Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Obrisao sam dosta poruka koje su bile skroz van teme,pa i neke gore,NIKO nije dobio ni jedan karton ali ako NEKO nastavi da pise van teme dobice BAN,pa makar ja opet ispao namcor.
 
Nasao sam oglas da covek prodaje 7 jutara u Deču. Da li ima nekog kolege iz tog kraja ili uopsteno da zna kakvog je kvaliteta zemlja? -Trazi malo vise od 30.000 eura.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zove me jedna prodavacica zemlje trebaju joj pare da kupi auto
njen je star i ne vredi vise da ga popravlja(inace je nasledila tu zemlju,i cak i nezna gde se nalazi)
u redu koliko trazis po jutru
trazim 10.000::novac::
:haha: gde si to cula, da je bas ta cena
procitala sam na nekom forumu u ceni zemlje, gde sam i tebe nasla
::000::
 
Jugi Deč je kod mene u blizini.Zemlja je dosta lošija nego kod mene u ataru.Otprilike će biti da je 5,6 pa možda čak i 7 klasa a tu cifru mu možda da Wolt Dizni ili neki njegov crtani junak.
 
Marko - 1 klasa je, coveku trebali novci za kredit pa prodao. a prodaje se 3 lanca 6000 po jutru ali je 2 klasa i deo je prema banat.novom selu,ali niko nece jer ne na malo uzvisenom terenu pa kad opali susa tamo nema nista.
 
Pa druze, cvrsto sam resio da ako se bavim stocarstvom da se ne dogodi da sam ja na Juzni pol, a stocna hrana, fabrika secera na severnompolu,.... za pocetak bicu jako mali, ideju ako sve bude kako treba, poceo bih da sprovodim tek sledece godine.... ne mora srem, netrazimja neki ekstrakvalitet jer za to treba brdo love, ali videcu nesto da kupim,pa taman dve godineili tri izdavao po rentu, dok ne skupim pare za masine, od cuvanja krava na jugu, a sve komonente su na drugom kraju zemlje nema nista od toga... samo iz suplje u prazno...
 
Pa druze, cvrsto sam resio da ako se bavim stocarstvom da se ne dogodi da sam ja na Juzni pol, a stocna hrana, fabrika secera na severnompolu,.... za pocetak bicu jako mali, ideju ako sve bude kako treba, poceo bih da sprovodim tek sledece godine.... ne mora srem, netrazimja neki ekstrakvalitet jer za to treba brdo love, ali videcu nesto da kupim,pa taman dve godineili tri izdavao po rentu, dok ne skupim pare za masine, od cuvanja krava na jugu, a sve komonente su na drugom kraju zemlje nema nista od toga... samo iz suplje u prazno...
Znaci planiras da se selis ?
I mi uzimamo zemlju u zakup u Sremu, mada je meni blizu, nepunih 20 km do Srema...
 
Mislim da ce cena zemlje vec naredne godine drasticno da krene na dole.Kako zazivi novi poreski sistem puno nas ce da razmisli dal oce da radi i poseduje zemlju.Ja imam 15 kj svoje zemlje.Ove godine pio i zdr. sam platio 90.000, opstina nam uvela pre 2 godine mesni samodoprinos po kj, placam ga oko 9.000 godisnje, danas mi stiglo odvodnjavanje 13.000 i od nove godine mi dolazi jos porez na imovinu oko 26.000 din(nasa opstina bas podrzava seljake,jaca privredu).To je sve zajedno oko 138.000 dinara, sto po kj izadje oko 9000 din.Ove godine sam psenicu morao da prodam u zetvi po 16 din, cista zarada mi je bila oko 16.000 din/kj.Kad odbijem poreze meni ostaje 7.000 din/kj.1KJ vredi oko 4000 eura + ulozim u njega 40.000 din godisnje + radim + rizikujem svoje pare i gledam u nebo.
Mislim da cu(a necu bit jedini) uskoro mirne duse da stanem pred salter poste da primam socijalnu pomoc i decji dodatak.
Nazalost moram priznati da sam BUDALA pa hocu da radim, makar to islo i na svoju stetu.
A jos nisam uracunao porez na zaradu koji nam isto stize i porez na zakupljenu zemlju, jer ja budala i to imam.
A ja jos uvek necu da uzmem strani pasos i da odem daleko odavde.:udri::udri::udri:
 
U tebe ne rastu trava, žito i kukuruz?
Raste Tine, al raste i korov (ljudi), slikacu ovih dana nas atar nema gde iglom da ubodes, sve se radi... Da covek nije ljubomoran, i da ne prelazi u zavist, bio bi nam najveci Prijatelj...

- - - - - - - - - -

Pocerina@ Vec, neko vreme mi se vrti ta ideja u glavi...YT1RDI @ Mrsko mi je, nisam covek koji ce tudju nesrecu da kupuje i raduje se tome,ako sam razumeo rec dobos, tj ako ima isto znacenje kao i kod nas...
 
Nazad
Vrh