Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

a advokati huškaju da bi sebi namakli posla i zarade ne obazirući se na eventualne posledice.
nego sta po principu app gledaju kupoprodajne ugovore sa ovima u sudu dele pare
ako nema posla daj da ga pravimo
 
А да ли поклон може да се повуче после смрти поклонопримца?
Koliko sam upoznat poklon moze da bude samo medju familijom,a komsija komsiji(komsiniciЛкл {{) nemoze vise i takav vid poklona se moze oboriti od strane prvog suseda na zemlji ili od clanova porodice.A poklon moze i posle smrti da se povuce,ali to najbolje proveriti sa advokatom!
 
Kako su nam sela i palanke sve pustiji i kako su onima koji ostaju potrebna sve veća i veća dvorišta za šupe, štale, hale, radionice i slično, ne bi bilo loše da se i kod prodaje kuća zavede tako neki zakon da se može prodati trećem licu tek ako niko od komšija(uključujući i komšije preko bašte) nije zainteresovan da kupi po ponuđenoj ceni.
 
Citam temu i nisam pronasao sta me zanima. Ako sam ja vlasnik njive,a njiva koja deli medju sa mojom je na prodaju,jel i tad treba pitati druge medjase da li su zainteresovani? Ovde ih ima jos dva,mada je moja njiva veca,pa sam u nedoumici sta uraditi,a ne pogresiti.
 
Ako si komsija sa vecom parcelom, ti imas pravo prece kupovine.
Ovo nije baš najjasnije rečeno, malo je dvosmisleno. Dakle, pravo preče kupovine ima vlasnik veće parcele koja međi sa parcelom koja je predmet kupoprodaje.

- - - - - - - - - -

po zakonu medjas sa naj duzom medjom ima prednost bar su meni tako rekli u katastru pravnici

U pravu si. Mi iz Vojvodine gde su u "99%" slučajeva obe međe jednake dužine često zaboravljamo na to. Dakle tek ako su međe iste dužine tek tada pravo preče kupovine ima vlasnik veće parcele
 
Citam temu i nisam pronasao sta me zanima. Ako sam ja vlasnik njive,a njiva koja deli medju sa mojom je na prodaju,jel i tad treba pitati druge medjase da li su zainteresovani? Ovde ih ima jos dva,mada je moja njiva veca,pa sam u nedoumici sta uraditi,a ne pogresiti.
Kako ja znam iz iskustva prava prece kupovine ima medjas ili prvi komsija koji se granici to jest u ovom slucaju ti,ali ako ti nisi zainteresovan moze kupiti ko hoce sa tim da treba tvoje odobrenje napismeno da ti nisi zainteresovani kupac.
I jos nesto kupuj ne ispustaj neces pogresiti.
 
E sad na kakav obrazac komsije podpisuju ... i sta kad nece da podpisu ? .. Cisto pitam jer svako ima svoju teoriju

Kao što sam već rekao, postoji procedura po kojoj moraš da ponudiš komšiji, poštom da mu pošalješ ponudu, da staviš cenu iz ugovora koji praviš itd. znaju advokati tačno šta treba i u kom roku...

- - - - - - - - - -

Takve stvari mogu se izbeci darovnim ugovorom,i netreba ti potpisi komsija

A posle ako hoćeš da prodaš, onda plaćaš porez na dobit ali ne na dobit od cene koju si stvarno platio do cene po kojoj prodaješ nego mnogo više, nabavna cena se računa ona po kojoj je taj što je tebi prodao nabavio a to je mnogo manje od cene koju plaćaš

- - - - - - - - - -

Citam temu i nisam pronasao sta me zanima. Ako sam ja vlasnik njive,a njiva koja deli medju sa mojom je na prodaju,jel i tad treba pitati druge medjase da li su zainteresovani? Ovde ih ima jos dva,mada je moja njiva veca,pa sam u nedoumici sta uraditi,a ne pogresiti.
Pa taj što prodaje će valjda pitati sve komšije pa ko da više... Mislim, ne vredi ti pravo preče kupovine ako drugi komšija ili neko drugi daje veću cenu, samo ako nudiš isto kao najbolji ponuđač onda se možeš pozvati na pravo preče kupovine
 
