Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

A i nije bas potpuno tacna informacija.
Klasa zemlje ima itekako uticaj ,ima gde moze da se kupi 1 ha i za 3000, a ima gde ide i do 11000.
 
Bojčetiću
druže za tebe nije problem,ako rešiš naćemo ti lepe parcele u bogatinskom lugu
i pride mačvanku mirazaču :osmeh:
Milane za tu cenu od 10000e i više sam čuo samo u Dublju i Badovincima
kod mene u selu je kupio neki beograđanin oko 4 ha platio po 7000e hoće da sadi jabuku i krušku,kupio je nešto zemlje i u Bogatiću...
inače redovna prodaja je po 5000e ja sam skoro uzeo 1,53 ha 2 klasa po 5000e
 
Pa da, Macva je sirok pojam zato sam i rekao da inf. nije potpuno tacna.
U Badovincima ne pada ispod 10000 kakva god da je zemlja, ali zato ima po selima gde je losiji kvalitet i slabija potraznja i po 3000.
A sto se tice luga bas bi ga usrecio, ni dve mirazace ga nebi zadrzale.
 
Ja pre mesec dana kupio njivu 4.5h u jednom komadu, cena 5000e po hektaru, njiva je pored reke tako da imam mogucnost da je navodnjavam.
 
@montoya i @milan971
Vi mene malo zekite? :osmeh: Takva zemlje gde 558 ore 1 brazdu i 3.spora mi ne treba ni dzabe :osmeh:
Kod nas nema promene cena. Od 6-7k/kj u zavisnosti od zelja prodavaca i kupaca.
 
Bojčetiću
druže za tebe nije problem,ako rešiš naćemo ti lepe parcele u bogatinskom lugu
i pride mačvanku mirazaču :osmeh:
Milane za tu cenu od 10000e i više sam čuo samo u Dublju i Badovincima
kod mene u selu je kupio neki beograđanin oko 4 ha platio po 7000e hoće da sadi jabuku i krušku,kupio je nešto zemlje i u Bogatiću...
inače redovna prodaja je po 5000e ja sam skoro uzeo 1,53 ha 2 klasa po 5000e

Jel to po jutru ili po hektaru?
 
imam tri stana koja izdajem i stanari su mi se smučili,@dusanA je upravu
I ja izdajem stanove i za sada nemem tih problema sa stanarima. Cak sta vise nisu mi ostali duzni ni dinara i uvek imam stanare bogu hvala. Dok za razliku od stanova prosle godine nisam prodao kukuruz u jesen nego po 20 din u junu mesecu + jos ove godine su nas sjeb... sa cenama svih nasih proizvoda. Samo na razlici od cene u odnosu na proslu godinu koliko je neko novaca izgubio. Te pare su negde otisle tj u necijim djepovima su zavrsile. Nazalost u djepovima proizvodjaca nisu zavrsile...
 
Napravite ugovor kad prodje 15 dana. Imao sam takvu situaciju (nisam kupio tu parcelu, naslednik odustao od prodaje do daljnjeg kako je cena pala od prosle jeseni za cca 2000e/kj) i advokat mi je rezonovao da je najbolje sacekati 15 dana. A naslednicima ako se zuri za pare, nista se nece revolucionarno desiti ako 15 dana sacekaju.
 
E ko li e taj ko kupuje po 6k za kj. Mislim sta reci da li je to pranje para ili ? Koliko mora da prevrne zemlje da bi vratio tih 6k. Jedino ako nije pored njega njiva pa da ukrupnjava.
 
Nazad
Vrh