Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Hteo sam da pitam da li ko od vas zna kakva je procedura sa zamenom parcela mislim na katastar i u sudu kako se prave ugovori da li mora kao prodaja izmedju nas ili neki drugi nacin
 
Valjda je najlakse ugovor o poklonu, i placa se porez, u zavisnosti od njihove procene vrednosti parcela
 
Ja sam to radio.Pravi se ugovor o zameni.Opstina vrsi procenu i placa se porez na eventualnu razliku u ceni izmedju parcela.Znaci samo ugovor o zameni.Ako pravite ugovor o prodaji placate pun iznos poreza obojica.Kakav poklon,to ima pravo samo prvo koleno.Pa svi bi uz dogovor jedni drugima poklanjali.:osmeh:
 
Nisam stvarno znao za ugovor o zameni, i to je i najbolje resenje.
Ali za ugovor o poklonu, mislim da nije ograniceno za prvo koleno, svako ima pravo da pokloni sta hoce i kome hoce, samo sto ce to biti oporezovano po njihovoj proceni.
 
U mojoj opstini ako se pravi ugovor o zameni ne placa se razlika, obe strane placaju pune iznose kao da je rec o kupoprodajnom ugovoru. Prednost ugovora o zameni u odnosu na kupoprodajni ugovor je sto se u katastru uknjizba placa oko 9000 din po ugovoru,pa se oboje mogu uknjiziti za tu cenu. Nisam siguran ali mislim da pri zameni netreba saglasnost komsija.
 
Ovo nisam znao za našu opštinu, u principu ni u jednoj mojoj kupovini nisam tražio saglasnost komšija tj to niko kod nas ne traži.
 
U svim opstinama nesto se deli ili stoka ili sadni materijal ili se zemlja daje u zakup, samo u Prokuplje(nekadasnje Magarevo) nista se ne daje! ovaj Vucic trazi projekat da bi dao kredit za zakup ili kupovinu,ali za jug Srbije vazi sledece: Treba da se ujedine nekoliko vlasnika do 35hektara svoje zemlje da bi konkurisali za taj abudabu kredit....Grad Prokuplje tj Opstinu boli levo uvo i desni lakat za taj novac...aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa gde ja zivim jebo me
zivot!!::jako_besan::::sramota:::udri:
 
Zakonski rok za za zalbu je dve godine ili 30 dana od dana saznanja za trgovinu!!!

- - - - - - - - - -

Ja sam to radio.Pravi se ugovor o zameni.Opstina vrsi procenu i placa se porez na eventualnu razliku u ceni izmedju parcela.Znaci samo ugovor o zameni.Ako pravite ugovor o prodaji placate pun iznos poreza obojica.Kakav poklon,to ima pravo samo prvo koleno.Pa svi bi uz dogovor jedni drugima poklanjali.:osmeh:

Tacan odgovor:bravo: I ja sam tako radio!
 
Poslednja izmena:
Zato ako neces da pitas komsiju, stavis u ugovor vecu cenu,platis malo vise porez pa nek se buni i plati ko hoce.
 
Zato ako neces da pitas komsiju, stavis u ugovor vecu cenu,platis malo vise porez pa nek se buni i plati ko hoce.
staviš veću cenu u ugovor pa te prodavac posle tuži da platiš razliku.

Ako zakon kaže da prvo mora komšiji da se ponudi neka nude komšiji, pa valjda i ovako prvo komšiji nude. Ko hoće da kupi zemlju ili proda a da ne nudi komšiji taj krši zakon i snosi rizik
 
Zato ako neces da pitas komsiju, stavis u ugovor vecu cenu,platis malo vise porez pa nek se buni i plati ko hoce.
A da komšija ne pita prvo tebe i proda nekom drugom jel bi ti bilo pravo?
Ja sam čuo ako već dođe do toga da komšija proda drugom uplaćuje se vrednost koja je određena u katastru za to zemljište,ugovor te ne zanima...
 
Nazad
Vrh