Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

i ja sam kupio pred novu godinu 1 kj koje vec par godina radim u zakup za 2600 u pitanju rit III klasa, i nesto malo V, ne lezi voda nigde a rodi uvek super..

Stala je trgovina, ima trenutno oko 20 kj u mom ataru na prodaju ali se niko ne vata za dzep a cena slabija nego prosle godine.. ozbiljna besparica
 
Niko nas nije terao u corav sokak!!
Razmisli malo dal smo ti, ja i vecina ovog foruma i svi ljudi slicni nama koji pokusaju da budu konkurentni u ovoj furiji, terali u taj cor sokak?
Jak mi je napredak kad ja kupim godisnje 1-2kj. a vrlo dobro se zna da par ljudi u svakom mestu kupuju 20-50kj. godisnje!!!

- - - - - - - - - -

Neka ti je sa srecom i da se isplati svaki ulozeni dinar sto pre.
Hvala miki, trebace dosta god. da bi se isplatilo!
 
@Dragan koliko bi ti da kupis godisnje, ako prosecan posten covek radi 30godina I kupi godisnje 1.5jutro onda ostaje lep kapital naslednicima. Retki su posteni koji kupe 10 I vise jutara godisnje, kupe I posteni ali iza njih stoji kapital od bar 2 generacije.
Svi smo po malo ucestvovali, nema konkretnog krivca.
 
i ja sam kupio pred novu godinu 1 kj koje vec par godina radim u zakup za 2600 u pitanju rit III klasa, i nesto malo V, ne lezi voda nigde a rodi uvek super..

Stala je trgovina, ima trenutno oko 20 kj u mom ataru na prodaju ali se niko ne vata za dzep a cena slabija nego prosle godine.. ozbiljna besparica
Neka je sa srecom da rodi dobro i da se isplati brzo
 
Razmisli malo dal smo ti, ja i vecina ovog foruma i svi ljudi slicni nama koji pokusaju da budu konkurentni u ovoj furiji, terali u taj cor sokak?
Jak mi je napredak kad ja kupim godisnje 1-2kj. a vrlo dobro se zna da par ljudi u svakom mestu kupuju 20-50kj. godisnje!!!
Pa kolika bi trebao da kupis za godinu dana zemlje??Ja necu moci da kupim lanac zemlje jos narednih 20 godina ako se ovako nastavi,
 
Danas pazario 1,5kj. zemlja I klase-nasa naj niza zemlja, pogodna za repu-soju...
cena 5700e/kj, uzorana..
Pre 3 god.cale pazario 4kj u mestu, bukvalno kad izadjes iz sela udjes u njivu (te prve duzi okolo sela zovemo Vinogradi) placeno 3000e/kj. toliko sam bio besan na njega da smo se posvadjali sto je toliko platio! a gle sad gde smo dosli!!!!!!!!!
Cestitamo,to bi trebalo da se zalije da sto bolje rodi i brzo se otplati.:osmeh:
 
Hvala miki :ppozdrav: potpuno se slazem sa robertom, dok se KUPUJE je odlicno pa makar i svake godine po jedno jutro..
 
Uvek se kupovalo koliko se moglo, a nije se moglo mnogo postenim radom! i stagnacija je bolja od prodaje!
JA nisam ucestvovao u kreiranju cena, moze se konstatovati da je ova nerealna cena pocela da se kreira kad je pocelo da se mulja sa drzavnom zemljom!!!
Nereano stecen novac=neralna cena zemlje+odstarnjena konkurencija, koja je koliko toliko kupovala zemlju dok nije stigla Drzavna zemlja u ruke pravim dasama!!!

- - - - - - - - - -

Cestitamo,to bi trebalo da se zalije da sto bolje rodi i brzo se otplati.:osmeh:
Hvala, al onako momacki da se :ppozdrav: ma da nismo vise momci :osmeh:
 
Moje misljenje po ko zna koji put apelujem ,da je najbolje i najsigurnije trenutno investirati u zemlju.
Kome god se pojavi visak para treba ulagati i ukrupnjavati domacinstvo.
Cene proizvoda su takve kakve su trenutno ali pojoprivreda nikad nemoze da propadne.
Na planeti je sve vise ljudi a sve manje obradivih povrsina nastupa glad ,nemoze se nikad zasititi trziste za hranom sve je veca potraznja za hranom.
Ja sam po tom pitanju optimista .
 
Kod mene je po prvi put, ko zna od kada ponuda nadjacala potraznju za zemljom, nude se njive na sve strane, a kupuje samo nekoliko ljudi. Kaze mi otac, malo, malo pa mu neko nudi njivu. Krenula je pucavela, treba vracati dugove, a njive odlaze jedna po jedna. Tek nas sada sustize susa iz 2012, posto ni ovaj rod nije doneo bog zna sta, barem sto se tice cena proizvoda i sada se nema kud. Nije dobra situacija, ako je i plodna Vojvodina pocela da puca po savovima, onda ce da ode dojdavola sve i to vrlo brzo. Mi smo se kod kuce bili dogovorili da nema vise investiranja i sirenja, treba vracati dugove i sazvakati ono pre, ali dodje komsija, ponudi njivu do nas i odose planovi i strategije na drugu stranu.
 
Kod mene je po prvi put, ko zna od kada ponuda nadjacala potraznju za zemljom, nude se njive na sve strane, a kupuje samo nekoliko ljudi. Kaze mi otac, malo, malo pa mu neko nudi njivu. Krenula je pucavela, treba vracati dugove, a njive odlaze jedna po jedna. Tek nas sada sustize susa iz 2012, posto ni ovaj rod nije doneo bog zna sta, barem sto se tice cena proizvoda i sada se nema kud. Nije dobra situacija, ako je i plodna Vojvodina pocela da puca po savovima, onda ce da ode dojdavola sve i to vrlo brzo. Mi smo se kod kuce bili dogovorili da nema vise investiranja i sirenja, treba vracati dugove i sazvakati ono pre, ali dodje komsija, ponudi njivu do nas i odose planovi i strategije na drugu stranu.
Kod nas nema sanse da se ista nadje,zemlja ode ocas posla.
Niko ne pita za cenu,daj samo sta das.
 
Nazad
Vrh