Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Не знам каква је земља у Тарашу ал' ево пар цена: кат.парц.бр. 1098, велики рит,њива 5.класе, површине од 69а77м2, у износу од 28.020,74 динара; хајлаш, њива 3. класе, површине од 56а 22м2, у износу од 81.848,33 динара...
Напомињеим да је продаја на "добош" и да претходна продаја није прошла са двоструко већим ценама. Можда због тога комшије неће да купе ал' у сваком случају ако се земља не прода 26.12. пшће "С лизингу".
Ovo moze biti interesantno Curuzanima jer je zemlja preko Tise.Koliko se secam ima i nekih tereta na njoj........
 
Verovatno je u gredi ... da je na bregu, dosad bi bila prodata. Mislim da znam ko prodaje ali ne znam gde je zemlja.
 
A ja zvao oglas, razmisljao da odem da kupim, posto kod mene za te pare pola jutra mogu samo da sanjam, ali ipak necu :D
 
Ne zavaravajte se. Kad je to stiglo do oglasa znaci da niko iz te sredine nije zainteresovan da kupi. Drugim recima nema racuna toliko platiti, ma koliko nekom delovalo povoljno. Svi mi znamo koliko koja zemlja vredi u nasoj okolini.
 
По економској логици, како се ближи 2017., цена би због повећане тражње требало да расте а с' друге стране, по истој тој логици, због накарадне политике субвенција и повећања пореских намета и понуда би требало да расте што ће вероватно довести до стагнације. Значи, цене према страним купцима не би требало да буду увећане.
Врло занимљива је изјава Вучића: "па неће они ту земљу да однесу на Марс".
 
I kod nas cujem da ima ponude nekoliko parcela ali nema realizacije trgovine. Problem je sto je cena kukuruza nikakva sa slabim izgledima da dodje do ~180-200e/t, kao i sto jedan velik lokalni otkupljivac ima finansijskih problema pa ljudi cekaju na isplatu psenice mesec i vise dana. Sve to je dovelo do smanjene traznje a i pada cena. Verujem da za 5500-6000e/kj moze da se kupi korektna zemlja u ovom trenutku.
 
Nazad
Vrh