Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ova je tek prva godina sa ovima, tako da naredne i u buduce kad budu sirili korenje jos vise i kad rokaju neke cene poljoprivrednim proizvodima da se onesvestis a samo njima opravdane, bice malo sutra vise arenda 300 ili vise evra. A tek ovi sto su kupovali po ceni od 7000 do 10.000 evra kj, pojesce sebi kragnu i te kako. Lako ko dobar dan za samo par godina moze biti cena jednog kj opet od 2000 do 3000 evra. Zapamtite!
 
2008 godine su prodavci novih automobila pozivali kupce da kupe kola, jer je to poslednji momenat i da auti nece vise nikada biti tako povoljni..............pa uzmite i pogledajte cene te 2008, a pogledajte danas, pa vidite koje su nize........slicna situacija je i sa zemljom..............
 
Samo neka seje, licno znam ljude koji su prosle godine pukli 100 000 eura zbog suse, sta mislis koliko takav neko moze da radi godina, ako ima takve gubitke? Da bi kupovao sav repromaterijal za kesh i dobio dobar rabat, treba jedna kamara para,da bi radio navodnjavanje u godini kakva je prosla, takodje treba kamara para za gorivo, da sacekas najbolje cene isto treba kamara novca da premostis sve te Troskove, pa ti vidi kako je............cena zemlje raste, a ljudi ovde na forumu kukaju kako jos nema isplate te bede od subvencija od 110 eura, pa u kojoj to mi zemlji zivimo???
 
Пукли су ти велики и више, ал се неки ваде кроз трговину. И опет рентирају још више, купују земљу, бунаре.
 
Ja lično privatno i nemam arende,imam samo državno.Al da te ne ostavim bez odgovora u Srbobranu arende idu od 200 do 350 evra za kj.Znači masa ljudi plaća od prilike 250 evra za kj, arendu.
Sta siju na tim parcelama, kod nas jedino vocari placaju toliku arendu, inace ja placam max 150 eura za h.
 
Pre svega da razjasnimo ukratko neke stvari vezano za zemlju.Nisu svugde zemlje istog kvaliteta i potencijala za rod i ja se tako čudio kad neko kaže da daje za arendu 100 eura za kj.ili za Ha,ali proveo sam dosta vremena na forumu i putujući autom svatio sam neke stvari naročito prošle godine kad je zasušilo.Lane išao Auto'putem za Suboticu i već dalje od mene 10 km od Feketića do Subotice u Julu mesecu pola kukuruza već bilo izsilirano,znači da ta zemlja i ne vredi više od 100 eura.Kod nas zemlja se nalazi od 76 do 84 metara nadmorske visine uglavnom i černozem je,znači kad zasuši od nas severnije bukvalno nećeš imati nikakav rod a ovde ćeš još skinuti neki rod i premostićeš godinu.Seje se kukuruz,soja i malim delom šećerna repa i pšenica.
 
Ja sam konkretno mislio na Srbobran i slicne lokacije,gde ne verujem da je prosle godine bilo samo 14000 kg repe po jutru,tako da nije slucajno sto je cena arende tamo tolika.
 
Milslim da se džabe nadate padu cena, dosad je jedini ozbiljniji pad bio kad je vraćena zemlja 92 godine.
 
Da se ne ponavljam,ali cena zemlje neće padati,pošto su seljaci trenutno najbolje stojeća klasa u društvu i imaju najviše keša kod sebe.Dok god u selu bude 10 i više ljudi koji svakoga momenta mogu sa knjižice da dignu 20 i kusur hiljada evra cena zemlje će ići na gore.
 
I ako ne daj bože zasuši neće otići cena dole,jel uvek ima na ovu malu ponudu zemlje nekoliko ljudi iz sela keša od stare slave.:ppozdrav:
 
Opusteno samo ljudi. Kapital generise novi kapital, dok ne dodje revolucija :osmeh: Onda opet neki vredniji kupuju kapital od manje vrednih i tako u krug, narocito na Balkanu malo malo neka zezancija se desi :haha:
 
Danas sam cuo podatak,francuska poljoprivreda zaposljava 3% ljudi, a ucestvuje u privredi zemlje sa 4%, i ima subvencije iz EU. Srpska poljoprivreda zaposljava 40% ljudi, a ucestvuje u celokupnoj proizvodnji zemlje sa 60%, i prima neku bedu od subvencija, ako je uopste i budu dali......pa malo uporedite ove podatke, pa vidite gde je bolje.........
 
Nazad
Vrh