Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

lud je onaj koji trazi toliku cifru a jos ljudji onaj koji to i plati......
odgovorno tvrdim jer mi je poznat kvalitet te parcele.........prvi komsija gledam godinama u nju i znam kakko se usevi pate
 
Pa nije puno cena zemlje od 20.000 eur/ha imajući u vidu da je ovako dobra cena kukuruzu od 14 din/kg i još nemaš kome da ga prodaš. Pšenica, rekordnog roda i veoma niske cene sigurno je takođe uticala na skok cene zemlje.:zli:

Danijele, sve govori da treba da pada cena a ona raste. I pored toga što kažeš, cena raste i u najboljem slučaju ne pada.

- - - - - - - - - -

Kako je u selu Ostojićevo u okolini Čoke cenom zemlje?
 
Danas nam je ponudjen 1 ha, njiva uz nasa 4.5 kj, 2 klasa, 4. duz od asfalta, los letnji put do njive sa usekom, cena 11000 eura. Odbili smo, puno nam je novaca, i da je cena psenice 24, 25 din puno je...
 
Sta se desava na trzistu?Kod nas spekulanti krenuli u prodaju.
Izgleda vise nije interesantno uloziti 5000e u jutro zemlje za koje godisnje se dobije 7-800 kg psenice zakupa(ove godine 100e/kj).
Poljoprivredniku se za te novce ne isplati kupiti zemlju.A doktorima,advokatima,politicarima.... ne vredi zarobiti pare u zemlju kojoj vise nece da raste cena, a prodati poljoprivrednicima je tesko po ovoj ceni i sa ovim "novim" cenama polj.proizvoda.Smanjuje se novcani fond u opticaju.A cena stanova u gradovima na donjoj granici.
 
Kod nas u selu neki lik traži oko 8 000 za jutro zemlje pored puta, zemlja loša, kukuruz izgoreo pre mesec dana na njoj, pesak teški. Neće je prodati nikad za te pare. Biće 2500-3000 evra jutro kod nas. Sad će špekulanti da se opeku, biće mala tražnja, prodavaće je po nižoj ceni.
 
I treba da trazi kad se jutro prodavalo i po 12000 evra. Jos uvek ima tulipana koji misle da cena moze ici samo gore, ista prica kao za stanove pre 4-5 godina. Kad ce da okrene na dole ne znam al cini mi se da ce ubrzo ako vec nije.
 
Jel nekog interesuje parcela 45a kod auto puta Bg-NS.Petlja Indjija.Parcela pored autleta,150m od auto puta i oko 70 od starog puta prema Indjiji.Zemljiste 2 klasa.Svega 100e po aru.:osmeh:
Katastarska opstina Novi Karlovci.
 
u Crepaji se nudi zemlja i niko nece,za 7000 lanac....cena pala znacajno.....do skoro je islo po 10000 lanac...
Sta sam ti rekao,sledece godine ima da se vrati na 5-6.000 kao i pre 4-5 godina!Cene robe diktiraju cenu zemlje,uvek bilo i bice!Treba isplivati sa raznoraznim kreditima za zemljiste,mehanizaciju,refinansiranje,pa gde su letovanja-zimovanja,lep zivot...E sad ce se videti ko je dobro racunao a ko ne?! Dobro su uradili pojedinci koji su prodali po 12-13.000 k.j zemlje,sad mogu da zarade skoro duplo,a smejali su im se!
 
Savato u pravu si. Sećam se prošle godine kad mi je drugar pričao kako mu nude za njegovih 10ak jutara zemlje 10-12 000 evra/kj. Njegov ćale nije hteo ni da čuje, ali verovatno bi bio dobar u toj transakciji nekih 50 000 evra za samo 2 ili 3 godine.
 
Meni jesenac jedan nudio po 5000 k.j a sad vec nudi 3500 i pare oce da ceka al sta vredi kad za to moram raditi 10god da dodem u nulu ili da otplatim zemlju trenutno ima i unosniji poso gde se moze pre vratiti novac zasad ::suncanje::::suncanje::od trgovine nista jel pre 3 dod tamo sam kupio po 2000eu k.j
 
Nazad
Vrh