Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

To je zemlja oduzeta od nekog mucenika sto nije placao rate za neki kredit, a pritom mu je to bio zalog. Muka covekova.
 
To je zemlja oduzeta od nekog mucenika sto nije placao rate za neki kredit, a pritom mu je to bio zalog. Muka covekova.

Uf čuo sam ja za razne što im je sud prodavao njive, ima tu mnogo njih što ne treba sažaljevati ( dugovanja za načinjene štete, alimentacije itd ), naravno ima i "mučenika" kao što kaže bojčetić.
Znam i da su ljudi fiktivno prodavali njive među članovima porodice da bi dobili kredite za kupovine zemlje, koji su povoljniji od drugih vrsta kredita, a pritom se novci od kredita trošili na kupovinu kojekakvih gluposti.. kola, televizora itd, prave ljudi razne gluposti. Mislim da je najmanje pravih domaćina koji su od kredita stvarno kupovali njive, a posle nisu mogli da ih plaćaju. Ljude što su od prvih para kupili traktore od po 60k eura pa sad ne mogu da se sastave ni ne žalim.
 
Poslednja izmena:
Bice toga sve vise nazalost.
Evo pogledajte na primer ovo,za nas smrtnike nedostizno,ali matematicki i vise nego odlicna kupovina:

http://www.kupujemprodajem.com/Imanje-sa-50-ha-obradive-zemlje-8106395-oglas.htm?filter_id=90511

Ma ovo je čista prevara i navlakuša koja se vidi iz aviona!!!!!!!!!!!! 350,000e / 50ha = 7000e po hektaru tj, oko 4000e po K.jutru Gde je 100 ha livade-pašnjaka??????????????? Mehanizacija, kuća, .............. ko je ovde lud a ko zbunjen ???????????
 
Ne verujem baš u otimačinu pre bi rekao da je čovek upao u šake zelenaša pa nema povratka. Znam čoveka koji je uzeo 70000 eura I do kraja ostao bez ičega a realna vrednost sveg što je izgubio prelazi par stotina hiljada E.
 
To je zemlja oduzeta od nekog mucenika sto nije placao rate za neki kredit, a pritom mu je to bio zalog. Muka covekova.

Rado se vide po poljoforumima takve izjave.

Makar imao sažaljenje do te 'žrtve' sistema, ne mogu da ne komentiram.

Ko prvo, posle strašnih inflacija u prošlosti od sredine 80-ih pa do pre skoro, ljudi su dobili utisak, kako je kredit nešto, što je od kraja teško, a poslije sve lakše, kad ti inflacija 'pojede' obavezu.
Davanje kredita je posao, koji mora da sobom nosi sigurnost za davatelja. Da nema toga, ne bi ga niko dao.
Tako da taj, koji je bez pameti ušao u kredit za stvari, koje se nisu u stanju 'platit' svojim radom, na žalost za mene nije žrtva.

A moramo uzet i činjenicu, da je u interesu te 'žrtve', da se oduzeto proda što pre i za što više para, jer on ne duguje njivu, nego iznos. Ako se proda za manje, on je ostao bez njive i još je u dugu.
Za njega je najbolje, da i sam napravi reklamu za tu prodaju, da se postigne što viša cena.

Kako bi se vi ponašali, kad bi došli na banku po svoje pare, pa vam ih ne bi mogli isplatit, jer im nisu neki vratili kredit? Sigurno bi pokazivali puno manje sažaljenja do tih nesrećnika.
 
Rado se vide po poljoforumima takve izjave.

Makar imao sažaljenje do te 'žrtve' sistema, ne mogu da ne komentiram.

Ko prvo, posle strašnih inflacija u prošlosti od sredine 80-ih pa do pre skoro, ljudi su dobili utisak, kako je kredit nešto, što je od kraja teško, a poslije sve lakše, kad ti inflacija 'pojede' obavezu.
Davanje kredita je posao, koji mora da sobom nosi sigurnost za davatelja. Da nema toga, ne bi ga niko dao.
Tako da taj, koji je bez pameti ušao u kredit za stvari, koje se nisu u stanju 'platit' svojim radom, na žalost za mene nije žrtva.

A moramo uzet i činjenicu, da je u interesu te 'žrtve', da se oduzeto proda što pre i za što više para, jer on ne duguje njivu, nego iznos. Ako se proda za manje, on je ostao bez njive i još je u dugu.
Za njega je najbolje, da i sam napravi reklamu za tu prodaju, da se postigne što viša cena.

