Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

pa ja sam sentimentalno vezan za zemlju pokojnog pramdede Zareta , pa ako koje kakve dzudze koji su na prevaru dosli do zemlje bas dzaba a sad prodaju za 10.000-tak hiljada / Ha sto ja ne bi moju porodicnu muku toliko cenio ?????
Matijevic u okolini Subotice sad prodaje jedno imanje cena zemlje 11.000 evrica/Ha, bio oglas u novinama pre nekoliko dana
 
pa ja sam sentimentalno vezan za zemlju pokojnog pramdede Zareta , pa ako koje kakve dzudze koji su na prevaru dosli do zemlje bas dzaba a sad prodaju za 10.000-tak hiljada / Ha sto ja ne bi moju porodicnu muku toliko cenio ?????
Matijevic u okolini Subotice sad prodaje jedno imanje cena zemlje 11.000 evrica/Ha, bio oglas u novinama pre nekoliko dana
Sentimentalno si vezan,a realno ni neznas gde je njiva....
Mani ti matijevica,kurtu,murtu....ti bre trazis 17000e po ha...
 
Ima covek pravo da trazi. Ako neko hoce kupice ako ne, nikom nista. A Matijevicevo gazdinstvo mi zvuci da je neki pesak i da je nagrabusio prosle godine i sada hoce da ga se ratosilja.
 
Ima covek pravo da trazi. Ako neko hoce kupice ako ne, nikom nista. A Matijevicevo gazdinstvo mi zvuci da je neki pesak i da je nagrabusio prosle godine i sada hoce da ga se ratosilja.
da znas da nije jer ako se dobro secam u okolini Bikova je a tamo je sve kvalitetna zemlja, bio oglas u vecernjim ili politici pre izvesnog vremena
 
Ima covek pravo da trazi. Ako neko hoce kupice ako ne, nikom nista. A Matijevicevo gazdinstvo mi zvuci da je neki pesak i da je nagrabusio prosle godine i sada hoce da ga se ratosilja.
Slazem se,tako je.
Ali zar on ili bilo ko,ko nasledi neku zemlju negde tamo,ima pravo da trazi xxx sumu novaca i time nabija i vec previsoku cenu zemlje?
 
Neces ti,ali eto,vlasnik 3.posta goriije od tebe,on bi kao iz topa uzeo.
poslusaj malo svoje reci od pre nekoliko meseci................
ja momentalno radim vise zemlje koje sam svojim radom zaradio i kupio nego sto sam nasledio
zemlju kod Vas hocu da prodam kako bih kupio ovde da dalje radim i uvecavam porodicni posed
bar prema meni nemoj tu zajedljivu retoriku da upotrebljavas pa da si 100x moderator ili sta vec
gledajuci moju porodicu unazad svi su samo uvecavali svoj posed niko nije procerdao PA TAKO NECU NI JA
 
Moje realno razmišljanje ko i sam radim zemlju i svremena na vreme i kupim koje jutro.1 Kj.= 20 god. arende,zakupa,rente nek zove ko kako hoće.Sve preko toga meni,naglašavam meni je skupo.I na to tako gledam i tako ću i gledati sve dok je mene,pa da više u mom životu i nekupim ni jedno jutro,a ove što daju unapred za 1 kj.,40 god. arende ne mogu da svatim niti ću nikada.Za 10.000 evra treba zasvući rukave da zaradiš čisto a 1 kj. je dosta tanka parcela pa skoro da nema ni šta da se vidi na tom jutru.Kad ideš traktorom prođeš pored njega i ne primetiš da tu ima 1 kj.,a kad 10.000 rebneš na astal jedno se vreme lakše diše u kući.:ppozdrav:
 
Ja lično privatno i nemam arende,imam samo državno.Al da te ne ostavim bez odgovora u Srbobranu arende idu od 200 do 350 evra za kj.Znači masa ljudi plaća od prilike 250 evra za kj, arendu.
 
Ti ne primetiš jutro iz traktora ,ali ima ko ne primeti kad rebne 10 000 i zbog njih i jeste toliko
 
Da samo znaš ima i ovih što daju koji su teškom mukom došli do tih para.No sve u svemu nek radi svako kako misli da je ispravno.:ppozdrav:
 
Danas pricam sa kolegom na poslu iz Madjarske je i kaze oko 1.000.000 forinti je hektar kod njih sad mi nije jasno da u Vojvodini zemlja bude 6 puta skuplja valjda oni vise zaradjuju posto su u EU:sta:

- - - - - - - - - -

1.000.000 f=3.300€ okvirno je to kurs
 
Sto se mene tice neka plati i 100 000 eura, samo ne znam dokle ce.....

@ kicca, slicna je situacija bila i sa stanovima pre par godinam ljudi kupovali kao ludi za kesh, na kredit samo daj, kvadrat u bg bio kao kvadrat u minhenu..........a danas.........

Sve je cist marketing, jos je ostala poljoprivreda...........pa i nju da srede.........
 
Nazad
Vrh