Danas cujem da je kod nas probijen novi rekord sa cenom zemlje.
Navodno je placeno 7500e za kj.
Auuu...
Doslo polako i kod vas...Sreca pa ste dalje od nas,doslo bi ranije ohoho...Razmecu se ljudi,ali sta ces,kad imaju para! To je po meni maksimalna cena po kojoj bi trebalo da se trguje!Kod nas nema nista ispod 10.000 ali zato preko 12.000 ima koliko hoces
 
Ево једна цена од данас која није репер али и то се може наћи: 50,4а ливаде са укњиженом кућом од 25м² (за рушење) 37.800,00 ДИН. Да динара! Отишао сам до суда да купим (Бранговић село, 9 Км. од Ваљева) али кад сам видео каквог јадника треба избацити (живи од социјалне помоћи од 5.600 Дин. у контејнеру који су му поставили на имању) нисам имао срца. То није спречило повериоца да преузме имање по тој цени с' тим да има рок од 5 дана ако му не треба да га прода по још нижој цени.
 
Ево једна цена од данас која није репер али и то се може наћи: 50,4а ливаде са укњиженом кућом од 25м² (за рушење) 37.800,00 ДИН. Да динара! Отишао сам до суда да купим (Бранговић село, 9 Км. од Ваљева) али кад сам видео каквог јадника треба избацити (живи од социјалне помоћи од 5.600 Дин. у контејнеру који су му поставили на имању) нисам имао срца. То није спречило повериоца да преузме имање по тој цени с' тим да има рок од 5 дана ако му не треба да га прода по још нижој цени.
Pa mozda bi mi sa foruma mogli to da mu platimo,svi po malo i da mu ostane to parce sirotinje sto je nasledio od dedovine.Ipak vredi vise od 350e pa sta god daje u pitanju.

- - - - - - - - - -

Ево једна цена од данас која није репер али и то се може наћи: 50,4а ливаде са укњиженом кућом од 25м² (за рушење) 37.800,00 ДИН. Да динара! Отишао сам до суда да купим (Бранговић село, 9 Км. од Ваљева) али кад сам видео каквог јадника треба избацити (живи од социјалне помоћи од 5.600 Дин. у контејнеру који су му поставили на имању) нисам имао срца. То није спречило повериоца да преузме имање по тој цени с' тим да има рок од 5 дана ако му не треба да га прода по још нижој цени.
Pa mozda bi mi sa foruma mogli to da mu platimo,svi po malo i da mu ostane to parce sirotinje sto je nasledio od dedovine.Ipak vredi vise od 350e pa sta god da je u pitanju.
 
Касно. Није хтела судија ни да му да реч а камоли да одложи за месец дана. Пошто се земља не води на њега него на његовог братанца (дужник иначе нема право да лицитира) имао је право да данас откупи по тој цени па сам му и предложио да позајми од некога (рок уплате 15 дана а ја би му дао 12.600 за учешће) ал' нема од кога. Мислио сам да купим па да га оставим ту за живота ал' већ имам једног таквог у Панчеву а не зна се колики би био пренос јер се у катастру у Ваљеву води као пољопривредно а РГЗ грађевинско ван грађевинске зоне (а порезници само вребају).
 
Mislim da bi bilo humano da si kupio i ostavio ga, ili je bolje ovako, valjda neko treba da obavesti socijalno kad bude pravosnažna presuda.
 
Mislim da bi bilo humano da si kupio i ostavio ga, ili je bolje ovako, valjda neko treba da obavesti socijalno kad bude pravosnažna presuda.
У извршном поступку су пресуде одмах правоснажне без права жалбе! Одмах сам ја нашао комшију који ће да обавести социјалне раднике ал' колико они могу ту да помогну то је питање.
Него, има једна ситуација у твом комшилуку (Каона; требало би да је 16 км. од тебе): неколико парцела (укупно 2,45 Ха) за 3.500€. Сигуран сам да то неће нико да купи (људи и не читају огласну таблу у суду) па ће на следећој продаји бити дупло јефтиније. Ако се и тад нико не појави Универзал банка ће то презуети за 1.750€.
 
Nazad
Vrh