Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod mene komšija traži 14000e za njivu od 2ha 4-ta klasa zemlje, dok su manje parcele daleko jeftinije
 
Kod nas sve kontra ,dok je u Vojvodini rasla cena zemlje kod nas mirovala ,sad kod vas stagnira a kod nas pocinje polako da raste.
 
U trgovini ucestvuju dve strane, onaj sto trazi i onaj sto daje pa gde se nadju... Moja su predvidjanja bila da ce cena pasti drasticno krajem 2015-te izgleda da sam se prevario.
 
Nisi se prevario. I ja mislim da ce pasti. Najgori momenat za kupovinu je bio jesen 2012 kad je zemlja 7-8km od sela isla za 8.500-9000e/kj. Godinu dana kasnije ista zemlja nije mogla da se proda za vise od 6500e/kj. Ako nas stisnu sa porezima (a hoce, resili su da nam skinu kozu sa ledja), pasce cena na 5000e/kj.
 
Nisi se prevario. I ja mislim da ce pasti. Najgori momenat za kupovinu je bio jesen 2012 kad je zemlja 7-8km od sela isla za 8.500-9000e/kj. Godinu dana kasnije ista zemlja nije mogla da se proda za vise od 6500e/kj. Ako nas stisnu sa porezima (a hoce, resili su da nam skinu kozu sa ledja), pasce cena na 5000e/kj.
I manje ce biti cena zemlje, kod nas vec sada ima zemlje 1 i 2. klase ispod te cene i niko i ne pita jel prodato nista nije trgovano ne pamtim, a nekada nisi mogao ni da cujes da se nesto prodaje. Mi smo kupili u Maju 2012 na 800m od sela po 4500e/kj.
 

To nije u Bečeju nego verovatno u opštini Čoka. Ima oglasa za 2500 EUR/kj oko Čoke po sajtovima, verovatno je to isto ovo. Samo je čovek možda iz Bečeja a pominje se i Temerin, to je verovatno agencija iz Temerina.

- - - - - - - - - -

I manje ce biti cena zemlje, kod nas vec sada ima zemlje 1 i 2. klase ispod te cene i niko i ne pita jel prodato nista nije trgovano ne pamtim, a nekada nisi mogao ni da cujes da se nesto prodaje. Mi smo kupili u Maju 2012 na 800m od sela po 4500e/kj.

Za koje to selo pričaš, molim te? Okolina Novog Sada je širok pojam, na primer oni Pejićevi Salaši su uvek bili jaki sa cenom, kao i Čenej. Ili je sada i tamo drugačija situacija?
 
Nisi se prevario. I ja mislim da ce pasti. Najgori momenat za kupovinu je bio jesen 2012 kad je zemlja 7-8km od sela isla za 8.500-9000e/kj. Godinu dana kasnije ista zemlja nije mogla da se proda za vise od 6500e/kj. Ako nas stisnu sa porezima (a hoce, resili su da nam skinu kozu sa ledja), pasce cena na 5000e/kj.
Jesam se prevario vec je pala i jos ce sigurno a daleko je 2015-a! Ko sa stanovima, tokovi novca! I dalje tvrdim da oni koji hoce da rade zemlju i na zemlji da njima odgovara da zemlja nije skupa a ovima sto rade malverzacije bas i ne pase...
 
Danas pazario 1,5kj. zemlja I klase-nasa naj niza zemlja, pogodna za repu-soju...
cena 5700e/kj, uzorana..
Pre 3 god.cale pazario 4kj u mestu, bukvalno kad izadjes iz sela udjes u njivu (te prve duzi okolo sela zovemo Vinogradi) placeno 3000e/kj. toliko sam bio besan na njega da smo se posvadjali sto je toliko platio! a gle sad gde smo dosli!!!!!!!!!
 
A:pre tri godine bila bolja zarada sa jutra da ne spominjem subvencije! Kazem ja da ne valja za poljoprivrednike da je zemlja skupa al mi niko ne veruje...
 
Danas pazario 1,5kj. zemlja I klase-nasa naj niza zemlja, pogodna za repu-soju...
cena 5700e/kj, uzorana..
Pre 3 god.cale pazario 4kj u mestu, bukvalno kad izadjes iz sela udjes u njivu (te prve duzi okolo sela zovemo Vinogradi) placeno 3000e/kj. toliko sam bio besan na njega da smo se posvadjali sto je toliko platio! a gle sad gde smo dosli!!!!!!!!!
kod nas bi to bilo od 8000 e pa na više po jutru

- - - - - - - - - -

A:pre tri godine bila bolja zarada sa jutra da ne spominjem subvencije! Kazem ja da ne valja za poljoprivrednike da je zemlja skupa al mi niko ne veruje...
pa da nam nisi rekao evo ne bih verovao
 
Danas pazario 1,5kj. zemlja I klase-nasa naj niza zemlja, pogodna za repu-soju...
cena 5700e/kj, uzorana..
Pre 3 god.cale pazario 4kj u mestu, bukvalno kad izadjes iz sela udjes u njivu (te prve duzi okolo sela zovemo Vinogradi) placeno 3000e/kj. toliko sam bio besan na njega da smo se posvadjali sto je toliko platio! a gle sad gde smo dosli!!!!!!!!!
Neka ti je sa srecom i da se isplati svaki ulozeni dinar sto pre.
 
Nazad
Vrh