Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Zakup 1000 Eura hektar ? I sta se sije na tim zemljama ? Pa to ne moze ni povrće isplatit skoro ! Mislim da postoje dvije mogucnosti kod kupovine, neko ulaze jer pere pare kod vas, ulaze uz spoznaju da ce dobit nazad svoje pare za 20 godina sto bi dobio i u banci.

12000 Eura je oko 92 000 kn, prihoda bruto tu imas na zitu 900 Eura, nek je 1000 E, znaci 10 godina da nemas nikakav trosak, poticaja imas oko 270E po hektaru kod nas. Znaci dobijes 1250 Eura od tog hektara a platis ga 12 000E, 10 godina se sam placa da nemas nikakvog troska. A zna se koliki je ulog i ostali trosak, znaci minimalno 20 godina da vratis ulozeno i da krenes zarađivat od toga. Taman pred penziju krene zemlja radit za tebe a dotad ce kinezi smislit neke pilule koje ce zamjenit svu hranu :osmeh: Sreca pa oko nas nema puno povrtlara i voćara jer oni imaju racunicu mozda za te lude cijene al za ratarstvo su te cijene neodrzive.

Zaključak je da je puno pametniji onaj koji daje svoju zemlju u zakup za te pare nego taj sto radi, i to vec oko 700-800 Eura. Pa ja bi sutra dao svu svoju zemlju u zakup nekome ko bi mi platio 800 Eura za hektar.
E moj druze ima ovde para ne znaju sta ce sa njima! Pre pet godina su tako divljali sa stanovima, bio je kvadrat duplo skulji nego u Becu pa se sve srokalo kao kula od karata sad je tako sa zemljom, do kad videcemo. Po mojoj laickoj proceni jos tri godine. Zivi bili pa videli!
 
Kod nas su od prošle godine klekli ti sto su ubijali bolesne apre na stanovima po Zg i na moru, Zg je bio 1600-5000 E kvadrat. Sad su cijene pale 20% u Zg i imaju mislim 8-10 000 neprodanih stanova. Kad nije bila kriza i samo su gulili a onda je pola tih poduzetnika propalo jer su rate kredita dosle a stanovi stoje neprodani. Al dobro, to kupuje nazovimo gradska elita koja ima para al da se za zemlju tolike pare bacaju nije mi jasno. Pa ja mislim da bilo kojem uspjesnom biznismenu ponudis neki posao koji 1000% vraca ulozeno nakon 20 godina da bi se nasmijao i pitao te jesi li normalan, 20 godina !? I to jos patnje sa zemljom, nije to posao preprodaje pa iz ruke u ruku za 20% cijene. Neko ce zaleć sa tom zemljom po tim cijenama. Ili dobrovoljno ide u neki minimalni gubitak samo da sakrije pokradene novce, ono u banci bi imao mozda 4-5% al bi mozda bio u zatvoru, ovako je ulozio po cijeloj drzavi u zemlju i nek ne izgubi nista nakon 10 godina njemu opet dobro, imat ce kome prodat kad odluci i kad se istrage zavrse. Ne vidim dugog objasnjenja za tolike cijene zemlje.
 
Takvih ratnih profitera ima i kod vas u Hr i kod nas. Takvi su pokupovali kombinate u privatizacijama. Ove male parcele od jutro-dva kupujemo mi mucenici.
 
Meni komsija nudi 2kj do mene, cela parcela je spic, ali bih tu onda spojio mojih7+2=9 kj, a drugi mi nudi 1kj, isto do mene.
Kupio bih ali......, za cene nisam ni pitao, posto ne mogu nista ni da kupujem.
 
Meni komsija nudi 2kj do mene, cela parcela je spic, ali bih tu onda spojio mojih7+2=9 kj, a drugi mi nudi 1kj, isto do mene.
Kupio bih ali......, za cene nisam ni pitao, posto ne mogu nista ni da kupujem.
Meni sinoc ponudio covek,tj.nama inace tatin drugar iz mladjih dana 3 k.j,samo smo mu se zahvalili...Otkud toliki novci a coveku prvenstveno treba da se razduzi za repromaterijal,tako da mislim da cena nece gore cim se ovoliko nudi a slabo se pazari!
 
