Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Doslo polako i kod vas...Sreca pa ste dalje od nas,doslo bi ranije ohoho...Razmecu se ljudi,ali sta ces,kad imaju para! To je po meni maksimalna cena po kojoj bi trebalo da se trguje!Kod nas nema nista ispod 10.000 ali zato preko 12.000 ima koliko hoces

Po ovim tvojim cenama ispada da je ova ponuda veoma povoljna,90 ari zemlje na glavnom putu Zrenjanin-Beograd sa kucom od 80 kvadrata,struja voda za 18 000.Zemlja je prve i nesto malo druge kategorije,ispada da kuca dodje gratis.
 
Mislim da ljudi neopravdano ulažu toliki novac u nešto što u bliskoj budućnosti neće biti isplatljivo. Ali bože moj svako ima svoje mišljenje.

Sigurno imaju svoju računicu, verovatno je neko kupio 100 jutara po 1200 EUR/kj pa ako sada plati i vise od 10.000 ima računicu - u proseku.
 
Bio bi mu jos bolji prosek da ne kupi to jedno jutro po 10000e...alavost i egoizam su i oterali cenu zemlje na 5 cifre
 
Gde pratis te oglase banaka, sudova? Ako nije tajna i ako moze kratko upoznavanje sa tim nacinom kupovine, hvala
На нету (гуглај). У суштини сачекаш другу лицитацију (30% од процењене вредности код судова тј. 60% код банака). За банке није проблем: пошаљеш им мејлом понуду и по истеку 2. лицтације а у суд мораш доћи у заказано време и уплатити 10% за учешће на лицитацији. Најбоља варијанта је отићи у оближњи суд и прочитати огласе јер се дешава да им сајтови не раде и по месец дана (као што је сад случај са 1. основним судом у Београду) или једноставно администрација не објави на електронској табли (па сам се пре неки дан свађао са извршитељима и информатичарима из Младеновца).
Што се тиче упознавања са начином најбоље је отићи на лицитације и питати судију да присуствујеш као публика па ће ти за неколико дана бити јасно. Сваки суд има неку своју специфичност. Јуче је нпр. судија у Ваљеву дозволила (после 2. неуспеле лицитације) да поверилац слободном погодбом, у року од 5 дана, прода непокретност и ниже од 30% док су други судови заузели став да се не иде испод 30% мада закон то не забрањује.
 
Ok, u sustini je to meni jasno, samo ja sve ponude sto sam nalazio su bile precenjene, nista povoljno nema. Pozdrav i hvala.
 
nista povoljno nema
Ево оглас за тебе: продје се 1/6 од 4Ха 24а (значи 70а), њива прве класе у КО Батајница. На првој лицитацији није било заинтересованих за 3630€ па је сад цена 1815€. Поверилац: Министарство пољопривреде; дужник: јадник. Ако те занима послаћу ти податке на ПП. Иначе један сувласник има 3/6 а још два по 1/6 што би могао да буде показатељ да то може да се откупи (или замени) па да увећаш комад. У сваком случају, пошто је више од 50а, може да се цепа.
 
Svaka cast,al ja bi bezo od takve zemlje.Ljudi kojima se pleni nisu bas naklonjeni kupcima iste.:haha:To zna da bude dosta jeftinije od trzisne cene,al me ni ne cudi sto nije bilo zainteresovanih,da ih ne bije maler.:osmeh:
 
,al me ni ne cudi sto nije bilo zainteresovanih,da ih ne bije maler.:osmeh:
Не мора пленидба да значи увек и пропаст за дужника. Пре неки дан је дужнику у Београду продат локал који је достигао цену преко 11.000€/м². Колико би ти мого да купиш земље у твом атару за тај квадрат?
Кад већ неће родбина да помогне дужнику, могао би неко од комшија да плати по некој реалнијој цени па да га "не бије малер". Ето, лаки91 је комшија а судија ће да га пита, чак и ако буде једини понуђач, да ли хоће да плати 5% више (пошто кораци иду по 5%).
 
Ето. Јесте незгодно кад знаш људе ал' ако нећеш ти узеће неко други. У сваком случају ако се нико не појави уписаће се држава као нови власник и за разлику од банака које то само прокњиже (па стари власник може и даље да обрађује) ово ће наредне године ући у програм за издавање државног земљишта у закуп.
Ако хоћеш могу ја да лицитирам за тебе и онако истог дана мало раније долазим на једну лицитацију. Размисли па разговарај са људима. Можда је то што би им ти дао довољно да скину хипотеку а овако ће можда остати још дужни. Иначе, продају му још две мале парцеле на супротном крају места.
 
Pre neki dan sam u selu cuo proverenu informaciju,da su u Madjarskoj u okolini Baje prodate malo vece parcele od nekih 50-ak Ha,po ceni od 4000 e/Ha,eto cisto za poredjenje kolike su kod nas cene zemlje,kolike su subvencije i koje su cene poljop.proizvoda...
 
Poslednja izmena:
danas obilazio njive i videh tablu na njivi kod komsije prodaje 3 KJ zemlje
pola njive 4 klasa a drugo pola breg peskovit ko i da ga nemas
zovem pitam ga .....13400 Evra za 3 KJ i 2 motike
dakle cca 7350E/Ha za tu klasu zemlje je LUDOST !!!!!
 
dakle cca 7350E/Ha za tu klasu zemlje je LUDOST !!!!!
На кога си мислио да је луд? Продавац или купац?

- - - - - - - - - -

Treba prvo tri puta razmisliti pre nego sto se nesto stavi pod hipoteku, pa tek onda razmisljati na ovaj nacin.
Ал' не продаје се само земља која је стављена под хипотеку. Довољно је да имаш дуг и укњижену земљу па да суд стави шапу на њу и да је прода!
 
Nazad
Vrh