Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam cuo, ali nije pouzdano da je tacna informacija, da je prodato 4 kj po na potezu od Crepaje prema BN Selu za 10200e/kj.
A neki ljudi koje poznajem prodaju 5-6 kj i traze 12000 po kj !!!!!
 
Ja sam cuo, ali nije pouzdano da je tacna informacija, da je prodato 4 kj po na potezu od Crepaje prema BN Selu za 10200e/kj.
A neki ljudi koje poznajem prodaju 5-6 kj i traze 12000 po kj !!!!!
Preteruju...Ja znam 100% da je 1,25 k.j prodato za 10.000 komsije su u pitanju a i onih 4,5 k.j za 37.000 je informacija prava bez preuvelicavanja! Svako ko prodaje bih voleo da dobije vise a ko kupuje da kupi jeftinije,realna cena po kojoj se trguje je oko 8.000 eura za k.j
 
Ha,ha.Kod mene 15 eura za 1 ar a u jednom selu i to boljem od mog jedan se pogodio za 5 eura pa posle kupac odustao i nudio 3 eura.
 
Danas sam potpisao ugovor za 1,08 Ha 9000 eura, to izadje oko 4700 eura za kj prve klase zemlje, u njivu se ulazi sa asfalta( put n. becej -n miloševo), dao sam kaparu, čovek pristao da me čeka do 31.01 za ostatak para, da malo još skoči cena robi.
 
Ono što sam ja čuo, to je da se za takve njive plaćalo najviše oko 5300 eura po KJ, nikad mi nismo ovde imali cene od 8000 eura za jutro. A ono što govore oni koji kupuju njive svake godine skoro , to je da sada plaćaju malo manje nego lani.
Ja sam prošle godine kupio njiva 2 klase po 4000 eura za jutro_Ove godine mi baba koja je komšija na jednoj od tih njiva tražila 5000 eura, nije htela da pusti, a nisam ni ja. Ostala je njiva neprodata.Mislim da nisam pogrešio, sad sam kupio bolju zemlju, za manje para.
 
Ako platis 8000 Eura za jutro zemlje, u najboljem slučaju moraš radit 20 godina da vratiš uloženo a toliko ces dobit i od banke za 20 godina na taj iznos uz 5% kamatu. Jel nije bolje onda ležat i grickat kamatu nego se patit po blatu i njivama i sa otkupljivacima ? Zbilja mi nisu jasni ti kupci u Srbiji koji toliko placaju, jedino logicno objasnjenje je da mafija tako pere novac pa mozda zivi od arende jer ne smije nosit u banku novce pošto bi mozda neko pitao odakle mu. U Hr te proglase ludim ako trazis ili platis 5000E jutro a ne ove cifre.
 
Nazad
Vrh