Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

@bane30
Upravo tako, nista nije sigurno.
 
Jedan moj zemljak prodaje 2 kj zemlje prema kacarevackom ataru, cena je skromnih 15000e za kj, ali cini mi se da bi dao I za 12500
 
Da ali su to bila dizanja sa 8.000 na 10.000 pa na 12.000 i uvek neki dualizam i licna sujeta zajebu ostale u da kazem manje sposobne platise koje su mozda ikomsije tih parcela,ali ih nisu mogli kupiti
 
A ja sam cuo da se isto za 2 k.j blizu sela trazi tricavih 18.000 eura po k.j,znaci 36.000 E sad dal je istina,ne znam ali cuo sam da ima jedan zainteresovan i nudi 15.000 po k.j
 
Jao,jao ljudi dokle komunisti vas jede pa ovi su od 5 okt. proevropski orijentisani momci,kojima su komunjare puno zla naneli poslali su ih na skolovanje u evropu.
 
Ja evo vec tri dana nikako da se smirim odem coveku da odnesem arendu i on mi ladno kaze ja prodao zemlju kome,posto sto mi nisi rekao ja je radim vec 7-8god.kaze jbg radim sa tim likom pa sam njemu dao kao dobri smo drugari,a kada mi je rekao cenu pozlilo mi inace ima 5kj 3800e po kj i to da mu da 7000e odma a resto da preuzme neki njegov kredit kod fonda za razvoj poljoprivrede!A njiva je bila tako lose radjena ja je lepo dovedem u red prinosi za ponos kad sad prccc ma totalno sam otkacio bar da je rekao e konju ocu da je prodam jesi zainteresovan nista hladno me lik odjebo!
 
bas tako kako markoo kaze,ljudi pa ovo citaju iz ministarstva kako se gadjate sa tim silnim ciframa,i bas zbog ovoga ne pada im napamet da dignu cenu zita.....
 
crepaja ti je posebna prica...tamo postoje dedovine od 200-300 lanaca,tako da njima nije problem da kupe lanac,dva sto da ne kad od toga samo zive,kod nas je cena zemlje bila do pre 3 godine 3000,sve dok crepajcima nije ponestalo zemlje da kupuju u svom ataru,tako da otkad su dosli kod nas cena je od 8000 po lancu,sto nijedan kacarevac nemoze sebi da priusti. kod nas nepostoji vise od 5 ljudi koji poseduju vise od 30 lanaca zemlje u svom vlasnistvu....
 
Nazad
Vrh