Prodaj sa lagera robu (nema veze koju cenu dobijas) i kupi. Meni je prosek parcele oko 1.75kj i da mi bilo koji komsija na bilo kojoj njivi ponudi odmah bih kupio. Mnoooogo je jednostavnije obradjivati kad je ukrupljena parcela. Ja cak imam 2 njive koje bih prodao zarad spajanja na nekoj od drugih njiva u vecu parcelu.
 
Meni sinoc ponudio covek,tj.nama inace tatin drugar iz mladjih dana 3 k.j,samo smo mu se zahvalili...Otkud toliki novci a coveku prvenstveno treba da se razduzi za repromaterijal,tako da mislim da cena nece gore cim se ovoliko nudi a slabo se pazari!
Mene zvali iz jabuke imaju 3 lanca ,tamo me ni ne interesuje ali reko aj da pitam za cenu kaze jabukanac 10000...Reko pa dobro,tu se i krece,u crepaji je reko 12000.Kupio bih reko al nemam trenutno a nije skupo...:svinja:
 
Meni komsija nudi 2kj do mene, cela parcela je spic, ali bih tu onda spojio mojih7+2=9 kj, a drugi mi nudi 1kj, isto do mene.
Kupio bih ali......, za cene nisam ni pitao, posto ne mogu nista ni da kupujem.
Neces valjda to ispustiti ipak spic je spic,a stim se retko trguje:haha:

- - - - - - - - - -

Meni sinoc ponudio covek,tj.nama inace tatin drugar iz mladjih dana 3 k.j,samo smo mu se zahvalili...Otkud toliki novci a coveku prvenstveno treba da se razduzi za repromaterijal,tako da mislim da cena nece gore cim se ovoliko nudi a slabo se pazari!
Ako nije tajna kolko vam je trazio
 
Ma daju banke "povoljne kredite" kupi brate sta cekas. A i Urugvaj je ozvanicio proizvodnju droge znaci ni to vise nece biti isplatljivo...
 
Mene zvali iz jabuke imaju 3 lanca ,tamo me ni ne interesuje ali reko aj da pitam za cenu kaze jabukanac 10000...Reko pa dobro,tu se i krece,u crepaji je reko 12000.Kupio bih reko al nemam trenutno a nije skupo...:svinja:

Šta kaže Jabukanac 10.000 EUR/kj? - u tom kraju često ljudi kažu lanac a misle na jutro ali neki misle i na lanac, zato pitam. Svakako je jeftino, daj broj da zovem :bravo:
 
Nisu mi jasne ove cene.Cim se predje preko Kovinskog mosta druga prica.Cene idu znacajno dole.Zemlja nije za podcenjivanje a razlika u ceni neuporediva.Pricam o Pomoravlju i Donjoj Jasenici.Ravno vode ima zemlja 2,3,4klase.
Kada bi imao zemlju u Vojvodini,prodao bih je i bez razmisljanja kupio mnogo vise kvalitetne zemlje na ovoj strani.
 
Aco, u pravu si, I ja mislim da je to maksimum, cak mozda i previse. Ali, u stvari, to je zakon ponude I traznje I polako ali ocito ukrupnjavanje zemljisnih poseda. Sva zemlja koja je sada u zakupu jeste potencijalno buduca zemlja za prodaju. Tako da ce neke zemlje uvek biti I uvek ce se vrteti nesto, ali ce je biti sve manje I manje I bice sve veca razlika izmedju dve strane, jacih I slabijih u poljoprivredi, sto nije dobro, ja bih voleo da bude puno srednjih.
 
Ma ljudi dođite malo na jug ove naše Srbije ovde kod mene se zemlja kreće oko 2500 eura za hektar ali je problem što retko može da se nađe parcela preko 50 ari, samo nema ko da kupuje, a i kvaliitet je 4. i 5. klasa.
 
Nazad
Vrh