Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Bas zbog tih arapa i stranaca cena nece ici dole,nego jos gore.Da nema tih stranaca realna cena bi sigurno bilo pedeset posto niza
Dali znaš u Srbiji neku firmu čija je cena skočila pa su je onda prodali. Ja znam samo firme koje su prvo dovedene do stečaja pa potom bagatelno prodate.
 
Јесте ли сигурни да су то прави правцати странци?
Што се тиче цене земљишта мислим да је гуза зинула мало повише.
Размислите да ли би боље било да новац,уместо у куповину нове земље,уложите и у побољшање квалитета и повишење родности земљишта.То је иначе и дужност сваког власника пољопривредног земљишта.
 
Размислите да ли би боље било да новац,уместо у куповину нове земље,уложите и у побољшање квалитета и повишење родности земљишта.
Zanimljiv predlog! Ja sam nedavno kupio neku zemlju po 6000 eu/kj. Sad sam se zamislio. Za te pare sam imao da kupim, i razbacam oko 150 prikolica stajnjaka. Na mojih 20 hektara u vlasnistvu, i vise nego dovoljno!
 
Za ostalo voce ne znam, ali pretpostavljam da ne moze u slatine, doljace itd.

U Kikindi ljudi sade i voćnjake i vinograde samo na peščurinu svakojaku, dakle na ekstremno lake i ujedno oskudne zemlje. Ima par flekica takve zemlje oko Kikinde. U slatine i gline svakojake ne ide ni jedno ni drugo. Na slatini najbolje uspevaju prcolj i dikica. Može na slatini goveda da se teraju, ovce, koze, guske, patke... Trstici i topoljaci idu u te donjače, to su valjda podvodne što mi kažemo. Svaka zemlja ima za šta je dobra.

- - - - - - - - - -

Nego, zna li neko kako idu cene zemlje kod Prokuplja? Ima moj drug tamo neko parče, a drug je inače iz Smedereva. Pitao je mene jer zna da radim zemlju. Znao sam samo da mu kažem tek toliko da se ne nada mnogo da je cena zemlje i tamo kao što je u Smederevu.
 
Нема лоше земље,има само домаћина који су сметнули с ума да се квалитет земљишта мора стално поправљати.То је дугорочно веома исплатив процес с које год стране посматрали.Почните да бар мало мислите и радите и другачије него што Вам говоре.
 
Нема лоше земље,има само домаћина који су сметнули с ума да се квалитет земљишта мора стално поправљати.То је дугорочно веома исплатив процес с које год стране посматрали.Почните да бар мало мислите и радите и другачије него што Вам говоре.

Sasvim se slažem s Vama. Danas je postalo vrlo bitno tko ima koliko hektara jer se subvencije isplaćuju po površini - tako je kod nas. Stoke je sve manje, a tako i najkvalitenijeg gnojiva, stajnjaka...trujemo zemlju kojekakvim kemikalijama koje nam nude i nitko ne razmišlja o budućnosti. Kupujemo velike traktore koji također uništavaju strukturu tla. Zemlju smo naslijedili od svojih predaka, vrijeme je da malo razmislimo šta ćemo ostaviti svojoj djeci u nasljeđe...
 
Sasvim se slažem s Vama. Danas je postalo vrlo bitno tko ima koliko hektara jer se subvencije isplaćuju po površini - tako je kod nas. Stoke je sve manje, a tako i najkvalitenijeg gnojiva, stajnjaka...trujemo zemlju kojekakvim kemikalijama koje nam nude i nitko ne razmišlja o budućnosti. Kupujemo velike traktore koji također uništavaju strukturu tla. Zemlju smo naslijedili od svojih predaka, vrijeme je da malo razmislimo šta ćemo ostaviti svojoj djeci u nasljeđe...
Ovo zadnje mi se "sviđa". "Zemlju smo nasledili od svojih predaka" E sad tu zemlju prodajemo Arapima i ostalim mnogobrojnim strancima. A to "šta ćemo ostaviti svojoj deci u nasleđe" to je ropstvo stranog investitora.
 
Пошто је наслов теме :Цена земље "подигните " цену своје земље тако што ћете је учинити плоднијом и на тај начин сабирати више и квалитетније а самим тим ћете постићи и вишу цену за те производе.О начинима како се то ради на другом месту у овом форуму.
 
Nisi u pravu ,ima zemlje koja ne može da se popravi.Slatina je bila pre 100 godina a i danas je .
Нема лоше земље,има само домаћина који су сметнули с ума да се квалитет земљишта мора стално поправљати.То је дугорочно веома исплатив процес с које год стране посматрали.Почните да бар мало мислите и радите и другачије него што Вам говоре.
 
