Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

To ne znam gde je ali cu se raspitati pa cu javiti ovde.
 
Sta velite u koje doba godine ima najvise ponude ili kad su cene najbolje? Kod nas se verovatno nista nezna nego kako ko koga nag*** :)
Ja bih dao max 7000/kj sve preko toga fala dovidjenja.
 
Nema pravila. Prodaje se onda kada nekom trebaju novci. Za 7000e/kj ne mozes da kupis dobru zemlju prve klase.
 
Pozdrav svima, pročitala sam celu temu od početka ali nisam našla konkretno moj 'slučaj' pa rekoh da pitam za savet. Imam zemlju koja se vodi kao pašnjak 5 klase, nalazi se u starom slankamenu na nekom uzvišenju (to je opis moje majke, ja sam bila samo kao dete). Pre mnogo godina deda mi je držao vinograd tu ali to je davno prošlo vreme. Htela bih da prodam to ali nemam pojma koju cenu da stavim niti uopšte gde da oglasim. Ima oko 1.7ha. Eto ako može neki predlog mnogo bi mi značilo.
 
To je verovatno vikend naselje.Tu igra vise pogled na Dunav nego kvalitet zemlje.Ako je sa pogledom na Dunav ide 100 do 150e po aru.Kontra strana,koja gleda na naselje je nesto jeftinija.Raspitaj se tacnije koji je deo planine.
 
Aha, hvala. Nisam imala pojma odakle da krenem. Gleda na Dunav kaže mi majka. A gde bi bilo pametno da postavim oglas? Da nije to malo jaka cena od 100evra za ar?
 
Ko su ti sto placaju 100-150ar ja cu im prodati odma 100hektara i dovucu im dunav da imaju pogled,siri te pogresnu propagandu
 
To je cena za vikend naselje.Lakse se prodaju parcele do 20 ari.Najbolje bi bilo izdeliti,da vas ne bi ucenjivali.Ako je lep pogled,moze ici i jace od 100e sigurno i provereno.
Inace tablu stavite na samu parcelu,a nebi bilo lose i neki oglas na netu sa slikom pogleda.
 
Aha, dobro hvala na informacijama. Meni se i dalje čini da je to jaka cena s obzirom na ovu bedu i nemaštinu. To je već isparcelisano na po 10 ari nego sam ja stavila ukupnu cifru . Ja sam negde računala da je pristojna cena oko 60 evra po aru - a možda je i to mnogo. Čitala sam ovu temu i vidim da obradiva zemlja prve i druge klase ide za toliko para. Ne znam, opet kažem, ja ne znam ništa o cenama zemlje a ne bih da budem nerealna kad me neko pita pošto je.
 
Sta se brines ,za bedu ti sto prave vikendice nisu u bedi,niko ti nece reci hvala sto si dala jeftino jos ce ti se smejati.
 
Kod nas cim ima asfalt traze ljudi ko da je u naseljenom mestu nesmem neke cene ni da spominjem mislice ljudi da lazem . ili nedaj boze da sam lud :osmeh: . To nije uopste neka cifra 100 evra po aru za vikend naselje e sad dali se vama zuri dali ne to je pitanje svaka roba ima svog kupca pre ili kasnije ce se sigurno prodati .
 
Vikend naselje s lepim pogledom na Dunav,Srem,Banat i Backu moze da anulira to sto je zemlja 5 ili 6 klasa.Jos ako ima tvrdi put,tj grebani asvalt i blizina struje,sto uglavnom tamo imaju svi placevi,ne vidim razlog zasto bi bilo skupo 100e.Opet ponavljam i 150,znaci 10a za 1500e,da si covek dusu odmori,po meni nije mnogo_Opet kazem mnogo zavisi od same lokacije i pogleda.
 
Hvala vam svima na savetima! Ja se zaista ne razumem u cene a čitajući ovu temu vidim da su neki tražili savete koje su cene zemlje i očekivali neke neverovatne cifre. I onda ja pomislim - ma gde će to moje da vredi toliko, nije realno. Probaću da dam oglas na par mesta pa ću videti kako ide. Inače ima i asfaltiran put i struju pored placa.
 
Nazad
Vrh