Kako bi se vi ponašali, kad bi došli na banku po svoje pare, pa vam ih ne bi mogli isplatit, jer im nisu neki vratili kredit? Sigurno bi pokazivali puno manje sažaljenja do tih nesrećnika.

Upravo ovo što je tine rekao.
Svaki put kada odemo da se raspitamo za kredit pa nam se učini kamata previsoka, to je delom što je banka alava, a drugim delom što mora da se zaštiti od velikih rizika ( mogućeg gubitka ako neko ne plati) kad daje kredit nekome.
Što veći rizik , to veća kamata. PA dok je takvih rizičnih svima nama će kamate biti višlje nego što bi trebalo.
 
Poslednja izmena:
U susednom selu se prodaje kuca I 7 ha zemlje za 50 000 eura, sve u kompletu.

Za koje novce to moze da se izda u zakup?

- - - - - - - - - -

Jugi Deč je kod mene u blizini.Zemlja je dosta lošija nego kod mene u ataru.Otprilike će biti da je 5,6 pa možda čak i 7 klasa a tu cifru mu možda da Wolt Dizni ili neki njegov crtani junak.
Ne mora da znaci, Jugi - raspitaj se o klasi i lokaciji pa onda neka ti Matić da više informacija.

Matiću, kaži mi molim te, između Pećinaca i Subotišta na asfaltu, druga klasa - koja je realna cena za 20 jutara u komadu?
 
Koliko sam cuo zemlja nije obradjivana dugo, u zakup nikada nije davana. Sto znaci da verovatno vlasnici nisu zainteresovani za zakup.
 
Ko ima pare da to kupi, ima pare i za advokata i obezbeđenje na adekvatan način. Njegovo je da dođe na kraju i stavi potpis.

Apsolutno si u pravu da se pravni deo prepusti advokatu ili nekoj agenciji da odradi taj deo posla ali "razgledanje imovine" i pogađanje u velikom procentu vrše isključivo kupci.
 
Taj oglas za tih 50ha stoji skoro 2 godine tu,menjaju mu slike samo,i na taj br kad se zove javi se neki jebivetar,jednom kaze da je iz NS drugi put iz Temerina.Navodno ima neku agenciju za prodaju nekretnina.Nezna malte ne ni jedna parcela gde mu se nalaze.Zvao sam ga je zbog nekog drugog oglasa koji je bio u mojoj okolini a postavljen od njega.
U principu rad tog lika izgleda ovako:
Dodji kod mene,ponesi 50 ili 100 eura(zavisi sta se trazi) pa da ti dam broj telefona.
 
Gde se ta zemlja nalazi tacno dali imate kontakt telefon.
Колега који живи у непосредној близини се јавио први па сам му проследио подакте. Није упутно да се појави више људи обзиром да је у питању лицитација па може некога да понесе "такмичарски дух". Имаћу те у виду за неку сличну продају у твојој близини.
Да останем у теми: вештак је проценио вредност на неких 24.000€. али у понуди на око 15.000€ није продата.
 
Treba se zapitati kako da tako "dobru" ponudu nije kupio neko od lokalnih bogatasa, u blizoj ili daljoj okolini. Cim je to doslo do obicnih ljudi, tj nas, nesto ne stima.
 
Колега који живи у непосредној близини се јавио први па сам му проследио подакте. Није упутно да се појави више људи обзиром да је у питању лицитација па може некога да понесе "такмичарски дух". Имаћу те у виду за неку сличну продају у твојој близини.
Да останем у теми: вештак је проценио вредност на неких 24.000€. али у понуди на око 15.000€ није продата.
Ok druze Hvala puno
 
Не знам каква је земља у Тарашу ал' ево пар цена: кат.парц.бр. 1098, велики рит,њива 5.класе, површине од 69а77м2, у износу од 28.020,74 динара; хајлаш, њива 3. класе, површине од 56а 22м2, у износу од 81.848,33 динара...
Напомињеим да је продаја на "добош" и да претходна продаја није прошла са двоструко већим ценама. Можда због тога комшије неће да купе ал' у сваком случају ако се земља не прода 26.12. припашће "С лизингу".
 
Nazad
Vrh