Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Zasto? To je ~8k evra/kj. Takva cena je i kod nas bila prosle jeseni. Sada je pala na cca 6k zbog cena proizvoda.
 
Danas mi je bio jedan poznanik koji se ne bavi poljoprivredom a sticajem okolnosti ima par jutara zemlje . Ima pored mene jednu parcel ako se to može tako nazvati 1000 metara 2 tj 10 ari na pravu duž tj nege oko 2,5 metara širine.Predložio mi je da otkupim ja imam pored 2,77 ha. Ovo njegovo parče radi drugi komšija već godinama I to onako drugarski jel 2008 kada sam kupio tamo zemlju niko iz sela nije ni hteo da čuje o kupovini. Ja sam je platio jeftino 3000 celu parcel.Sada tamo nema zemlje u ponudi zadnje što se prodalo 1500 eura kj. Koji je vaš savet da li se upuštati u tu trgovinu uopšte da li je ekonomski opravdana (100 e geometer,50 e advokat,50 eura papiri) I ona recimo 200-300 eura cc 500 e. Sa te površine ne izvadim novac nikada.
 
Ako ti se slaže površina ne treba ti ni geometar, pogotovo što se radi o maloj površini.
 
Ne može bez geometra,kako ću odseći komšiji a da se ne ljuti,ovako kolac I gotovo.Nisu novci problem već što ne znam koliko da mu nudim.Ako meni ne proda nema kome drugom.
 
Dužinu znam ali širina je službeni podatak I nisu voljni da ga daju besplatno(meni)samo za pare (geometru) no I ova međa je tamo gde je zatečena pri kupovini pa bi dobro došlo da se utvrdi.
 
Pa prilikom prevodjenja moras uzeti posedovni list.Tu mora pisati tacna kvadratura i sa komsijom,ako je normalan izmerite,podelite i bolje popite te pare,nego davati geometrima.
 
Po tome tih par metara sto covek kupuje moze i da nestane,a moze da dobije i mnoogo vise.Bolje da on to izmeri otprilike,da ne cima komsiju,pa ako je isplativo prijatno geometar.:haha:Mene je komsija cimo da sam mu usao 2 brazde,a ja nasledio zemlju.Nikad je nisam ni radio.Kad su izasli geometri on meni uso 2,5m,na svojih pola jutra.Klasicne duzi.Vise radio moje zemlje,neg svoje.:haha:
 
17 km od Beceja ka Milesevu trgovan 1ha po ceni od 13000 evra.U becejskom ataru se i dalje prodaje zemlja od 8000-9800 za kj ili 13840-16950 za 1 ha.Inace geometar je zakon.Tih 80-100 evra koliko staju njihove usluge nije mnogo u odnosu na ono sta moze ispasti nakon merenja.
 
Po tome tih par metara sto covek kupuje moze i da nestane,a moze da dobije i mnoogo vise.Bolje da on to izmeri otprilike,da ne cima komsiju,pa ako je isplativo prijatno geometar.:haha:Mene je komsija cimo da sam mu usao 2 brazde,a ja nasledio zemlju.Nikad je nisam ni radio.Kad su izasli geometri on meni uso 2,5m,na svojih pola jutra.Klasicne duzi.Vise radio moje zemlje,neg svoje.:haha:
Kako si podneo sto ti je toliko usao? :osmeh:
 
Dužinu znam ali širina je službeni podatak I nisu voljni da ga daju besplatno(meni)samo za pare (geometru) no I ova međa je tamo gde je zatečena pri kupovini pa bi dobro došlo da se utvrdi.

Kod nas u katastru nije problem da dobiješ širinu parcele tako da za svaku paecelu koju radim imam mere.
 
Nazad
Vrh