Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Mirko da imas pare recimo, jel bi ti platio toliku cenu?? ja sam 100% siguran da ja ne bih....ali opet pitam za koje vreme posto ta zemlja radja zlatnike moze da se vrati ulozeni novac? za te pare na nasim pustim planinskim krajevima mozes kupiti 30 hektara i da cuvas 20 krava na muzi i da zivis kao kralj :)
 
Neki dan mi bio covek vozi BMW cca 100000e.Kad ce to da mu se vrati.:haha:Ocu da kazem samo da imam para,ja bih kupovao.Nije ni taj kupio,a ostao gladan i zedan.Normalno da bi tezio da kupim jeftinije,al ako se tako krece cena oces neces.Dogod ima kupaca koji ce toliko placati cena ce rasti.
 
Dizu cenu zbog arapina, misle da je blesav pa ce odjednom da pokupuje sve, ja ne bih igrao na tu kartu....nekad je cement kosta 400 dinara, od kad je dosao nemac za dva meseca 800 dinara kosta, a otpustio dve trecine radnika... ne nadajte se dzabe....
 
8000e je za Crepaju povoljna cena, to se ne isplacjuje to je veciti kapital.
To je večiti kapital za koji je pitanje da li će u budućnosti biti isplatljiv ili čist luksuz. Činimi se da će u bliskoj budućnosti biti da u obradu zemlje uloziš 3 din a za usev dobiješ 2din, sabereš oduzmeš u gubitku si dinar.
 
Becej,trguje se po 8500-9000 evra za kj.Koliko ja vidim kod nas cena ne mrda bez obzira na cene poljoprivrednih proizvoda.
 
da li to znači da je sada 8000 EUR/kj realna cena u Crepaji? Da li ima još ponude i po kojoj ceni, Dusane?
Mislim da je realna cena 8 - 9000e, sve zavisi od toga gde je zemlja. Ima ponude, ali i trguje se.

- - - - - - - - - -

Ne razumem te bas najbolje al dobro :D
Na to se gleda u smislu vrednosti kapitala, kupis njivu, ona ti donosi profit i ne gubi na vrednosti vec po malo I raste vrednost te nive, ako ti zatreba taj novac uvek mozes ponovo da je prodas (ima uvek zainteresovanih kupaca), u svakom slucaju veca je korist nego recimo da ulozis novac u stan pa da ga iznajmljujes ili da ti je novac u banci orocen. Sigurno ima I boljih nacina za oplodnju novca, ali na selu je ovo jedan od boljih. Nema puno rizika, povecavas svoj posed, nezavistan si. Tako ja gledam na to, tu cena ne igra veliku ulogu ako imas slobodnog novca. Mislim, naravno da se sve to radi u odredjenim normalnim granicama, bez preteranih rizika I zaletanja.
 
Trgovano je u Crepaji pre neki dan 13 ili 14 kj za 100.000e, ne znam tacnu povrsinu, naslednik iz grada prodao, devizni penzioneri kupili.....
 
Колико година треба да ти се отплати земља ако је платиш 8-9000 евра за кј...цео нечији радни век, ако наставе овако да уништавају пољопривреднике са ниским ценама...
 
Trgovano je u Crepaji pre neki dan 13 ili 14 kj za 100.000e, ne znam tacnu povrsinu, naslednik iz grada prodao, devizni penzioneri kupili.....
Kakvo je to vreme došlo kada su i penzioneri pod stare dane počeli da kupuju zemlju ? Ubeđen sam da u bliskoj budućnosti pravi seljaci ne treba puno da se uzdaju da će od poljoprivrede moći da žive. Poljoprivreda je rezervisana za tajkune. Ova godina sa cenama poljoprivrednih proizvoda je takva kakva je ali je za očekivati da će svaka naredna biti sve gora tako da mislim da će i cena zemlje padati.
 
Mislim da je realna cena 8 - 9000e, sve zavisi od toga gde je zemlja. Ima ponude, ali i trguje se.

- - - - - - - - - -

Na to se gleda u smislu vrednosti kapitala, kupis njivu, ona ti donosi profit i ne gubi na vrednosti vec po malo I raste vrednost te nive, ako ti zatreba taj novac uvek mozes ponovo da je prodas (ima uvek zainteresovanih kupaca), u svakom slucaju veca je korist nego recimo da ulozis novac u stan pa da ga iznajmljujes ili da ti je novac u banci orocen. Sigurno ima I boljih nacina za oplodnju novca, ali na selu je ovo jedan od boljih. Nema puno rizika, povecavas svoj posed, nezavistan si. Tako ja gledam na to, tu cena ne igra veliku ulogu ako imas slobodnog novca. Mislim, naravno da se sve to radi u odredjenim normalnim granicama, bez preteranih rizika I zaletanja.

Mislim da uvazeni kolega gresi u vezi stana. Prosta racunica jedan stan u Zrnjeninu garsonjera sa centralnim grejanjem i ktv moze da se kupi za oko 15000 euvra i ona se izdaje u zavisnosti od lokacije za od 80 do 100 eura sto godisnje iznosi oko 1000 eura. Koliko mi zemlje moramo okrenuti da bi smo imali neto prihod od 1000 eura godisnje ? Prst na celo pa dobro sracunati pa onda kuckati po tastaturi....
 
15000E za garsonjeru ?!!, ja to neznam, ja zivim u Beogradu. Ali znam da moj kum koji ima garsonjeru na Konjarniku koju izdaje i vise izgubi nego sto zaradi, podstanari kasne, pa na kraju ni ne plate, ostave neplacene racune od struje, grejanja i sl, ruiniraju stan itd, neki su mu cak ostavljali i licne stvari kao garanciju po koje na kraju nisu nikada nii dosli. Uglavnom, vise mu je problematicno nego sto zaradi od tog posla, posebno zadnjih par godina. U Bg su mali stanovi 50000 e,( ne racunam prigradska naselja, tipa Ovca, Borca, Krnjaca) a izdavanje je oko 150e mesecno. 50000 daje 1800e, a 7kj zemlje(7000ex7kj=49000) daju barem 2000e + pola subvencije + ljudi se utrkuju ko ce da uzme tvoju zemlju, a i placaju unapred, takodje je tesko da ces da ostanes bez poljoprivrednih podstanara. A sto se tice izdavanja stana tesko je da ces imati podstanare tokom cele godine. Ta racunica je vazila pre 2008 godine, da je bolji stan od zemlje, sada se okrenulo u korist poljoprivrede.
 
Mislim da uvazeni kolega gresi u vezi stana. Prosta racunica jedan stan u Zrnjeninu garsonjera sa centralnim grejanjem i ktv moze da se kupi za oko 15000 euvra i ona se izdaje u zavisnosti od lokacije za od 80 do 100 eura sto godisnje iznosi oko 1000 eura. Koliko mi zemlje moramo okrenuti da bi smo imali neto prihod od 1000 eura godisnje ? Prst na celo pa dobro sracunati pa onda kuckati po tastaturi....
imam tri stana koja izdajem i stanari su mi se smučili,@dusanA je upravu
 
Nazad
Vrh