvih slika, i za druge njive, ali nije ovo to tema, pa ne bih da dobijem opomenu.
Uglavnom, oko mene ima i obradjenih njiva, ali niko nema volju da zaista unisti medju.
Evo kupljenih njiva. To vec jeste tema :osmeh:

Ovo je ova mala do mene odmah tj ova uska sto se vidi u pozadini na gornjim slikama, i to strana do mene,


image upload no compression
Pa druga strana. Vidite koliko je to uslo u njivu Boze moj...

screenshot program

Ovo je ova druga kupljena preko puta. Ulazio bagrem, a nije se reagovalo.


image upload
image upload


p.s. Klasa je prva i druga. Bio nekada vocnjak, a sve gde je vocnjak, to se nekada belezilo kao prva klasa. Ove ostale su druga klasa. Ni sam ne znam kako, ali tako je.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja kupio pre koju god njivu na kraju njive 20x20 met grubo bagremar ne pada mi na pamet da ga cupam neka raste ako pocne sranje sa polj sve cu posumiti
A ti Kis sacekas malo pa brises
 
Nazad
Vrh