Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kakvo je to vreme došlo kada su i penzioneri pod stare dane počeli da kupuju zemlju ? Ubeđen sam da u bliskoj budućnosti pravi seljaci ne treba puno da se uzdaju da će od poljoprivrede moći da žive. Poljoprivreda je rezervisana za tajkune. Ova godina sa cenama poljoprivrednih proizvoda je takva kakva je ali je za očekivati da će svaka naredna biti sve gora tako da mislim da će i cena zemlje padati.
Mozda ti penzioneri imaju unuke koji rade i zive od zemlju a?
 
Kakvo je to vreme došlo kada su i penzioneri pod stare dane počeli da kupuju zemlju ? Ubeđen sam da u bliskoj budućnosti pravi seljaci ne treba puno da se uzdaju da će od poljoprivrede moći da žive. Poljoprivreda je rezervisana za tajkune. Ova godina sa cenama poljoprivrednih proizvoda je takva kakva je ali je za očekivati da će svaka naredna biti sve gora tako da mislim da će i cena zemlje padati.
Danijele, to si pricao i kada je zemlja bila jeftinija, kada je plafon bio 6000 EUR/kj.
Jednostavno, zemlja je skupa i bice skupa i dalje, cena moze malo da padne pa da se vrati na ove današnje cene. Gde je računica? Evo je ovde:
1. Neki ljudi jednostavno ne znaju šta će sa parama, kupili mehanizaciju kakvu su hteli i nemaju šta da kupe nego zemlju
2. Onaj ko radi 300 kj zemlje i ima mašine, njemu se isplati da uzme zemlju za 7000 EUR/kj - izračunajte sami koliko zaradi na šećernoj repi na primer i koliko dobije subvencije itd

- - - - - - - - - -

ja sam pre neki dan pazario zemlju i placao 5000 eura po kj
koja klasa i koliko je parče? Bez tih informacija je kao da si rekao da si kupio auto za 5000 EUR a ne piše godište niti marka niti starost :)
 
Danas na svoj 25. rodjendan sam se ponovio. Kupio parcelu pored nase Bojceticeve kucevne zemlje. Sada tu imamo nas trojica Bojcetica ukupno 23.2kj u jednom komadu. Placeno 6200e/kj. Lepa zemlja merkam je vec godinama i docekao sam da je kupim Moglo je jeftinije, ali kako je to zemlja pored nase zemlje od koje smo sve poceli i koju je moj pradeda Steva i deda Zarko obradjivao nisam hteo da se cenkam. :ppozdrav:
 
Danijele, to si pricao i kada je zemlja bila jeftinija, kada je plafon bio 6000 EUR/kj.
Jednostavno, zemlja je skupa i bice skupa i dalje, cena moze malo da padne pa da se vrati na ove današnje cene. Gde je računica? Evo je ovde:
1. Neki ljudi jednostavno ne znaju šta će sa parama, kupili mehanizaciju kakvu su hteli i nemaju šta da kupe nego zemlju
2. Onaj ko radi 300 kj zemlje i ima mašine, njemu se isplati da uzme zemlju za 7000 EUR/kj - izračunajte sami koliko zaradi na šećernoj repi na primer i koliko dobije subvencije itd

- - - - - - - - - -


koja klasa i koliko je parče? Bez tih informacija je kao da si rekao da si kupio auto za 5000 EUR a ne piše godište niti marka niti starost :)

2 klasa 2 jutra
 
Danijele, to si pricao i kada je zemlja bila jeftinija, kada je plafon bio 6000 EUR/kj.
Jednostavno, zemlja je skupa i bice skupa i dalje, cena moze malo da padne pa da se vrati na ove današnje cene. Gde je računica? Evo je ovde:
1. Neki ljudi jednostavno ne znaju šta će sa parama, kupili mehanizaciju kakvu su hteli i nemaju šta da kupe nego zemlju
2. Onaj ko radi 300 kj zemlje i ima mašine, njemu se isplati da uzme zemlju za 7000 EUR/kj - izračunajte sami koliko zaradi na šećernoj repi na primer i koliko dobije subvencije itd

- - - - - - - - - -


koja klasa i koliko je parče? Bez tih informacija je kao da si rekao da si kupio auto za 5000 EUR a ne piše godište niti marka niti starost :)
Što se mene tiče, sve jedno mi je nitiću prodavati a nije mi potrebno ni da je kupujem zemlju. I da izračunam koliko je ko zaradio na šećernoj repi nedaje ti pravi rezultat. Taj koji radi 300 kj od toga 150 kj arenda koju plaća suvim zlatom kako bih uposlio mehanizaciju koju je kupio na kredit koji otplaćuje. Pukao na pšenici, kukuruzu, suncokretu, slabe vajde onda koliko je zaradio na repi. Subvencije sve manje i pitanje je kolike će biti naredne godine jer ipak mi živimo u zemlji Srbiji. Državna kasa prazna, da bi je napunila država mora da zavrne jaja seljaku jer nemogu Fiatu i ostalima koji mogu da pobegnu, seljak nema gde.
 
