Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ne, ne..nasledio sam 12 jutara, prodajem jutro i frtalj jer moram, inače ni to nikad ne bih prodao. U nezgodnoj sam situaciji jer sam zemlju nasledio, a nemam nikakav dodir sa zemljoradnjom, cak nisam odavde. Pojma nemam ni kako ide prodaja, kome da se obratim prvo, a da me ne zeznu, mozda ce zvucati cudno ali ja ne znam ni kako da nadjem svoju zemlju, imam samo broj parcela :)
 
Odes u katastar s brojem parcele i pokazace ti na karti, to je besplatno. Ako nije dovoljno onda ti treba geometar da izadje na teren i pokaze ,a al to se placa i nije malo.
 
Neke katastarske opštine imaju objavljenu mapu sa pregledom parcela po broju na javnom pristupu na sajtu RGZ-a. Dvanaest jutara je već ozbiljna stvar, ali u svakom slučaju moraš da si tamo. Makar i da živiš u Novom Sadu, odeš tamo kolima kao na posao sa sve odelom i kravatom ako tako voliš pa se tamo presvučeš u kombinezon, pa u traktor.
Dobra volja i jak motiv su dobar start, a ovde se dosta toga može naučiti i za one koji apsolutno nikakvog iskustva nemaju. Imamo mi ovde i agronome i pravnike i ekonomiste i trgovce i mehaničare... svakog da te posavetuje iz oblasti koje se tiču svakodnevnice jednog poljoprivrednika.
 
Bila je jedna tema o isplativosti i kolika je zarada po jutru itd. Nikako da je nadjem, sta se desilo sa tom temom? Jer me bas interesuje kolika je zarada po jutru, Hvala
 
Mozda spada u temu a mozda i ne. Interesuje me gasovod mi je celom duzinom oko 200m postavio svoje instalacije po njivi bez moje saglasnosti, gde bih mogla da vidim koliku odstetu mogu da im trazim?
 
Malo me buni to 2 klasa peskovita. Moja je recimo 5 klasa a bas je lepa crnica u Slankamenu. Kako se to uopste odredjuje i moye li se to promeniti?

Moze da se menja, platiš pa dođu da gledaju i menjaju - tako mi je pre neki dan rekao čovek da je platio oko 120.000 RSD za oko 15 ha livade što ore a hoće da menja u "njivu". Kaže da će doći neko da proveri i pedološki profil. Ako laže mene lažem i ja vas....
 
Nazad
Vrh