Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Moj tast prodaje u Kaću pored Novog Sada 1kj dobre zemlje, jako dobro rađa kukuruz svake godine, traži 7.000eu, zemlja se nalazi između autoputa BG-NS i NS-a.
I još 1kj + 1/4kj između Kaća i Budisave za 12.000eu, isto vrhunska zemlja, ali mnogo bliže selu... Cene nisu fixne, ali to je neka realna cena tu...
 
Moj tast prodaje u Kaću pored Novog Sada 1kj dobre zemlje, jako dobro rađa kukuruz svake godine, traži 7.000eu, zemlja se nalazi između autoputa BG-NS i NS-a.
I još 1kj + 1/4kj između Kaća i Budisave za 12.000eu, isto vrhunska zemlja, ali mnogo bliže selu... Cene nisu fixne, ali to je neka realna cena tu...


Jako davno nisam nista komentarisao ali ovo sam morao da prokomentarisem. :)

Samo da ti skrenem paznju, da nisi napisao potpune podatke o zemlji pa stvaras pogresnu sliku o ceni zemlje u Kacu.

Zaboravio si da kazes da se to navodno "1kj dobre zemlje" nalazi u ritu, u potezu rogoznjaca gde nekada i divlje svinje znaju da prave probleme, i da je udaljena priblizno 6.5-7km od sela i da je zemlja 3klase - jos je i peskovita. Spominjes autoput BG-NS....? Kao da ona vredi tu toliko zbog toga ake je udaljena vazdusnom linijom 500 ili 1000m...? A zemlja je udaljena podosta od autoputa.

Cisto radi poredjena prijatelj je pre 5 meseci nedaleko od tog sto tvoj tast podaje kupio pored njega 3kj bolje zemlje za 10500E.
Ja sam prosle godine kupio 3kj 2 klase na 1200m od sela za 14500E.
Rodjak je u Kovilju kupio 5kj za 4300E/kj 1 klase, pre 2 nedelje i to pored njegovih 23kj.

Toliko o tome koliko su to realne cene sto on to trazi (mozda njemu toliko treba - to je nesto sasvim drugo).

A sto se tice tog Jutra i cetvrt na putu za Budisavu verovatno se radi o 2 ili 3 klasi , tu se sva ta zemlja i sa leve i sa desne strane prodaje ali bukvalno, ljudi ne znaju koliko vise da traze, jer misle da ce se tu nekada i neko nesto ozbiljnije praviti. A zaboravili su jednu stvar kada se dolazi iz NS-a za Kac posle petelje na autoputu, kada se prodje prema Kacu sa leve strane to je predvidjenaa industrijska zona, i tek kada se sve to tu popuni i napravi, onda ce mozda biti zanimljiva Ta zemlja prema Budisavi, mada opet je zanimljivija ta zemlja u nastavku pored puta za Zrenjanin jer taj put ima neku oznaku i znacaj naspram tog puta za Budisavu.

I jos nesto za kraj, da je ta zemlja zaista toliko dobra kao sto ti kazes bila bi prodata odavno a ne bih tvoj tast lepio po celom Kacu oglase svaki dan da prodaje jedno te isto a ne moze da proda ( Sta to znaci? ) - Jednostavno NE vredi toliko ni priblizno, da vredi bila bi prodata odmah, a ne bih lepio oglase vec 6-7meseci da prodaje koliko ja to vidjam.

Pozz:ppozdrav:
 
Sve što kažeš poštujem, ja se time ne bavim i ne znam, niti zalazim u to... Znam samo da mu se ne žuri sa prodajom...
To "dobre" zemlje sam rekao jer sam bio tu kad se pričalo sa likom koji to zakupljuje i prezadovoljan je zemljom, i rodom na njoj...

Što se tiče cene te zemlje toliko traži e sad, gde će se naći to ne znam, sve je to pijaca...
A za ovo između sela, to nije na glavnom putu, bar koliko ja znam...