Lako je Južnim Banaćanima i Južnim Bačvanima da pričaju kako nema loše zemlje. Za njih je peskulja loša zemlja, pa to se još i može popraviti stajnjakom, zelenim đubrenjem, uzdržavanjem od prekomernog zalivanja... ali slatina!?
Slatina je toksična zemlja i uz to još i izuzetno nepovoljnog vodno-vazdušnog režima i verujem da se može popraviti jedino nasipanjem 50 cm crnice preko nje. :haha:
 
Sta se desava na trzistu? Da li i dalje traje ludilo ili se malo smirilo stanje? Za koje ste transakcije culi? U Srbobranu je pored sela trgovano za 8000 EUR/kj, oko 8 jutara
 
Nema zamrzavanja plata, penzija. Država ništa ne preduzima da smanji javnu potrošnju što znači da će poljoprivreda izvući deblji kraj. Na osnovu ovakve politike države poljoprivreda postaje luksuz što znači da treba očikivati postepeni pad cene zemlje. Ovakvo teško stanje u državi mora da se svali na leđa poljoprivrednika čiji poljoprivredni proizvodi su na ivici isplatljivosti odnosno teško da mogu da pokriju troškove proizvodnje.
 
Све мале земље прихвате реалност, милом или силом. Тако ћемо и ми највероватније силом кризе, инфлације, и највероватније дефлације, прихватити смањење плата и пензија. Тако ћемо доћи на реалност која каже да можеш да потрошиш само оно што зарадиш. Доћи ће до смањења унутрашње потрошње, па ћемо тако бити натерани више да извеземо пошто ћемо имати вишак производа, и тако ћемо колико толико избалансирати извоз-увоз самим тим и дефицит, који је годинама око 5 милијарди еура, што је неодрживо. Где је ту цена земље и пољопривреда? Са једне стране у предности, са по мало обновљеним ресурсима и већ доста извозно оријентисани каквим таквим каналима. Са друге стране, не може и нас да заобиђе општа криза и недостатак капитала. Што значи да ће још више бити појачан притисак на слабије. Некако се криза увек преломи на најслабијима. У кризама новац има увек велику цену. Тако да ко има новац у рукама, диктира услове.
 
Na prodaju : KO Novi Becej
broj katastarske parcele 13248/9 = 01 Ha 62 Ar 20 m2 III klasa zemlje
broj katastarske parcele 14415/21 = 02 Ha 74 Ar 69 m2 I klasa zemlje
ukupno 04 36 79
druga vec parcela je blizu Poleta tako da je u perspektivi da je fabrika i odkupi........
Cena: neznam, cilj je da kupim isto ili vise u mojoj okolini
=75.000,00 Evra
 
Nema zamrzavanja plata, penzija. Država ništa ne preduzima da smanji javnu potrošnju što znači da će poljoprivreda izvući deblji kraj. Na osnovu ovakve politike države poljoprivreda postaje luksuz što znači da treba očikivati postepeni pad cene zemlje. Ovakvo teško stanje u državi mora da se svali na leđa poljoprivrednika čiji poljoprivredni proizvodi su na ivici isplatljivosti odnosno teško da mogu da pokriju troškove proizvodnje.

Danijele, ti konstantno pišeš da će cena da pada, još od kada je bilo 6000 EUR/kj a sada je oko 8000 u Bečeju. Naravno da će nekad da pada ali vidiš li da sada ne pada nego je rasla? Nisi u pravu. Naravno, ako kažeš "padaće" to se podrazumeva da će da pada od trenutne cene a ne da će jednog dana, za 4 godine da pada.

- - - - - - - - - -

=75.000,00 Evra

Rabadžija, da li ti to prodaješ za 75.000 EUR? Realna cena koja može da se očekuje za navedeno nijje ni polovina tog iznosa i to je cena koja je naduvana u duhu porasta cene zemljišta.
 
Pa sadašnja cena je 8000 EUR/kj a činimi se daje prelazila i 10 000 EUR/kj barem u Bečeju
 
Na jesen ce realna cena biti 7.500-8.000 zivi bili pa videli,odnosi se na extra dobru zemlju I i II klasa! Cene proizvoda u padu,i bice takav trend jedno vreme dok ne krene opet gore...Veliki kupci su ispucani kreditima i losom proslom godinom,na crtu se sve uzima a kada dodje da se vrati onda cemo videti kako ce se trgovati!Kod nas i dalje 10.000 se trazi i dobija se!
 
Nazad
Vrh