Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod nas trgovano 6.000 po jutru prva klasa 200metara od puta sa posejanom sojom
 
Danas sam cuo (do duse ne provereno) da je trgovano 10000e/kj, 5 jutara 3+2. Ako je tacno onda je to do sad najvisa postignuta cena. Ne znam kad ce da se vrate ulozene pare ako bih sejao psenicu????? Mozda trece koleno isplati ulozeno.
 
Danas sam cuo (do duse ne provereno) da je trgovano 10000e/kj, 5 jutara 3+2. Ako je tacno onda je to do sad najvisa postignuta cena. Ne znam kad ce da se vrate ulozene pare ako bih sejao psenicu????? Mozda trece koleno isplati ulozeno.

Nije više reč o tome kada će da se vrate pare, ljudi koji imaju para ne znaju šta će - u banku? u stan? u biznis? nije pitanje više kako da vratiš uloženo nego kako da sačuvaš pare koje imaš, ako imaš
 
I da je stavio u banku vise bi zaradio nego sto je platio 10k jutro. Cak kada se uzme u obzir i inflacija u euro zoni, opet je na granici, a pritom u banka varijanti nista ne radis.
 
Raiffeisen, Intesa, Societe itd. Velike banke sa inostranim vlasnistvom ako propadnu propasce i drzava Srbija.
 
E samo da ja imam para ,placao bih 10000kj :osmeh: Nikad ne reci nikad.Drzava ocas donese uredbu,da se zamrzavaju svi ulozi i da mozes da dignes "samo"50000 e :osmeh:.Imamo primere Grcke,Kipra itd.Mi nismo daleko od njih,a pogotovo ne bih verovao stranim bankama,jel oni jos lakse i bez obaveza izvuku svoj kapital.I to cu da potkrepim izjavom francuskog predsednika,da ce svojevremeno dokapitalizovati sosijete banku,a da nece dozvoliti upliv stranog kapitala.Znaci za Srbiju je sreca,sto su dosle strane banke,a Francuska ih neda ni po koju cenu.Znaci da covek zna kakvo je to zlo,za razliku od nas,koji samo uzimamo,a ne mislio o naslednicima,koji ce nas proklinjati.Zamlja je zemlje i uvek ce da vredi.Nema tog zemljotrewsa ili rata,koji ce je srusiti i smanjiti njenu plodnost.
 
Nisam mislio da će direktno da propadnu nego da neće moći da se dođe posle do tog novca - Jezda, Dafina.
 
E samo da ja imam para ,placao bih 10000kj :osmeh: Nikad ne reci nikad.Drzava ocas donese uredbu,da se zamrzavaju svi ulozi i da mozes da dignes "samo"50000 e :osmeh:.Imamo primere Grcke,Kipra itd.Mi nismo daleko od njih,a pogotovo ne bih verovao stranim bankama,jel oni jos lakse i bez obaveza izvuku svoj kapital.I to cu da potkrepim izjavom francuskog predsednika,da ce svojevremeno dokapitalizovati sosijete banku,a da nece dozvoliti upliv stranog kapitala.Znaci za Srbiju je sreca,sto su dosle strane banke,a Francuska ih neda ni po koju cenu.Znaci da covek zna kakvo je to zlo,za razliku od nas,koji samo uzimamo,a ne mislio o naslednicima,koji ce nas proklinjati.Zamlja je zemlje i uvek ce da vredi.Nema tog zemljotrewsa ili rata,koji ce je srusiti i smanjiti njenu plodnost.
Maticu,apsolutno te podrzavam! :bravo:
Aliii,postoji minsko polje!P.S. salim se! :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ljudi ostavi te se banaka kupujte zemlju ulazite u sigurnu buducnost ko moze ,pregrmecemo i ovu krizu videce te docice i gori i bolji ,jedno je sigurno nastupa glad previse ljudi u svetu, premalo obradive zemlje i kvalitetne.Pare u banku cista propast banka sa vasim parama manipulise daje vase pare uz dobru kamatu drugom a vi od toga nemate puno.
Jedino je banka u dobitku.
 