Ma ne bitno, eto, sad imamo i iz prve ruke realne cene u Kaćkom ataru :ppozdrav:
 
Evo jedan oglas iz Madjarskih novina, cisto da vidite kolike su cene u EU.
http://www.agrarunio.hu/apro/az-alfoldon-foldek-eladok-208.html

Az Alföldön földek eladók
Ár -
Ismertető Az Alföldön földek eladók. Csengele 7 ha 550 ezer Ft/ha, Jászszentlászló 27 ha 550 ezer Ft/ha, Szank 33 ha + 1 tanyahely 630 ezer Ft/ha, valamint a déli határ környékén jó minőségű szántóföld 20-300 ha 160Ft/m2 Telefon: +36 70 600-4030 E-mail: fht.kft@t-online.hu
Feltöltés július 24., 14:31
Frissítve augusztus 27., 14:17
Megtekintve 227 alkalommal
Hirdető Pélyi András
Hely 6120 Kiskunmajsa
Telefon 36706004030
Email fht.kft kukac t-online.hu

Prevod:
Alföld je juzni deo Madjarske.Mesto Čengele 7 ha, cena 550.000ft/ha.Jassentlaslo 27 ha, cena 550.000 ft/ha.Sank 33 ha + mesto salasa 630.000 ft/ha.Ova mesta su oko 60km severno od Segedina.
U blizini juzne granice oranice dobrog kvaliteta 20-300ha, cena 160ft/m2.Znaci 1.600.000 ft/ha.
1 euro kosta oko 300 ft.Znaci za hektar treba izdvojiti od 2-5.5 hiljada evra.
Zemlja u EU, subvencije malo vise od 350e/ha godisnje.
Gde smo mi "odlutali" sa cenama???
 
Znaci za hektar treba izdvojiti od 2-5.5 hiljada evra.
Zemlja u EU, subvencije malo vise od 350e/ha godisnje.
Gde smo mi "odlutali" sa cenama???

Valjda tamo ima posla i mimo poljoprivrede što kod nas trenutno nije slučaj. Nikakvo drugo racionalno objašnjenje mi ne pada na pamet.
 
Nije to,nego generalno u Srbiji sve kasni pa i svetska ekonomska kriza sto znaci u prevodu,nemogucnost servisiranja dugorocnih kredita
koji su vec pri odobrenju bili puno rizicni.Sto dalje znaci da sa zavrsetkom ove poljoprivredne godine i naredne verovatno jos dve ce se to
odraziti na kupovnu moc vecih poljoprivrednika.Dok ce sa druge strane rasti ponuda zemljista od strane radnicke klase koji su do sada davali zemlju u arendu jel od plate ne mogu ziveti a od arende nista ocekivati i jos ako moraju da rese neko krupnije zivotno pitanje:ideja:normalno prodaje se zemlja
 
Od naglog pada kukuruza nije se nista trgovalo,oglasna tabla puna zemlje na prodaju a cene daleke od realnosti,mogucnosti i isplativosti... Uz ove cene nasih proizvoda siguran pad cene zemlje navek i na godinu
 
U Kikindskim novinama i jednim i drugim po pet-šest oglasa zemlja na prodaju i to sve po 5-10 jutari u komadu. Do pre pola godine se u oglasima nije moglo naći ništa preko pola jutra, a i to tek po jedan ili dva oglasa. Ipak za cenu se još uvek bojim i da pitam.
 
Trenutno u nasem ataru ima 25-30 KJ zemlje na prodaju koje se prodaje vec neko vreme ali neuspesno. Uglavnom ljudi traze 9-10.000 eura po KJ a najskuplja prodata parcela je bila prosle zime za 7.000 eura ( jako dobra zemlja 10 KJ u komadu i pored kanala gde uvek ima vode ). Pre 2-3 dana bio kod mene covek iz Lokava i nudi parcelu od 5.5 KJ po ceni od 9.000 eura. Samo sam se nasmejao i rekao mu da ce tesko to prodati.
 
Kod nas ima isto na prodaju po cenama 8000+e ali se ne prodaje. Trguje se za 6000e sa nekom najavom da će cena dole.
 
Navalili da prodaju sada svi oni koji su se premisljali, posto su ukapirali da ide losa godina i da ce cene polako da padaju.
I meni je komsija nudio 2 kj, jos cu da razmilim, o ceni nismo pricali, ta moj njiva ima 7kj pa kada bih spojio jos i ta 2 bilo bi bas lepo.
 
I kod nas cena zemlje u padu. Zemlja koja je placena 10000e/kj sad bi se tesko prodala i za 7000. Inace ima ponude zemlje al slabo zainteresovanih. Do skoro je nije bilo u ponudi sve odmah ode.
 
Nazad
Vrh