Danas na svoj 25. rodjendan sam se ponovio. Kupio parcelu pored nase Bojceticeve kucevne zemlje. Sada tu imamo nas trojica Bojcetica ukupno 23.2kj u jednom komadu. Placeno 6200e/kj. Lepa zemlja merkam je vec godinama i docekao sam da je kupim Moglo je jeftinije, ali kako je to zemlja pored nase zemlje od koje smo sve poceli i koju je moj pradeda Steva i deda Zarko obradjivao nisam hteo da se cenkam. :ppozdrav:
Cestitke za trgovinu i srecan ti rodjendan
 
U Macvi cena se krece od 5000-6000 evra bez obzira na klasu zemlje.
Cenu su malo digli gastarbajteri,povrtari i stocari.

- - - - - - - - - -

Misli se na hektar.
 
Što se mene tiče, sve jedno mi je nitiću prodavati a nije mi potrebno ni da je kupujem zemlju. I da izračunam koliko je ko zaradio na šećernoj repi nedaje ti pravi rezultat. Taj koji radi 300 kj od toga 150 kj arenda koju plaća suvim zlatom kako bih uposlio mehanizaciju koju je kupio na kredit koji otplaćuje. Pukao na pšenici, kukuruzu, suncokretu, slabe vajde onda koliko je zaradio na repi. Subvencije sve manje i pitanje je kolike će biti naredne godine jer ipak mi živimo u zemlji Srbiji. Državna kasa prazna, da bi je napunila država mora da zavrne jaja seljaku jer nemogu Fiatu i ostalima koji mogu da pobegnu, seljak nema gde.

Da li si čuo da je neki poljoprivrednik - ratar bankrotirao u skorije vreme? Verovatno jesi ali takvih je manje od 2% od ukupnog broja što je statistička greška... Da li si čuo da banke prodaju nečiju zemlju da naplate potraživanja - ja nisam, bar ne od redovnih proizvođača sa iole normalnim površinama. Drugim rečima, ako je moda da neko izvadi iz džepa i plati 8000 EUR/kj u Bečeju to se ne bi dešavalo da nema para u tom džepu a i ako uzme kredit nisu banke lude, prvo ti uzmu meru uzduž i popreko pa onda daju pare, ne treba njima zemlja da je prodaju i naplate kredit, njima trebaju ljudi koji rade isplative poslove i plaćaju rate. Ako se bankari trkaju da daju pare u poljoprivredu onda znaš koliko je sati
 
banke lude, prvo ti uzmu meru uzduž i popreko pa onda daju pare, ne treba njima zemlja da je prodaju i naplate kredit, njima trebaju ljudi koji rade isplative poslove i plaćaju rate. Ako se bankari trkaju da daju pare u poljoprivredu onda znaš koliko je sati

To je velika greska,cim banke krenu da daju povoljne kredite za nesto bezi sto dalje od toga,tako je to ali niko u to neveruje......................seti se samo sta je bilo za krave muzare pa za stanove itd. ljudi popucali samo tako.......................
 
Jako sam se rano prikljucio forumu,skoro neupucen u malo krupnija desavanja oko kretanja cene nasih proizvoda, repromaterijala, mehanizacije, pa I zemlje. Uvek je ista prica bila, koja se I dan danas ponavlja, a cena zemlje za navek I arende nezaustavljivo raste sto ipak nesto govori!
 
Jako sam se rano prikljucio forumu,skoro neupucen u malo krupnija desavanja oko kretanja cene nasih proizvoda, repromaterijala, mehanizacije, pa I zemlje. Uvek je ista prica bila, koja se I dan danas ponavlja, a cena zemlje za navek I arende nezaustavljivo raste sto ipak nesto govori!
Govori da jos uvek ima mnoooogo pokradenog novca (naseg) za pranje...
 
Kvalitet je extra u našem ataru, a cene su, po mojim zadnjim saznanjima, od 2-4000 eura po jutru, zavisi gde se parcela nalazi.

Ddušane što se tiče sigurice u budućnosti (uvek imaš pare ako nedaj bože..) ovaj post je iz 2008g, ane iz 1908.g.a zemlja u Pazovi.Ovaj devizni baš će obradovati unuke:svinja:čak i da žive od zemlje više bi se obradovali oročenoj stotki jevreja:osmeh:
Sigurna je samo smrt!
 
Cujem danas pronela se vest, par jacih i srednjih domacina iz okoline Zr se udruzilo i kupilo 87ha kooji su bilii u sastavu ZZ Ecka. Cena sa 52 pocetna miliona stigla na 107 miliona. Nije mozda ni mnogo jer je zemlja prve klase i svaka cast na udruzivanju.
 
Nazad
Vrh