U Sakulama se krece zemlja od 5000€ do 8000€ to traze ljudi ima neko trazi i 15000€ cula zaba da se konj potkiva pa oce i ona.
Nisam cuo da je prodata za vise od 6500€ po lancu.
Ja sam placao ove godine 3600€ po lancu i 5000€ na nekim mestima sto se granicim sa njima, pa nisam hteo da ispustim da mi neko drugi dodje ukrupnjavam inace sam mogao da rizikujem ali nisam smeo u pitanju je 3,4,5klasa zemlje.
 
Poslednja izmena:
Zato seljaka svi jebu sto ne vidi nista dalje od te zemlje.Plati lanac 10000e nema veze kada ce da se vrati i da li ce se vratiti.Al se ovde gadja ciframa prosto ne mogu da verujem.A zinulo **greška za 6000 dinara po ha.Cekam 1 god da obrnem 3t psenice po ceni od 16 din. sto je 48000 din,a naj obicnija pekara to okrene u dnevnoj smeni.I tako dok kupis 10 ha prodje zivot.Zaista jako glupo ceo svet cuva novac u banci ili u zlatu,a mi u zemlji.Uvek smo bili posebni,zato nam sve ovako i ide.
 
Zato ja pricam da nije sve u zemlji i da su 10.000e golemi novci. Toliko toga se moze obici i videti i ispuniti zivot raznim sadrzajima a ne samo zemlja i zemlja...

Ispracacu vam nesto:
Sedi Dalmatinac na plocniku u Dubrovniku i gleda na more. Dolazi amerikanac i pita ga sta radi? Ovaj mu odgovori kako uziva i gleda na more. Kaze mu amer, a zasto ne zabacis udicu, upecas nesto. Posle tu ribu prodas, zaradis novaca i tako polako, kupis ribarski brod. Zaposlis ljude da rade za tebe a ti sednes i odmaras i samo nadgledas. Dalmatinac mu odgovori kako i sada vec ima sve to. I sada odmara, a pritom nema obavezu da nadgleda.
 
Zato seljaka svi jebu sto ne vidi nista dalje od te zemlje.Plati lanac 10000e nema veze kada ce da se vrati i da li ce se vratiti.Al se ovde gadja ciframa prosto ne mogu da verujem.A zinulo **greška za 6000 dinara po ha.Cekam 1 god da obrnem 3t psenice po ceni od 16 din. sto je 48000 din,a naj obicnija pekara to okrene u dnevnoj smeni.I tako dok kupis 10 ha prodje zivot.Zaista jako glupo ceo svet cuva novac u banci ili u zlatu,a mi u zemlji.Uvek smo bili posebni,zato nam sve ovako i ide.

Lepo si rekao, cekas godinu dana - da radis godinu dana druga bi racunica bila
 
Ljudi ostavi te se banaka kupujte zemlju ulazite u sigurnu buducnost ko moze ,pregrmecemo i ovu krizu videce te docice i gori i bolji ,jedno je sigurno nastupa glad previse ljudi u svetu, premalo obradive zemlje i kvalitetne.Pare u banku cista propast banka sa vasim parama manipulise daje vase pare uz dobru kamatu drugom a vi od toga nemate puno.
Jedino je banka u dobitku.

I ja mislim nesto slicno, ali nisam bas siguran koliko sam u pravu.. Tako ponekad vidim/procitam npr koliko su velike firme/drzave kupile MILIONA hektara u Africi pa se zapitam - a koji smo mi andrak, kome smo bitni mi i nasih par desetina hiljada slobodnih hektara??
To da ce svet da bude gladniji mozda je tacno - ali nece se na'raniti sa srpskih polja, vec iz tih africkih miliona ha, ili mozda iz americkih i azijskih miliona hektara. A imanje zemlje nije samo "sigurna investicija", koju eto imas pa nit gledas nit obilazis, vec tu mora nesto i da se radi.

A kad uzmes u obzir i to radjenje - onda ima mozda i boljih poslova koje jedan covek moze da radi.
 
Nazad
Vrh