Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Na zalost, neko je kupio lokalnu fabriku ili poljozadrugu za 10 evra i sad je veliki gazda...
Radim kao magarac i nikad sebe necu porediti sa losijim od sebe vec sa boljim!
 
Stocarstvo je unisteno. Frapirao sam se kada sam cuo iz KWS izvora, da kod njih u Nemackoj se silira 75% kukuruza. Sto ce reci da njihova proizvodnja mleka i mesa je enormno velika i za jedno prepodne moze da pregazi stocarski sistem kakav je u Srbiji.


Silira se zato sto kukuruz ne moze da uspe kao kod nas, npr. oni zito vrse krajem avgusta! Sve ti je jasno kakva je klima.
 
Na zalost, neko je kupio lokalnu fabriku ili poljozadrugu za 10 evra i sad je veliki gazda...

Takvima ja ni na čemu ne zavidim i takve ne smatram boljim od sebe. Što đavo donese, triput više odnese! - govorili su stari.

- - - - - - - - - -

I ako ne daj bože zasuši neće otići cena dole...

Zasuši?!? Ove godine su daleko veće šanse za onu drugu nesrećnu krajnost. :kisa:::samo odmor::
 
Prodato kod nas 800 hektara zamlje,prema nezvanicnim informacijama 5.000 po hektaru,350 u polju pod zalivnim sistemom ostalo u ritu.
 
U Čurugu ima jedan nudi kj, druga klasa za 3500 a kaže da bi spustio na 3000e. Promače mi a imam u blizini njivu al nemam novaca.
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi neko drugi vracao i ja bi isao u banku i uzimo kredite.:osmeh: Cujem kod mene pre neki dan prodata zemlja 8000e kj.
 
Mani te se ljudi politike, politika je kurva a i ti veleposednici nisu od skora već vuku korene od veselih devedesetih. Mnogo smo mi korumpirana država i nacija uopšte a da bi se to sve iskorenilo potrebno je mnogo, možda i previše vremena
 
Nazad
Vrh